Kde koupit dvouřadé sako?

Vložit odpověď
Bender1

20.3.15 17:49

Dobrý den,

jsem tak trochu už bezradný, tak jsem opět tady v této sekci.

Poslední dobou se mi hodně zalíbily dvouřadá saka, která jsou opět trochu „v kurzu“. Vyštíhlené a kratší než ty, co bývaly před několika desítkami let.

K mému dotazu. Hledám zrovna něco na jaro a padlo mi tedy do oka tyto typy sak.
Do dneška jsem nemohl najít žádné modré dvouřadé sako. Budu rád, když mi poradíte :D Cenově si představuji nějak kolem dvou tisíc a nejlépe v Praze. Jako student vyhodit více za sako a v době, kdy se mi ještě bude měnit postava je podle mě zbytečné.

Napadlo mě to kombinovat s košilemi (bílé či vzorované), případně tričky a chinos kalhotami. Prostě více casual, ne moc formální… Budu rád za Vaše rady :)

Přiložil jsem i pár fotek.

Děkuji předem za odpovědi!

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Já bych ještě přidala, že dvouřadé sako je poněkud nešťastná volba pro muže, kteří mají buď úzká ramena, nebo bříško. Anebo obojí dohromady. Dvouřadé totiž tyhle věci mnohem víc vyzdvihne. U jednořadého máte opticky to V od ramen ke knoflíku jasnější. U dvouřadého dojdete spíš ke tvaru U. Co se týče bříška, jednořadé ho tolik nezdůrazní, kdežto dvouřadé budete mít muž zapnuté přesně přes něj. Někteří muži v něm pak vypadají poněkud těhotně. Tohle sako prostě vypadá nejlépe na mužích s postavou obráceného trojúhelníku. Člověk nemusí mít samozřejmě takový poměr ramen k pasu jako Julien Kang, ale pokud je v pase pomalu širší než v ramenou, bude mu spíš slušet něco, co ten pas tak nezdůrazňuje.

Jelikož nemáte na drahé sako z opravdu kvalitní látky, je možné, že ho budete muset neustále žehlit u knoflíků. Jakmile se v tom posadíte, bude se to v té oblasti mačkat. Na většině fotek, když se podíváte, uvidíte, že stačí strčit ruku do kapsy a záhyby jsou na světě.

Každopádně, pokud to sako sežene a padne vám, potom nechť z toho nevytvoříte něco na styl italského gigola:
http://cdn4.lookastic.com/looks/longsleeve-shirt-and-pocket-square-and-double-breasted-blazer-and-jeans-and-tassel-loafers-original-3847.jpg

andiedvorakova +8745/-1219

22.3.15 12:37

 

No s tou cenou to je vždy stejné - za málo peněz málo muziky. Ale všeobecně bych se zkusila projít po klasických levných obchodech typu HM, C&A, Reserved, popř. M&S, možná by se něco dalo objevit i v sekáči. Musím však souhlasit s JMaravelem, že lepší je sako jednořadé. Dvouřadé vypadá jak uniforma, s tričkem se nosit nedá a nedá se rozepnout.

Lenicka07 +954/-445

22.3.15 09:15

 

Neporadím ti a upřímně řečeno sis vymyslel pěknou ptákovinu :D Sehnat padnoucí sako do dvou tisíc, ok, tak dejme ještě tomu, ale dvouřadé a aby na tobě slušně vypadalo, tak to už chceš asi moc. Z netu bych to rozhodně neobjednával a aby v čechách si našel něco podobného u HM apod. tak na to rozhodně zapomeň. I topman a zara sem vozí věci pro průměr a navíc, i kdyby to v jednom z nich měli, přepálíš budget minimálně o pětikilo. Ještě tak nějaký výprodej Marks and Spencer:
blazer

1. bych ti doporučil si takové sako vůbec vyzkoušet, protože na 90% mužů bude vypadat idiotsky a daleko lépe mladému člověku poslouží sako jednořadé.

2. pokud chceš dvouřadé sako a nechceš aby to bylo formální, můžu ti skoro s jistotou zaručit, že to bude blbý a budeš působit jak karikatura. Ale jestli si chceš založit blog o módě, podobné karikatury tu mají docela úspěch :D Doporučuju pak nick něco ve stylu „czech sartorialisto“, který je ještě neobsazený :D

3. jestli chceš něco „casual“ a máš na to figuru zkus se spíš zamyslet třeba nad klasickým jednořadým navy sakem ze lna s přírodními knoflíky - nejlépe z mrtvýho slona. Na jaro a léto lepší a pohodovější. Navíc ho můžeš i rozepnout, což dvouřadý nemůžeš.

JMaravelo +6798/-2479

20.3.15 19:57

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek