Košile s krátkým rukávem - jak ji nosit

Vložit odpověď
Vesnickazena

17.6.15 11:23

Můj muž má rád v létě košile s krátkým rukávem. Má takové vyloženě „casual“, kterou kombinuje s chinos kalhotami nebo džínami. Ale posledně si na takovou neformálnější rodinnou oslavu oblékl tmavé společenské kalhoty a tmavočervenou formální košili (s krátkým rukávem) a já si vzpomněla na zdejší hodnocení „řidič autobusu“. Jak oblékat takovou košili? Je to „peklo“, když je horko a nemá sako, vzít si jen spol. kalhoty a košili s krátkým rukávem? Jsem vděčná za veškeré postřehy a tipy

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

Košili s krátkým rukávem je nejlepší se úplně vyhnout. Obzvláště ve formální variantě - netušila jsem, že se vyrábějí formální košile s krátkým rukávem! Pokud je horko, řešením je rukávy ohrnout. To se dá udělat jak s casual, tak řekněme s nějakou semi-formal variantou.

Vesnickazena: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

17.6.15 14:42

 

…jak psala kayav, košile s krátkým rukávem je ležérní styl, lepší je dlouhé rukávy srolovat, ještě nějaká inspirace:

Vesnickazena: Odpověď mi pomohla, děkuji!

linda21 +2183/-496

17.6.15 14:49

 

Košili s krátkým rukávem nenosit, jak už bylo řečeno. A ten návod na srolování rukávů jdu hned vyzkoušet, nedávno jsem si koupila dámskou košili na manžetové knoflíčky a zrovna nad tímhle jsem přemýšlela, takže díky :-)

sinderella +1866/-461

17.6.15 15:27

 

Hlavně bych ji nekombinovala s tmavými společenskými kalhotami, pak to opravdu připomíná stejnokroj.

Na letní méně formální rodinné oslavy (předpokládám konání třeba na zahrádce restaurace, na terase u domu atd.), pokud to není pohřeb, bych se nebála jednobarevnou košili s krátkým rukávem zkombinovat se světlými kalhotami, k nim to vypadá mnohem líp. Hodně se takhle oblékají muži ve Středomoří (v létě třeba i na nedělní mši do kostela nebo dokonce i na méně formální obchodní schůzky, odpozorováno v Řecku) a může to být přesně na pomezí casual a semi-formal oblečení. Kravatu bych k téhle kombinaci nevolila, i když třeba na fotce je.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/…138c9306.jpg https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/…e46440b6.jpg

+/-

17.6.15 18:19

 

Je to peklo? No, ano. Alespoň dle mě ano. Mýtus, že se v košili s dlouhým rukávem v létě upečete, je hodně rozšířený. Ale bohužel je to jen mýtus. V kvalitní košili, která je prodyšná, ani nevíte, že nějaké rukávy má. Dlouhé, nebo krátké - to už pak rozdíl nedělá. A to říkám jako někdo, kdo je schopný i v létě vyjít v košili s dlouhým rukávem. Leckdy je v ní příjemněji než v tričku nebo tílku.

A jak již zmínily dámy nade mnou, skutečně se dají rukávy vyhrnout do té lichotivé výše, kdy nevypadáte jako autobusák, ale ukazujete předloktí. Nicméně, pokud ta košile s krátkým rukávem má rukávy užší, pak bych ji nosila běžně ven (ale já jsem zvyklá občas vytáhnout i něco „formal“ na běžné nošení, neb to neshledávám nepohodlným). Pokud jsou to ty široké „autobusácké“, odpárala bych je a jako muž bych ji nechala přehozenou přes tílko (rozepnutou) a vzala to trochu „roztřepeně a rockově“, nebo jako žena (partnerovi bych ji prostě „ukradla“) bych ji zavázala v pase a nosila ji třeba s kraťasy s vysokým pasem :) Což ale přiznávám, nemusí být pro všechny. Někdo se cítí být limitován věkem nebo třeba postavou…

Vesnickazena: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

19.6.15 14:41

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek