Líbí se vám tyto šaty pro maturantku?

Vložit odpověď
anet01

16.9.12 13:22

Dobrý den vám všem,
v únoru mě čeká můj maturitní ples. Už jsem si stihla zamluvit šaty, ale nejsem si o nich úplně jistá. Je to asi tím, že na maturitních plesech jsou zažité konvence, jak by maturantka měla vypadat - lesklý materiál, korzet, nabíraná sukně - prostě princeznovský styl. Já osobně jsem měla o šatech také jinou představu, vysnila jsem si nějaké v antickém stylu, z kterých budu absolutně nadšená. Jak to tak ale bývá, nakonec všechno dopadlo jinak.
Jsem drobná, mám celkem jemné rysy v obličeji a mám světlou pleť. Prý mě tyto šaty rozzářily a sluší mi a i já se v nich cítím dobře, ale setkala jsem se i s negativním názorem, který mě velmi znejistěl.
Mně se líbí, jsou vzdušné, bude se v nich snadno pohybovat a jsou neotřelé a originální. Chtěla jsem vybočovat z řady, ale teď mám pochybnosti o tom, jestli jsem za honbou za originálními šaty nešlápla vedle.
Proto se Vás ptám, líbí se Vám tyto šaty? Jak na Vás působí? Popřípadě co byste k nim volili za doplňky (účes, šperky, boty)?
Pozn.: Šaty jsou ve skutečnosti trochu světlejší než na fotce, a pokud se vám zdají lesklé tak nejsou.

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Šaty jsou krásné s jemnému světlému děvčeti budou jistě slušet. Osobně by se mi na maturitní ples líbily. Nevidím důvod, proč by na maturitní ples nemohly být dlouhé šaty s rozparkem.

Malina jahodová +2107/-486

16.9.12 14:09

 

Nevidím důvod, proč ne.. plážovým dojmem na mě nepůsobí a jak říkáte, aspoň nezapadnete do davu. Mimochodem, z naší třídy mělo na maturáku tu šlehačku minimum holek. A účes.. něco vzdušného, ale rozhodně ne kulmou udělané vlnky (fuj), ale nejspíš vyčesat nebo jinak podtrhnout šíji. S doplňky bych byla opatrná.

eliza93 +867/-155

16.9.12 14:15

 

Já bych se toho nebála. ;) Hlavně musí perfektně sednout vršek, aby šaty bezpečně seděly ( je zábavné /?/ sledovat na plese tanečnice v nepadnoucím korzetu nebo bezramínkových šatech, jak si v pauze mezi tanci nebo přímo při skotačení třeba na rokenrol neustále kolem podpaží povytahují slézající šaty…)
Jinak bych k nim viděla tmavší boty, nejlépe v té barvě dole ( asi fialová nebo tmavomodrá) a stejně barevný nepříliš prověšený náhrdelník ( tak pod klíční kosti) při rozpuštěných vlasech. Při výčesu bych dala přednost jen visacím náušnicím a náramku.

Chany +14968/-1557

16.9.12 14:39

 

Šaty se mně osobně moc nelíbí, ale to je otázka vkusu, takže pokud se vám líbí a sedí vám (hlavně jestli nepadají, nebo nejsou moc nacpané přes prsa)tak v pohodě. Na maturitní ples bych si je vzala, na jakýkoliv jiný (závažnější, nebo jak to říct), ale rozhodně ne. Přece jen ty barvy a ten rozparek… Ale na maturák jo.

llolla +20388/-3431

16.9.12 19:58

 

nevidím důvod, proč by na maturitní ples nešly. Chce to jen pořádně prozkoumat materiál - musí působit kvalitně a tak nějak honosně, jinak by šaty mohly, hlavně z dálky, ze které není vidět zdobení na hrudníku, vypadat jako plážové. Na to bych se zaměřila… a pokud „testem“ projdou, neviděla bych v tom problém a na ples je klidně vzala.
Chce to se držet při zemi s doplňky. Osobně by se mi nejvíc líbily s vyčesanými vlasy do drdolu (hezký upravený účes také pomůže zmírnit letní dojem šatů), bez spěrků na krku, za to s výraznými náušnicemi, které by ladily barevně s nějakou barvou ze vzoru. Hlavně žádný klasický štrasový šperk, prosím, stříbro a průhledné kamnky, nebo tak něco, to by to celé šouplo o úroveň dolů.
Boty by to chtělo s uzavřenou špičkou, na ples se sluší silonky, tak aby nebyly vidět. Boty uď v nějaké barvě ze šatů, nebo tělové. Hlavně nenápadné, nic výrazného, šaty stačí. Psaníčko by e sneslo asi v jakékoli z barev šatů, ale zase pozor, tyhle šaty nadělají dost parády samy.
Na zahřítí bych volila šál.

firefly +5489/-789

18.9.12 01:21

 

Šaty se mi líbí a na maturiťák bych si je klidně vzala.

meggane +17/-15

16.9.12 17:15

 

Šaty sú krásne a na ples sa hodia

Sépia +2253/-928

16.9.12 17:46

 

Šaty s totožným vzorem mám dvoje (akorát v jiných barvách) a nosím je jako běžné letní šaty. Z toho plyne, že na ples bych v nich nešla. Ač byly zařazené do sekce večerních šatů, tak dle mě vypadají spíš jako lepší plážovky.

pehot +18173/-3644

16.9.12 18:13

 

Mně se ty šaty moc líbí. Jsou ale samy o sobě dost výrazné, takže bych doplňky minimalizovala. Určitě nic výrazného. Myslím, že jemné stříbrné náušnice, vyčesané vlasy (tak jak vám nejlépe sluší), nějaký drobný stříbrný šperk na krk a pak si jen dát pozor, jestli vám ty šaty nebudou padat.=)
S botami neporadím. Snad by šly obyčejné černé, jednoduché.

brambobla +362/-59

16.9.12 17:15

 

Mně se takovéhle šaty moc líbí, na šlehačku se vykašli. Na maturitní plesech se dnes vidí ledacos, u nás bylo asi tak stejně šlehačkových princezen jako elastických trubek 2 cm pod zadek, takže že by byly nedostatečně konzervativní, to bych se nebála. Jsou to dlouhé večerní šaty a navíc moc pěkné, pokud ti sedí, tak je ber všema 10.
S doplňky bych taky moc nevěděla, hlavně aby nebyly rušivé. Rozpuštěné vlasy by asi vypadaly už moc „rozevlátě“, takže jednoduchý vyčesaný drdol, růžové nebo fialové stíny, a pak asi malé náušnice, jemný náramek a psaníčko ve stříbrné? Boty by měly být klasické lodičky, buď v nějaké barvě, co je na šatech, nebo nejspíš nude? A když máš světlou pleť, tak taky pozor na správný odstín silonek, abys neměla solárkově hnědé nohy =) A doufám, že máš podprsenku bez ramínek! Jít bez podprsenky nebo s nějakou nalepovací se spoustě holek vymstí =)

RoyalistGirl +644/-218

16.9.12 18:59

 

maturiťák je, pokud si vzpomínám, mnohem míň nóbl než tu většina lidí děsí. Krom toho se to u různejch škol liší, ty jsi určitě už vloni byla tak víš jak to vypadá (u nás profesoři předtančovali křovácké tance v kožešinách, u kamaráda maturanti předtančovali něco dost striptérskýho, na takovejch kreacích se to často pozná, ta úroveň. Taky víš, jestli jsou tví spolužáci spíš diskovékový diliny nebo mladiství intelektuálové atd). Takže myslim že vhodnost neni vůbec na nás posuzovat.
Šaty mi přijdou malinko přeplácaný (ten lem na živůtku hlavně), ale pokud zbytek už udržíte střídmej, bude to super. Vyčesanej drdol, co tu někdo zmiňoval, doplňky už třeba vůbec žádný…?

Ofinovitá Áňa +1035/-345

17.9.12 12:16

 

Mně přijdou skvělý. Na „konvence“ neberte ohled. Pokud Vám sedí, zvolte jemné doplňky a užijte si to s lehkostí jim hodnou :-)

stern +440/-73

17.9.12 19:01

 

Kamarádka měla dost podobné…je to krásná opálená blondýnka s plnějším hrudníkem…vypadala v nich skvostně, myslím, že pro bledé typy uplně vhod nejsou…každopádně to je určitě individuální…zkuste sem hodit fotku vás v nich, pokud máte možnost si je vyzkoušet, to se nám bude posuzovat lépe:)…každopádně šaty jsou nádherné:)

Bárbraa +1254/-1841

16.9.12 21:57

 

Pokud musím být upřímná, na mě trochu plážově působí kvůli těm větším květinám dole, který mě automaticky přivádí k asociaci letních šatů Nicméně na maturitních plesech najdete i ošklivě přešleháno v křivých kruzích, organze a levně vypadajících saténových „cosi“, takže pokud vám ty šaty sedí, nikde nic neleze, nečouhá a nepadá, tak v tom rozhodně budete působit lépe než zmíněné „šlehačkové slečny.“

Co chci však hlavně říct: Pokud si většina poříd vyloženě plesové slušivé róby podle (jak jste řekla) zažitých konvencí, budete tam prostě působit trochu nezvykle/exoticky a s tím holt musíte počítat.
Ale musím říct, že na fotce ty šaty vypadají úchvatně, takže osobně si myslím, že nerozzáříte jenom sebe, ale zaručeně celý ples.

azavina +472/-125

17.9.12 18:05

 

Rozhodně ano! Kdo se má dívat na ty příšernosti s širokýma sukněma, šněrováním až kdovíkam flitrama a já nevím co ještě. Tohle je elegantní, nepřeplácané a zaujme to víc než to co slečny v hojném počtu na maturitní plesy s oblibou nosívají.

Cathero +1564/-553

18.9.12 11:07

 

No, na mě tedy působí spíš jak šaty na léto, ale samozřejmě záleží na vašem typu, na doplňcích i špercích. Pokud tohle všechno zvládnete, asi budete mezi šlehačkovými spolužačkami i tak za královnu. Ale já osobně bych je na ples nevolila. Pokud bych se měla držet toho, co chci vídat na společenské události, kterou ples bezesporu je, tyhle šaty to ještě nejsou. Jestli se chcete poměřovat s levným lesklým kýčem, budete za královnu jednoznačně, jestli chcete mířit výš, ještě by to šlo. Pokud na těch šatech trváte, postačí vám, myslím si, vyčesané vlasy do nějakého uvolněného účesu, plus výraznější visací náušnice… nebo si pořiďte velmi jemný řetízek a decentní náušnice. Šlehačka není na ples nutná, šlehačka je mor (no dobře, ne tak úplně, ale sluší to jen v minimálním množství případů, rozhodně ne splihlé namačkané šaty z uměliny na prostorově výraznějším děvčeti), na to hledět nemusíte, ale tyhle šaty dle méo názoru ještě taky nejsou ono.

aailyyn +8057/-1745

18.9.12 13:03

 

Za mě na ples ne, ale pořád je to lepší než korzety a obruče …

clem +1579/-489

27.9.12 17:27

 

Nepadnoucí korzet, divná šlehačka a perly ve vlasech nutné skutečně nejsou. Princeznovský styl nesluší každé a co horší, spousta slečen si neuvědomuje, že v plesových šatech je nutno i „převléct“ duši - chovat se trochu jinak, je vyžadováno jiné držení těla, chůze apod. A ono bohužel v těch šatech s obručí a korzetech je třeba chůze alá nahrbený slon v porcelánu tak nějak výraznější než v jednoduchých šatech (což NEZNAMENÁ, že v jednoduchých šatech to poznat není, JE to poznat).
Jinak tyhle šaty se mi líbí, jen si nejsem jistá použitím na ples. Vadí mi ten rozparek. Jsem stará škola - na ples jedině v dlouhých šatech bez rozparků, v uzavřenou obuví a punčochami.

Martini90 +2129/-352

16.9.12 13:43

 

Dlouhé „strakaté“ šaty na maturiťák - ano
Dlouhé „jednobarevné“ šaty na maturiťák s rozparkem - ano

Dohromady? Nevím, já bych si to nevzala, ale viděla jsem i horší.

panvi +3785/-462

16.9.12 18:52

 

Šaty jsou pěkné, ale za mě ne.

Alena Tajemná +184/-94

18.9.12 19:24

 

V první řadě je třeba definovat si maturitní ples. Pokud se jedná o ten, který se koná v Čechách, tj. předtančení, dlouhá večerní, pak je toto naprosté faux-pas. Sice to neznamená, že by takové šaty byly nezbytně to nejhorší na plese, protože se občas objevují různé úlety.

Nicméně pokud se jedná o moravský ples, který je v podstatě jen večírkem, pak tyto plážovky asi mohou být.

corleone +11500/-8594

16.9.12 20:55

 

Na maturitní ples určitě ne. Šaty s antickým pasem ano, naopak bych je uvítal jako krásné spestření takové akce, na druhou stranu v úpravě na pláž a takovou pestrostí ne. Teda pokud se nejedná o ples ornitologické školy s hlavní oborovou specializací na papoušky.

Maravelo +9906/-3524

16.9.12 13:32

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek