lze upravit koženkovou bundu?

Vložit odpověď
amberline

12.9.14 22:52

Zdravím a prosím všechny amatérské i profesionální švadlenky,
Pořídila jsem si tuto koženkovou bundu (má podsivku ze silonu/krepu) a potřebovala bych jí rozšířit v ramenou a rukávech, napadlo mě všít tam normální pruh látky. Bohužel jsem co do šití naprostý laik, tudíž netuším, zda něco takového vůbec je možné? (Ta kozenka je přeci jen poněkud vzpurny materiál, navíc je tam podsivka, která taky asi celkem znesnadňuje manipulaci). předem děkuji za všechny rady.

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Píšete rozšířit v ramenou a v rukávech. To je poměrně hodně rozšiřování. Proč jste si koupila bundu, která vám zjevně vůbec nesedí? Nebylo by snazší koupit bundu o číslo větší a kdyby byly příliš dlouhé rukávy, nechat je zkrátit? Pokud jste ji koupila přes internet, nedá se ještě vrátit? Navíc bude nutné rozšířit nejen koženkovou část, ale i podšívku. U rukávů to tedy bude nesnesitelná piplačka. Nakonec, když sečtete úpravu, cenu bundy a materiálu použitého k úpravě, zjistíte, že se to vůbec nevyplatilo. Sama si to totiž asi šít nebudete, když jste laik, že? A nejspíš to ani nebude vypadat dobře. Neumím si představit, jakou látku tam vložit, aby to vypadalo solidně a jako že to tak má být schválně. Já bych se do toho nepouštěla, mě to přijde, že by se na tom muselo udělat skoro kompletní přešití - pokud byla hodně drahá, mrzelo by mě, že do ní musím sahat a ničit ji, jestli byla levná, zase by mi za ten drahý zásah nestála. Řekla bych, že bundy jsou druhem oděvu, který se nevyplatí kupovat s tím, že se přešije. To se opravdu vyplatí jen tam, kde jde o zkrácení (nebo snad jednoduché posunutí pasu u nekomplikovaných šatů atd.). Být vámi, buď bundu vrátím, nebo pokud to nejde, prodám.

andiedvorakova +8745/-1219

13.9.14 15:40

 

No nejsem švadlena, ale to bude pěkněj opruz to rozšiřování. Proč si pořizujete něco na střihově komplikovaného a z takového materiálu, co pak bude práce předělat?

SkyP +2573/-702

13.9.14 13:50

 

Vy chcete ten kus oděvu v podstatě přešít, protože vám asi nesedí. (Ještě bundu, kde bude nutné vyřešit i podšívku.) Pokud to není něco, k čemu máte opravdu výrazný citový vztah, vykašlala bych se na to, protože to bude nejspíš dražší než bunda jako taková.

aailyyn +8057/-1745

14.9.14 16:13

 

Všívat pruhy do ramenou a rukávů mi přijde jako opičárna.Přešití bude drahé a pracné a nemusíte být spokojená.
Doporučuji : 1. prodat a koupit jinou , 2. nechat z ní udělat vestu .

yourcandy +5887/-3183

15.9.14 21:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek