Materiál na halenku

Vložit odpověď
Dalajlámov škrpál

1.8.12 18:37

Ahoj pekelnice,

táto halenka ma úplne dostala a rada by ju nechala ušiť, akurát v čiernom prevedení. Najprv som rozmýšľala nad hodvábom príp. matným saténom, ale chcela by som ju nosiť často do práce v kancelárii, nie je na denné nosenie do práce hodváb až moc? Furt mám tieto materiály nejak spojené s večerným oblečením. Čo myslíte, hodváb (satén), alebo sa mám poohliadnuť po niečom inom? Uvítam akýkoľvek tip na vhodný materiál.

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Já myslím, že matný satén i hedvábí (samozřejmě neprůhledné) je úplně v pořádku. Hlavně to jistě oceníte v létě, protože příjemně chladí a navíc tento typ halenky je velmi vzdušný :) Na mě osobně by s černou sukní působila naprosto profesiálně a určitě všichni pochválí.

Co se jiného materiálu týče, už by to nebylo ono, protože by ztratila tu „hladkost“ a jednolitost. Ale volba je na vás :)

SweetieCH +1838/-794

1.8.12 20:25

 

Podobná látka by se měla dát koupit i z umělého materiálu, občas někde zahlédnu. Neměla by bohužel pozitivní vlastnosti hedvábí (prodyšnost, měkkost), na druhou stranu by se nemačkala a lépe by se udržovala, takže záleží na tobě, co zvolíš…
Spíš než satén (ten bývá silnější) bych volila krepdešín, charmeuse, případně jemný serž (ten je ovšem „papírovější“) nebo silnější habutai (aby neprosvítal). Ukázky látek jsou v tomto článku: https://www.modnipeklo.cz/…y-3-hedvabi/

Jinak souhlas se Sweetie, do práce úplně v pohodě.

Ada Pekelná +21070/-7933

2.8.12 10:52

 

Jste si jistá tou černou? Trochu zanikne ten střih. Co jiné neutrální a snadno kombinovatelné barvy (šedohnědá, šedá, tmavší modrá, smetanová… záleží, co už máte ve skříni. (Černá mi přijde taková bezradná - ale nejsem dogmatická, taky mám několik černých věcí.)

klubo +10437/-4085

2.8.12 21:08

 

Podle fotky materiál vypadá na hedvábný sandwashed satén, ale já bych doporučila krepdešín: http://www.sartor.cz/…32-0001.html
Je matný, ale zblízka je vidět lehce zrnitý povrch, který trochu lesku přitáhne a celkově je to velmi příjemná splývavá látka, která se mačká výrazně méně než satén a taky nepůsobí tak slavnostně, takže se to dá nosit jak do práce, tak i do divadla.

zuzka1585 +44/-65

3.8.12 14:48

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek