Maturitní doplňky - boty - účes

Vložit odpověď
lenka2612

11.11.14 14:26

Ahoj,
mám vybrané tyto šaty na můj maturitní ples (budou ještě zkrácené).
Nejvíce bych potřebovala poradit s doplňky, vůbec nevím jaké by se hodily, když jsou šaty tolik zdobené. Boty spíše stříbrné než černé? S účesem mám také dilema, protože mám vlasy kratší než bych chtěla, ale asi si je jen nechám nakulmovat na jednu stranu.
Budu ráda za jakékoliv rady a názory. :)

Najdete v encyklopedii: Modrá barva

 

A nechcete se poohlídnout ještě po jiných šatech nebo sem dát fotku, až budou zkrácené? Vypadáte v nich mohutně, lepší slovo mě nenapadá. :-( Minimálně bych sundala ten pásek, pokud to jde.

lenka2612: Odpověď mi pomohla, děkuji!

emef +50769/-4047

11.11.14 15:51

 

napadlo mě totéž, co emef. pásek vám díky barvě a umístění dělá velmi objemný pas. pokud nejde sundat, nebo stáhnout šaty i pas, taky bych primárně uvažovala nad změnou šatů. pokud na nich přesto trváte, tak boty určitě stříbrné, i kabelku.

Jiná Realita +246192/-57510

11.11.14 16:10

 

Ty šaty jsou na můj vkus tak (pře)zdobené, že bych obula jen tělové lodičky, vlasy stáhla do hladkého uzlu a šla. Krom toho, že vám teda nelichotí, ten korzet patrně nedrží tak pevně, jak by bylo optimální a navíc máte v těch šatech mohutná ramena.

aailyyn +8057/-1745

11.11.14 17:00

 

Sundat pásek (btw ta barva se k šatům vůbec nehodí), přitáhnout korzet, aby se vám udělal nějaký pas, zkrátit, nebo si aspoň stoupnout na špičky (když to fotíte), aby šaty nedělaly objem, který se pravděpodobně prověsí. Pokud to tak bude vypadat lépe, tak stříbrné boty i kabelku. Šperky už moc ne, je to dost výrazné. Vlasy klidně na stranu, působí to hezky a něžně na mladé dívce.

SkyP +2573/-702

11.11.14 16:21

 

Také souhlasím, místo shánění doplňků zkuste ještě kouknout po nových šatech. V těchto vypadáte skutečně robustně a Vaše hlava proti celé postavě působí naopak minimalisticky.

Antigrey +479/-350

11.11.14 18:13

 

Ze zdejších reakcí asi cítíte, že jste nevybrala pro vaši postavu úplně ideální střih šatů. Hlavně si z těch odpovědí ale nevezměte to, že jste „tlustá“! To si vůbec nemyslím, ale bohužel nelze nesouhlasit s tím, že šaty tento dojem navozují. Obzvlášť ten korzet vám deformuje prsa a dělá z vás válec (a ta fialová stuha v pase tomu ještě opticky napomáhá).

Na druhou stranu mně se barva šatů líbí (až na tu stuhu, ta se tam moc nehodí) a podle mě vám sluší.

Vzhledem k tomu, že píšete, že vám šaty budou zkracovat, tak z toho dedukuji, že je již máte zamluvené. Proto vám asi moc nepomůžou rady, že se máte poohlédnout po jiných, protože obvykle se za stornování rezervace platí nemalé poplatky. Jak to tedy zachránit. Dobrým nápadem by bylo sundání té stuhy, to by mohlo trochu vylepšit siluetu, možná ale sundat nepůjde. Utažení korzetu je samozřejmost, ale zas si dejte pozor, ať v tom můžete dýchat. Dál by mě zajímalo, co všechno je pod tou sukní. Pokud vám pod ní dali spodničku s nějakou kolosální obruč, pokusila bych se zkusit ot raději bez ní - splývavější sukně by vás mohla trochu zeštíhlit. Pak by se ovšem šaty musely zkrátit o něco více, ale to je asi jasné.

Nejlepší je do půjčovny vyrazit s někým soudným, kdo vám poradí, co by vypadalo dobře. Prodavačky jsou v tomto obvykle nepoužitelné, protože ty jsou schopné vychválit do nebes úplně cokoli (čest výjimkám!).

Jinak kdybyste se přece jen chtěla porozhlédnout po jiných, střihově bych vybírala spíše něco takového:
http://www.prom-dance.com/2029-large/blue-v-neck-draped-beading-a-line-long-prom-dress-pd30063.jpg http://www.promdressesol.com/1896-10642-thickbox/purple-one-shoulder-sequins-tencel-evening-prom-dress.jpg

Co se týče doplňků, souhlasím s ostatními - na krk už nic výrazného nebrat, vlasy vyčesat raději nahoru (odhalí vám to krk a budete vypadat vyšší), zas tak krátké je nemáte, a spíše do elegantního účesu než romantického lokýnkového. Náušnice bych vzala visací v barvách šatů. Boty by se mi líbily fialové v barvě korzetu. Ale klidně i černé, ty aspoň spíše využijete i při jiných příležitostech.

kapka_v_moři +585/-126

13.11.14 12:55

 

Osobně se mi šaty moc nelíbí. Nebo je to možná tím, že je nemáte vzadu utažené? Protože pokud jsou takhle utažené přesně tak, jak je budete mít na plese, pak mi připadá, že by slušely víc někomu útlejšímu a s hubenýma rukama. Celkově asi tenhle typ korzetů není úplně nejvhodnější pro slečny s menším poprsím a silnějšíma rukama a ne úplně výrazným pasem. Tím neříkám, že jste silná nebo máte nadváhu. Postavou jste naprosto ok. Jde jen o to, že je to předně asi šité pro barbie slečny - a podle toho nakonec ty šaty vypadají. Bohužel vynikají ty šaty a ne vy. Což je škoda, protože jste pěkná slečna :) Myslím, že v něčem střízlivějším byste byla mnohem hezčí.

Pokud jste se do nich ale zamilovala a jiné nechcete, tak:
Boty mohou být černé, stříbrné, ale i fialové v odstínu té stuhy. Ale každopádně by měly být střízlivé, i když moc vidět nebudou.

Drdolu bych se nevzdávala, sice nemáte vlasy jako víla Amálka, přesto nejsou tak krátké, aby se z nich drdol udělat nedal. Rozhodně se vyhněte klasických kurdlinám jako pro pudlíka. To už by bylo moc. Pokud chcete vlny, tak splývavé, žádné agresivní.

Na krk bych nic nedávala, zdobené jsou ty šaty až dost. Volila bych náušnice, klidně trochu nápadnější, ale stylově slazené s šaty.

A hlavně nepodceňujte makeup, ať vás trochu z těch šatů „vytáhne“.

andiedvorakova +8745/-1219

12.11.14 14:43

 

Neviem nakoľko sú verné farby na fotke v porovnaní s reálom, ale podľa mňa v šatách nielen pôsobíte mohutne, ale ten odtieň elektrickej modrej na sukni vám vôbec nepristane, pretože je to farba, ktorá sa hodí najmä typui zima. Pôsobíte v nich zbytočne unavene a sukňa príliš odpútava pozornosť od vašej peknej tváre. Chápem, že ak ste predtým nemali na žiadnom plese šaty s veľkou sukňou, chcete ísť za princeznú, ale toto je podľa mňa hrôza, najmä pre takú peknú a krehkú mladú slečnu.

Dixie Sunday +3928/-1443

12.11.14 08:23

 

Souhlasím s dámami, jen doplním. Šaty vypadají mohutně, protože pod sukní je ohromná spodnička s výztuží. České maturantky se bez podobných asi neobejdou. Že se v tom nedá tancovat je jim jedno, šaty mají jen na nástup a šerpování. Jako plus vidím, že si slečna vybrala jinou barvu než černou.

Linie +19640/-3300

11.11.14 19:46

 

pokud jste vysoká a hubená, tak bych s mohutnou sukní problém neměla, je to přeci jenom slavnostní oděv, ale pořádně bych utáhla korzet, aby z mohutné sukně koukala pěkná ženská silueta a ne válec.....a když už jsem u té siluety, tak bych dala pryč ten fialový pásek - nedělá tam dobře a zbytečně upozorňuje na to, že jsou šaty dvoubarevné…pozorni si všimnou sami. Boty jednoduché, nezdobené, stříbrné, černé či tmavěmodré, psaníčko totéž…Vlasy bych pevně stáhla a vsadila bych třeba na solitérní masivní prsten s malými čirými kamínky a jen nenápadné naušnice

kočka Míťa +1960/-700

12.11.14 13:23

 

Nejste, bohužel, štíhlá, takže tyto šaty nejsou pro vás ideální. Spíš v nich vypadáte ještě mohutnější. Korunu tomu nasazuje zmuchlaná fialová stuha v pase. Raději poslechněte všechny rádkyně a najděte si lepší šaty. Vhodný střih a hlavně kvalitní materiál vám poslouží lépe.

Miluna Mia +1316/-740

12.11.14 17:35

 

Ty šaty jsou… nemoderní. Fialová stuha je tam navíc, jsou moc přeplácané a hlavně tím, že stuha je mimo pas, z vás dělá beztvarou hroudu. K čemuž ještě přispívá ta široká sukně. Jste v tom prostě jako v pytli. Jo a vyloženě neslušivé je to nabírání sukně vepředu na břichu - vsadím se, že ze strany budete vypadat jako těhotná. Jo a s obručí pod šaty (jestli tam je) si nedojdete na záchod, neprojdete mezi stolama atd. atd.

Takže bohužel, doporučuji přehodnotit výběr šatů.

AnoNe +12727/-3081

15.11.14 01:24

 

Vlasy do drdolu, jemně růžové rty a zvýrazněné řasy, stříbrné náušnice (střední až menší velikosti), jemný náramek/prsten (ale není potřeba), nude podpatky a třeba nějaká růžová/borůvková štóla (jen pro případ, že bude chladněji). Šaty jsou extravagantní, princeznovské, ale na maturák se hodí…proč se omezovat, když se ti líbí. A jsi mladá a krásná, takže ta velká sukně a výrazná barva jsou trefou do černého.

thecherry +230/-131

11.11.14 21:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek