Narozeniná oslava ve stylu 80. let

Wibbly

25.01.16 13:15

Zdravím dámy,
kolegyně pořádá oslavu ve stylu osmdesátek, ať už celkový outfit nebo aspoň doplňky. Ale já vůbec netuším, co na sebe nebo kde to sehnat - v té době jsem ještě ani nebyla na světě -_-

Budu ráda za každou radu, případně odkazy, obrázky. Ono moc internetu v tomhle nevěřím, raději se zeptám někoho tady, kdo tu dobu zažil nebo ví co a jak :)
Nechci jít do ničeho přehnaného, ale chci aby bylo poznat, že jsem se na téma nevykašlala. Oslava se koná v restauraci a pak se půjde do Lucerny tancovat :)

Mockrát děkuji :)


Reklama

 

http://www.luxurymag.cz/…ceni-letelo/
https://www.youtube.com/watch?…

K osmdesátým létům vám přeposílám originální klip k písni Lucie Bílé Neposlušné tenisky, přehled stylů podle populárních filmů a klipů a portrét Melanie Griffith jako Podnikavé dívky kvůli účesu.

V osmdesátých letech se nosily hodně natočené vlasy s řídkou ofinkou, tzv lví hřívy, hodně nalakované a natupírované - viz foto Melanie Griffith ve filmu Podnikavá dívka.
Na sobě jsme měli často mrkváče (třeba i plísněné) a trička do nich, kalhoty ohrnuté a tenisky. Začínaly i první legíny, návleky i pruhované (podívejte se na módu filmu Flash dance nebo klipů Madonny k desce Material girl), byly v módě trika na jedno rameno, lesk, neonové barvičky, vycpávky do blůzek i sak, rukávy saka ohrnutá.
Do džín se nosily silnější pásky, dosti často s kováním, bílé i pastelově zbarvené. Přes delší trika se nosily pásky, které padaly k bokům.
Rukavičky bez prstů, velké blýskavé kruhy v uších , změť náhrdelníků s křížky, ty i jako závěsy do náušnic, velké plastové náramky.

Také se nosily malé, blýskavé taštičky na dlouhých uchách křížem přes tělo, síťové punčocháče, netopýří rukávy. Nejvíce žádanými barvami kromě zmíněnách neonek, byly fialová, růžová, světle modrá. Také byly populární nalepovací (nažehlovací) kamínky, nápisy na tričkách, blýskavé nápisy, vycpávky.

Doufám, že se inspirujete a prožijete krásnou oslavu narozenin.

Wibbly: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Lucienka_M +2850/-348

25.01.16 13:56

 

Teď to asi schytám, ale zažila jsem to a podle mě to bylo nejohavnější módní období od počátku století.

dagur +4214/-839

25.01.16 20:41

ještěřička +27653/-9502

25.01.16 16:14

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama