nošení stejných šatů

Vložit odpověď
rixt

18.8.15 17:05

Chtěla bych se zeptat, jestli je společensky přijatelné, vzít si na více svateb/plesů/jiných slavnostních událostí opakovaně jedny šaty? Jestli se třeba nevěsta neurazí, když už mě v šatech viděla…

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

To je snad problém, co se týká jen bulvárem sledovaných celebritek. Normálních lidí ne. Pokud by se nevěsta urazila, že jste si nekoupila kvůli její svatbě slavnostní šaty na jedno použití, opravdu by to nebyl primárně problém šatů

rixt: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

19.8.15 07:47

 

Myslím, že na to neexistuje univerzální pravidlo. Já si nevezmu dvakrát stejné šaty na svatbu, kde se sejde podobná společnost (např. když se mi vdávala sestřenice a za rok bratranec), ale jinak jedny šaty jsem měla snad na třech, ne- li 4 svatbách v průběhu dvou a půl roku. Nevěsta se asi určitě neurazí, stejně ani nebude mít čas sledovat, koho ze svatebčanů už viděla v jakých šatech. Důležité je samozřejmě být na svatu slušně a vhodně oblečen.
S plesy je to podobné- když jdu na reprezentační ples naší školy, nevzala bych si tam dva roky po sobě stejné šaty, ale zároveň to neznamen, že si ty šaty nevezmu na ples v našem městě.

rixt: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Kralicak +1550/-213

18.8.15 17:40

 

Pokud Vám ty šaty sluší a jsou střihově vhodné, tak si je klidně vemte. Asi málokdo „z dolních deseti milionů“ si pro každou příležitost pořizuje nové šaty.

rixt: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jirkátor +16464/-4174

19.8.15 06:33

 

Měla jsem stejné šaty na třech svatbách během jednoho měsíce:o), ale na každé byli jiní hosté. Myslím, že je běžné, že má žena na podobné události jedny oblíbené šaty, a pokud je nebudete nosit dvacet let, tak to nikoho pohoršovat nebude.

rixt: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

18.8.15 21:20

 

Myslím, že je lepší mít mnoho let ve skříni po jedněch nadčasových šatech vhodných na různé příležitosti než kupovat si nevhodné hadříky na jedno použití. Na slušné šaty pokaždé nové asi běžný člověk, kterému na tom nevisí jeho profese, nebude mít dost prostředků.

rixt: Odpověď mi pomohla, děkuji!

benyka +106929/-25849

19.8.15 07:51

 

Tohle pravidlo platí možná pro královské výsosti, ne pro lid obecný. osobně mi to přijde hloupé pořizovat si na každou příležitost nové oblečení, je to plýtvání penězi a časem. Když se to někomu líbí, tak proč ne, ale mám jedny večerní šaty, pár šatů, které se dají vzít do divadla a na svatby, kostým. Sice jsem za poslední léta, během kterých jsem byla na svatbách, byla pokaždé v jiných, ale ve čtyřech z pěti případů jsem si ty šaty šila sama.

Moir +23293/-3699

19.8.15 08:00

 

Záleží na vašem pocitu. Soudní a rozumní lidé, natož ekologicky smýšlející, nebudou mít proti stejným šatů námitky. Ale určitě se najde někdo (snob, negativista, nafoukanec aj.), kteří mohou mít nevhodnou poznámku.
Osobně si myslím, že opětovné použití slavnostních šatů vypovídá o vašem zdravém rozumu.

Zoe +2709/-400

19.8.15 10:03

 

I za mě je to ok, copak muž si kupuje pokaždé nový oblek? Navíc dáma může celkový vzhled obmenit pomocí doplňků.

ProfZav +1469/-323

19.8.15 15:27

 

Myslím, že je asi ideální mít alespoň dvoje „malé“ společenské šaty, ale to spíš z důvodu, že na svatbu nepůjdete v těch stejných jako na pohřeb. Protože na svatbu černá není úplně vhodná a na pohřeb zase není vhodná zářivě žlutá. Ale nemyslím si, že je nutné mít na každé svatbě jiné šaty. Pokud máte jedny, ale univerzální, je to ok. Prostě si pokaždé vezměte jiné doplňky. Na žádné svatbě tak nebudete úplně stejná, i když šaty zůstanou.

andiedvorakova +8745/-1219

19.8.15 14:25

 

Určitě to nevadí - vždyť kolik společenských šatů má člověk ve skříni (pokud opravdu to není fanda do plesů, opery, atd.)? S půjčovnami nemám bůhvíjaké pozitivní zkušenosti a přijde mi drahé si vždy šaty půjčovat. A kupovat přirozeně ještě dražší.

rixt: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Snoopy100 +5793/-472

19.8.15 07:35

 

Jak se Vám chce:-). Já osobně si někdy beru stejné šaty na různé příležitosti v našem městě, i když je tam podobná společnost. Na druhou stranu si někdy koupím nové šaty - sukni - top jen kvůli tomu, že se mi na danou akci nechce jít ve „starém“ outfitu.

Nevěstu neznám, ale řekla bych, že jí to bude jedno:-). Bylo by dosti troufalé očekávat, že kvůli její svatbě se všichni od hlavy až k patě vyladí do nových hadříků.

sou.mei +42/-33

1.9.15 09:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Tipy na nejlepší dárky k Vánocům: Jak udělat radost jemu i jí?

Mnozí se začínají připravovat na blížící se vánoční svátky. Jaký... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek