Obarvení lněných kalhot

Vložit odpověď
littlewingel

29.4.14 18:17

Zdravím, ráda bych věděla, zda vůbec a popř. čím, by šly obarvit kalhoty složení 55%len, 45%viskoza. Původní barva odpovídá kalhotám na obrázku, světle béžová. Má ideální představa finální barvy je námořnická modrá, asi jako na fotce s přiloženým metrem.

Najdete v encyklopedii: Len

 

Len a viskóza se barví dobře, barvou na textilní materiály na bázi celulózy (což je hlavně bavlna a zmíněné, dál třeba modal atd.). Normální Duhy, Iberie a podobné.
Neobarví se ale nitě, kterými jsou kalhoty šité. To je totiž určitě polyester.
Takže výsledkem budou modré kalhoty s bílými švy.

littlewingel: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Eleanor Rigby +9301/-2867

30.4.14 02:26

 

Ľanovo-viskózové nohavice sa dajú v pohode zafarbiť farbami na textil Duha, alebo Lanave, neviem však, či tieto druhy máte v Čechách. V každom prípade skúste kúpiť v drogérii, alebo vo Farby laky- môžu mať iný názov. Len tú farbu neviem, či sa Vám podarí presne docieliť. Myslím, že predstavu by spĺňala klasická tmavo modrá + trošku modrej, námornícka modrá býva dosť tmavá.

michanuela +4/-0

29.4.14 19:14

 

Souhlasím s výše zmíněným, viskóza+len by měla chytit dobře. Dejte ale pozor, námořnická modrá je opravdu hodně tmavě modrá, Pokud chcete docílit barvy jako na obrázku, budete muset míchat dvě modré dohromady a tím pádem bude výsledek tak trochu otazník… Asi bych nejdříve zkusila ke klasické modré přidat tmavě modrou. Když to bude ve finále moc výrazné, ztmavit to ještě půjde.

Doporučuju barvit v pračce. Když dodržíte návod, neměl by s tím být problém. Hodně zdaru!

Martishka +903/-68

30.4.14 13:58

 

Já bych to nedělala. Každý materiál chytne jinak a dopředu neodhadnete jak. Ale řekla bych,že to nebude jednolitá barva,vlákna budou mít rozdílný odstin

porjk +35396/-3521

29.4.14 19:08

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek