Oprava roztržených punčoch

Vložit odpověď
Curry

21.9.12 13:55

Jako dárek jsem dostala celkem drahé punčochy, které jsem zatrhla hned při prvním nošení - na lýtku mají teď zhruba centimetrovou díru. Je mi jich líto vyhodit, ale připadá mi hloupé chodit v punčochách s dírou anebo s viditelným zašitím. Nevíte o nějakém vhodném způsobu, jak takovou punčochu opravit?

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

jestli to jsou punčochy a ne punčocháče, tak decetně stáhnout a použít na oživení do ložnice ;-) aspoň ještě poslouží k dobré věci :-) omlouvám jestli urazím puritánky :-)

bassetlady +889/-202

21.9.12 20:22

 

Jestli to jsou takové ty hrubé punčochy, tak bych se pokusila dírku velmi opatrně stáhnout. Taky záleží kde na ta dírka je, jestli na vnější nebo vnitřní straně, kde by mohla být méně viditelná. Určitě bych je nevyhazovala a eventuelně nosila v zimě alespoň pod kalhoty.

Greeny +281/-78

21.9.12 14:39

 

Babička spravuje punčochy/-áče tak, že má schované jedny staré roztrhané, z těch vydoluje dostatečně dlouhou nitku (z punčocháčů to jde celkem dobře, vlastně stačí nejakou zachytit a táhnout) a tu pak použije k opatrnému zašití (zatáhnutí) díry na zánovním kusu normálně za pomoci malé jehly. (Dostat tu silonovou nit skrz to malé ouško je docela kumšt, ale s troucho šikovnosti nebo s takovou tou navlékací pomůckou, co nevím, jak se správně jmenuje, to půjde.)

prettywoman +539/-158

22.9.12 00:01

 

prettywoman, díky, na tohle čekám celej život!
Trhající se punčochy mě občas dokážou na ulici rozbrečet. Řeším to tak, že to trochu roztrhlé se dá použít v zimě jako spodní punčochová vrstva pod jiné neprůhledné, nebo přes ně natáhnu nadkolenky (to už jsem dlouho nedělala). Nebo, když už je jedna nohavice beznadějně rozervaná, druhou ustřihnu a nosím na podvazku -s tělovými a černými se to dá praktikovat bez problému, různě barevné se odvážím jednou za čas, když mám excentrickou, vzorované jsem se ještě ani nepokoušela takhle použít. Možná by to šlo…
http://img.csfd.cz/…/32450_1.jpg
Pořád doufám, že vymyslím nějakou nášivku například, třeba jako náplast, nebo nevím… co bude „přiznaná“, ale aspoň trochu vtipná, schová to a bude se natahovat…víte, když existujou potisklý dobrý punčochy, tak proč by nešlo tohle…

Ofinovitá Áňa +1036/-346

22.9.12 14:28

 

Zahodit, je mi líto. Spravované punčochy jsou přesně to, čemu bych řekla „peklo“. Hodně provinční řešení by bylo leda schovat díru do kozaček. Ale stejně fuj.

teetee +5639/-1382

21.9.12 14:20

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek