Pánská košile se zkrácenými rukávy

Vložit odpověď
Lisa. Ginmi

10.2.13 22:51

Pěkný večer všem, řešíme s přítelem problém, nutně potřebuje slušnou formální košili, problém je, že se zkrácenými rukávy a zjistili jsme, že najít košili ve velikosti XXL, tedy 46 (britské číslování 18, obvod krku 46), která by mu při výšce 175 cm neudělala z rukou obří harmoniky je vážně fuška. Všude mají prodloužené délky, ale když jsem se prodavaček ptala po zkrácených, jen krčily rameny, že to nedostávají (zkusili jsme to v Marks and Spencer a Blažkovi, pak už byl přítel zhnusen a odmítl pokračovat :-D). Protože můj drahý není úplně konfekční postavy, rád by si košili vyzkoušel, takže objednání přes internet zvažujeme jako poslední možnost. Neřešil jste někdo už podobný problém a nevíte o kamenném obchodě, nejlépe v Brně (případně v Pardubicích), kde by zkrácené délky košil prodávali? Ještě podotýkám, že do košile na 1000 korun přítel nepůjde, takže prosím v nějaké přijatelné cenové hladině. Předem děkuji za všechny rady.
(Pokud už se to někde tady na pekle řešilo, pak se omlouvám, ale přísahám, že jsem hledala a odpověď na svojí otázku nenašla.)

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

Zkus se zeptat na www.muzivcesku.cz Ale upřímně řečeno mi to zní jako dost nereálný požadavek. Přítel nutně potřebuje košili, ale odmítá vynaložit nějakou námahu na to, aby ji sehnal (navštívení 2 obchodů mi jako dostatečná snaha opravdu nepřijde), a zároveň za ni nechce zaplatit víc jak pár stovek. Neumím si představit slušnou formální košili pod 1500. Zvlášť ne se speciální délkou rukávů. Zkrácené rukávy se často dělají jen na objednávku.

modra_kocka +6596/-2230

11.2.13 08:16

 

Hmm, 1000 kč ako strop pre dobrú nekonfekčnú košeľu mi pripadá žalostne málo, držím palce pri hľadaní :)
Každopádne keby zmenil názor tak tu sa dá zozstaviť košeľa na mieru, cena okolo 2000.. :

http://www.lepremier.cz/…-kosili.html

+/-

11.2.13 08:11

 

Zkusila bych se zeptat tady: http://www.kosile-pcx.cz/.

Řešili jsme s přítelem podobný problém, sice opačný (dvakrát prodloužená délka, hubená postava) a byli velice vstřícní (a hlavně to byla jedinná prodejna, kde měli opravdu to co potřeboval, obešli jsme snad všechny obchody s košilemi v Brně). Paní stačilo se na něj podívat a věděla jaký máme problém. Prodejnu mají ale jen v Prostějově. Do 1000 se u některých košilí asi vejdete, ale taky myslím, že je to na kvalitní košili nekonfekční velikosti málo. Pokud jich nebudete kupovat deset, tak si myslím, že se vyplatí trochu si připlatit za lepší materiál, už jenom kvůli tomu lehčímu žehlení.

milyeli +31/-0

11.2.13 08:46

 

Připadalo by v úvahu zkrácení rukávů u švadleny? Jestli Vašemu příteli bude košile sedět dobře v těle a bude mít opravdu jen dlouhé rukávy, bylo by to docela rychlé a levné řešení.
Pokud mu ale košile ve standardní délce vůbec nesedí a budete opravdu potřebovat zkrácenou délku v těle i u rukávů, můžete znovu zkusit Marks and Spencer, v nabídce na internetu mají i košile v té velikosti, co potřebujete. Když si zavoláte na prodejnu ve Vašem okolí a budete znát označení zboží (Product Code), řeknou Vám nejen, jestli košili mají na prodejně, ale i jestli ji nemá nějaká jiná prodejna v ČR. Občas se stává, že nějaké zboží dovezou do ČR jen v několika kusech a dají ho jen do jedné nebo dvou prodejen a s pomocí toho kódu zboží to dohledají velmi rychle.
Pokud byste nikde nic lepšího nenašli, u Marks and Spencer si můžete vybranou košili objednat, do ČR posílají. V tom případě si předem zkuste ověřit, jestli stále ještě můžete zboží nakoupené přes internet vrátit v kamenné prodejně v ČR, dříve to šlo a nebylo potřeba posílat balík zpět do Anglie.

MP_Emi +348/-84

11.2.13 09:33

 

Souhlasím s tím, že pokud je přítel „nekonfekční“, do 1 000,– za pořádnou košili to bude možná fuška! Já ráda doporučuju českého výrobce košil VAVI (www.vavi.cz). Mají ale kamennou prodejnu jen v Budějovicích a Praze. Konfekční za 900,–, na míru za 1 200,– s čekáním cca 3 týdny. Je možné, že ty zkrácené délky rukávů mít budou. Manžel je zase naopak hubený dlouhán, takže potřebuje extra slim fit s dvojitým prodloužením rukávů a jsme schopni u nich sehnat košili i v konfekci (i když ta šitá přímo na něj sedí rozhodně lépe!). Hodně zdaru s hledáním.

Martishka +903/-68

11.2.13 09:57

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek