Šaty na promócie

Vložit odpověď
MirkazBratislavy

26.2.13 23:51

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadne šiat na promócie. Keďže som neodolala a vo výpredaji kúpila tieto topánky, chcela by som si ich dať na túto príležitosť. Sú dosť výrazné, a chcela by som ich nechať vyniknúť. Máte nejaké nápady? Ušiť alebo kúpiť? Som 163 cm vysoká (topánky majú cca 14 cm). Postava širšie stehná, a na ostatnom sa ešte pracuje, takže do leta konfekčná veľkosť 36-38, hnedé polodlhé vlasy.

P.S: Nebojím sa experimentovať ;)

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Já naopak naprosto striktně odmítla na promoci cokoliv černého, vypadá to tam pak jako na pohřbu. Samozřejmě záleží na škole a pravidlech promoce, ale černé je tam vždy až moc. Mě by se k botám líbily jednoduché šaty ve smetanové barvě, ty dají krásně vyniknout odstínu lodiček. Lodičky pak mohou působit v outfitu jako šperk.

Tleilaxan +4062/-1855

27.2.13 09:43

 

Boty jsou pěkné, ale na promoci bych váhala. Nevím, jak jsou promoce organizované na Vaší škole, ale pokud máte taláry, jsou nařízené černé lodičky, jinak to fakt vypadá divně.
Nemáte-li taláry, pak nejvhodnějším oblečením je styl „malé černé“, nemusí být sice nutně černé, ale tmavé raději ano a dejte při výběru šatů pozor na tyto věci:

  1. aby nebyly příliš malé - tj. ne každé černé šaty jsou „malé černé“ …často vidím slečny, které si jdou pro diplom a nevědí, jestli mají tahat ten kus látky nahoru (velký výstřih) nebo dolů (krátká sukně),
  2. aby nebyly průhledné - ať jsou v jakékoli barvě - promoční místo často bývá intenzivně nasvětleno a dívka tam pak je tak trošku ve spodním prádle,
  3. je lepší se vyhnout obepnutým a úzkým šatům - často promovaní před převzetím diplomu sedí, když pak vstanou, tak jednak si musí stáhnout sukni dolů, což je samo o sobě na promočním videu trošku rušivé, ale hlavně většina materiálů se delším sezením nakrčí a diplom si pak přebíráte dost pomačkaná,
  4. pozor na doplňky, které dělají hluk - ať už jsou to boty nebo chřestivé šperky - při předávání diplomu také bývá nazvučeno a někdy jde o hodně veselé zvuky,
  5. jestli si chodíte pro diplom někam po schodech, tak s tím počítejte - hodně slečen si v té síle okamžiku dokáže přišlápnout šaty nebo mít problém s podpatky, na které nejsou zvyklé.


Ještě doporučuji zjistit před pořizováním šatů, jestli náhodou škola nedává nějaké pokyny - když měla promoci kamarádka, bylo jim řečeno, že vhodné šaty jsou takové, které skrývají jak ramena, tak kolena - a upřímně - počítala jsem holky, které splňovaly obě podmínky - v celé skupině byly 4 (z asi 30 děvčat).

Shrnuto - moc jsem Vám neporadila - boty se mi ale samy o sobě líbí.

andano +15146/-715

27.2.13 08:59

 

Jen bych chtěla říct, že třeba na promoci na naší škole jsme měli pokyn: a černé boty-dámy lodičky, muži boty polobotky (měli jsme taláry a nechtěli, aby nám z nich trčely lentilky :) )..Tak jde o to, zda ty vaše boty jsou vůbec vhodné..

Kralicak +1550/-213

27.2.13 06:58

 

Opravdu zalezi kde promoci mate, ja talar nemela, promoce byla v divadle a tam by tyto boty asi nevadily, ikdyz vetsina z nas mela male cerne, objevily se i extravagantni modely. K temto botam by se mi velmi libily saty jako ma v oblibe Vitoria Beckham, uzke na telo, pouzdrovky delka sukne tesne pod koleno. Barva bud ton v tonu, nebo cerna

Barbyl +33377/-12889

27.2.13 07:32

 

Já si je na promoce nedovedu dost dobře představit. Myslím, že je užijete do baru, ale na promoci asi moc ne. Šaty na promoce - malé černé nic nezkazí.

MUDr.Lant +4367/-565

27.2.13 07:02

 

Hlavně si zjistěte, jestli pro diplom nepůjdete po schodech nebo po kachlích. Případně jestli nebudete celou dobu stát. Šaty se najdou, boty jsou krásně jednoduché.

wednessday +954/-182

1.3.13 18:23

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek