Šaty od Riwy na ples

Vložit odpověď
Draki

29.1.13 13:46

S úctou dravím čtenářky Pekla.
Dlouho tu sleduji různé názory na extravagantní výstřelky a tak bych se Vás chtěla zeptat,co si myslíte o tom, že si na maturitní ples chci vzít tyto šaty.
http://riwaa-nerona.com/…y-yassamine/
Připadá mi totiž zajímavé, že v některých článcích se jejich autorka zastává „alternativních“ stylů, pokud jsou vkusně sladěné, ale v diskusích a radách je většina lidí odsuzuje. Co si o nich tedy myslíte Vy, čtenářky?
Doplnění: Normálně v gothic ani victorian oblečení nechodím, ale tuto módu velmi obdivuji a tak si chci na plese splnit sen. A nebojím se přiznat, že se jedná i o touhu chtít vyniknout mezi všemi těmi kanýry a obručemi ostatních.
P.S.: Účes bude viktoriánský s minianturiemi jako doplňkem, místo kabátku mám pelerýnu, boty taneční Heller a jako kabelku sametovou „pompadurku“.
A pro ty, kteří by chtěli rovnou napsat, žej sou moc princeznovdké, rovnou říkám, že chci být princezna. Neberu nikomu názor, že jí být nechce, ale proč brát tuto možnost těm, kteří to chtějí? Ale nebojte… Obručovou sukni s poloměrem 1m nebo „šlehačkový dort“ bych na sebe,po pročtení článků zde, nevzala.
Takže co si o tom myslíte? Zavrženíhodný výstřelek, nebo se to dá unést? Či mohu dostat i Vaši podporu?

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Do šatů bych jednoznačně šla, pokud se vám líbí. Riwaa přistupuje ke každému individuálně, takže jsem si jistá že si budete moci vybrat barvu, stejně jako materiál a vlečku jistě udělá na požádání krátkou, aby se v ní dalo tančit. Na plese v tom jistě vyniknete velice, vlastně nesmírně, takže na to je nutné se připravit. Kdykoliv si člověk zvolí neobvyklé oblečení, tak musí být připraven na pozornost.
Problém tu určitě nevidím v kvalitě šití nebo materiálu, největší úskalí těchto šatů je korzet. Korzety které Riwaa šije jsou skutečné korzety, ne prádlové korzety, ne napodobeniny korzetů jaké jsou u obyčejných šatů. To znamená že i korzet s umělohmotnými kosticemi upravuje postavu. Nejste-li na korzet zvyklá - což předpokládám že nikoliv - tak by vám zejména při tanci mohlo dělat problém v něm dýchat. Pokud se i přes toto úskalí pro šaty rozhodnete, tak bych doporučila objednat je včas a korzet si vyzkoušet nosit doma před tím než ho vezmete na ples.

Lanevra +3573/-872

29.1.13 16:48

 

hm no…víte, ony jsou pravda krásné. Ale kdysi jsem byla na plese, všechny dámy splývavé róby dle trendu a pak tam přišla paní a měla na sobě něco, co připomínalo kostým z Limonádového Joe, pokaždé, když někde prošla, některý z mužů zařehtal.. (ženy se zmohly jen na němé zírání). Tak prostě, zvažte to, aby to nebylo pak přehnané a nebyla jste středem pozornosti víc, než by vám bylo příjemné. Těžko radit, když nevíme, jaká to bude společnost.

Matka Vlčice +10982/-6152

29.1.13 14:12

 

Netradiční šaty, proč ne, ale spolu s tou barevnou kombinací (pokud tedy chcete použít přesně tu na obrázku) mi evokují ladacos jiného, než právě princeznu.

Azarewa +256/-20

29.1.13 14:14

 

Zrovna tyhle konkrétní se mi moc nelíbí, ale jinak proti gothic módě fakt nic nemám. Klidně i na plese. Riwa má některé šaty fakt tak překrásné, že bych je brala hned.

aailyyn +8058/-1745

29.1.13 14:18

 

byt princeznou, na tom nie je nic zle :-) ja som bola cez vikend na plese a tiez som sa zahrala na princeznu ..v ciernom :-) …ak sa vam saty pacia nemusite sa nikoho pytat na nazor a saty si objednajte :-)

lubiky01 +443/-204

29.1.13 14:10

 

Nemůžu se zbavit dojmu, že pokud v tomto stylu nechodíte běžně, tak pokud se tak najednou obečete, budete na plese působit spíš bizarně. Možná se mnou spousta lidí nebude souhlasit, ale myslím si, že kdybyste tak chodila běžně, spolužáci budou vědět, že to k vám prostě patří a budou vám šaty chválit. Pokud se takto objevíte najednou, budou se hoodně divit, co vás vedlo k tomu, zvolit tyto šaty- to by vás mohlo znejistět, což by vedlo k tomu, že byste se necítila dobře.
Pokud jste na toto připravená, pak směle do toho, maturitní ples je jednou v životě.

Kralicak +1550/-213

29.1.13 20:49

 

na vlastnej stuzkovej v roku 1999 som mala saty gotickeho stihu, so snurovackou, sirokymi rukavmi a vencekom vo vlasoch…sila mi ich divadelna kostymerka a neskor som ich vynosila na sermiarske plesy…mala som originalne saty, citila sa ako princezna a kedze boli v zelenej so zlatou, znacne sa lisili od cerne, ktora vtedy prevazovala…u mna urcte ano, je to vas vecer :)

Fallen_Angy +2009/-590

29.1.13 14:10

 

Šaty jsou hezké, ale také se mi moc nelíbí ta barva - ta červeno-zrzavá… Mně by se to líbilo třeba ve spojení tmavě modré (i královské) s černou :-) Jinak jsou vážně hezké a myslím si, že se vám snad nikdo smát nebude, hlavně to chce sebevědomější chování, nesmíte se v tom cítit nejistě :-)

Projížděla jsem celou nabídku šatů a zamilovala jsem se do těch krajkových! To je nádhera, až začínám mít nutkání si je koupit… kdybych víc chodila na plesy, tak bych neváhala :-)

http://riwaa-nerona.com/…/saty-riwaa/

Minion +1166/-265

29.1.13 16:46

 

Ještě to zvažte. Sama píšete, že v takových šatech normálně nechodíte, nejste si jistá zda je to na ples to pravé (jakkoliv se vám šaty líbí) a chcete podporu ostatních - na mne to působí tak že jste dost nejistá a tudíž je tu vysoká šance že se v nich nebudete cítit dobře. Korzet při tanci může být taky problém. Zkuste si někde půjčit a vyzkoušet podobné šaty ať zjistíte jak vám v nich je, nebo si nechte ušít konformnější šaty, které budou viktoriánskou módou INSPIROVANÉ…

MP Vera +4359/-814

29.1.13 18:43

 

Ta cena je dost vysoká, předpokládám, že to je cena za kvalitu, ale i tak bych volila moudře, chápu, že se vám šaty líbí a chcete si splnit sen, ale jestli je pak už nikdy nevezmete na sebe, tak to jsou vyhozené peníze, kterých by se dalo vyhodit míň. Ale pokud je budete nosit pravidelněji a nebo jste bohatá, tak proč ne? Nevkus to není, je to konkrétní styl, moje kamarádka měla na maturiťák svoji verzi večerních šatů v hippie stylu, tak proč ne tohle?

Kateff +1405/-522

29.1.13 18:39

 

Nu, výstřelek to není, pokud se v šatech budete cítit opravdu dobře. V momentě, kdy budete nejistá sama sebou, sebemenší pozornost se vám stane spíš nepříjemnou a v šatech si nebudete připadat (ani nejspíš vypadat) jako princezna… Takže otázka nezní, jak moc to unese okolí, jako spíš jak moc to unesete vy ;-)

Torin +1189/-178

29.1.13 19:52

 

Šaty jsou krásné, o tom žádná.
Pro mě jsou už trochu na hraně mezi nějak stylizovanými šaty a kostýmem, což bude jistě pro spoustu lidí. Osobně mám ráda lidi s výrazným stylem, takže já bych se na vás asi podívala, podivila se, šaty si prohlédla a pak uznala, že jsou krásné a proč ne, a pak bych vás asi začala obdivovat za odvahu. Jistě se tam ale najde spousta lidí, obzvlášť starších, kteří ani netuší, že někdo holduje tomuto stylu a budou to brát vyloženě, jako kostým. Trochu ěm zarazilo, že takový styl obvykle nenosíte - kdybyste ho totiž nosila, obecně by jste na plese byla v šatech (minimálně od spolužáků a učitelů) asi přijata kladněji, než když to bude nový výstřelek, protože by od vás prostě něco takového čekali. Pokud se v nich umíte nosit, a ani váhavé až negativní reakce vás nerozhodí, jděte do toho. A ještě se zamyslete, zda se na fotkách sebe z plesu v těchto šatech chcete dívat i za deset, dvacet, třicet let. Pokud se na šaty cítíte, tak si v nich ples pořádně užijte :)

firefly +5490/-789

29.1.13 21:34

 

Šaty se mi líbí, určitě by jste v nich vynikla a byla by jste středem pozornosti. Jen bych měla obavy ohledně té vlečky vzadu, budete si jí muset celou dobu plesu přidržovat jako modelka na fotkách. Nedokáži si představit, že bych s ní dokázala tančit. A samozřejmě riziko přišlápnutí (a roztržení) by hrozilo i ze strany ostatních lidí na parketu, který bývá dost plný.

Pond +97/-57

29.1.13 14:07

 

Draki, šaty jsou to krásné, takže si je na maturitní ples klidně oblečte, člověk by si měl plnit sny a nepřemýšlet nad tím, co tomu lidé řeknou. Podle toho co píšete o doplňcích, tak budete dokonale sladěná. Krásně si ples užijte :)

noemi +16406/-1105

29.1.13 14:28

 

Já mám Riwu moc ráda a myslím že šaty od ní budou vhodné:)

MaM7 +1404/-294

29.1.13 15:59

 

Úprimne si odpovedzte ako sa vyrovnáte s nepokrytým civením, poznámkami a nepochopením a podľa toho zvážte:)
Pridávam sa k názoru, že sú síce krásne,ale v prípade, že skutočný korzet nenosíte budete možno nemilo prekvapená..
Keď Vám to napriek rizikám stojí za to tak do nich určite chodte:)

+/-

30.1.13 11:53

 

šaty jsou krásné. Jděte do nich.

Caralina +10303/-1860

29.1.13 13:51

 

Šaty jsou krásné, neposoudím sice, jak Vám konkrétně sluší, ale sama jsem na ně už kolikrát koukala. Myslím, že se Vám nikdo smát nebude, není k tomu důvod. Moje kamarádka šla letos na ples jak vystřižená z 50.let (účes, spodnička, šaty, třešně,..) a byla neskutečně okouzlující. Myslím, že teď vše závisí na doplňcích, ty dokážou i takto nádherné šaty naprosto zazdít, nebo naopak neskutečně povznést. Krásně si užijte ples :)

Vallera +3/-2

29.1.13 14:48

 

Šaty a vůbec oděvy od Riwaa- Nerona se mi líbí MOC…Zrovna tyto bych si nevybrala, ale to Vás nemusí zajímat, pokud se Vám líbí :) Já bych do toho šla, proč ne? Odpůrci alternativních stylů možná něco „podotknout“, ale to prostě přejděte a užívejte si svůj sen…Mě nechybí odvaha, ale finanční prostředky, stejně doufám, že se budu moc na svůj maturiťák obléct také tak! :) (Nebo aspoň na svatbu,…nebo na pohřeb, co přijde nejdřív :) ) DO TOHO!

Mahtiel +4188/-1071

29.1.13 16:06

 

Vyznavačkou ani obdivovatelkou gothic oblečení rozhodně nejsem.. Komu se to líbí, ať to nosí, ale nic pro mě to není. Takže já bych si takové šaty určitě na ples nevybrala. Ale na druhou stranu plnění snů je jiná věc :) pokud si to opravdu přejete, měla byste do toho jít a vykašlat se na všechny, kterým se ty šaty nelíbí- třeba jako mě, přiznávám :D

elyna +277/-80

29.1.13 18:25

 

na maturitní ples klidně - ale jak už se tu psalo, jednak budete středem pozornosti a je potřeba se nenechat rozhodit, a pokud hodláte tančit, tak korzet vám to rozhodně neusnadní (a já se zadýchám v první půlce valčíku, takže vím, o čem mluvím;) nicméně celée generace žen pro krásu trpěly, a někdy to fakt za to stojí; budiž vám přáno

z maloměsta +622/-169

29.1.13 19:58

 

Co se týče střihu, osobně mi moc nesedí, mnohem více se mi líbí šaty Anette na těch stránkách, tam je ten honzík jasný. Šaty mají na můj vkus divokou členitost, která by se asi dala vynahradit tím, že by se barvy nesřídaly jedna dvě, jedna dvě, ale spíš byla jedna dominantní a druhá doplňková. Takhle obě barvy bojují o nadvládu a zabíjejí celkový dojem.
Materiál bych také pro sebe volila jiný, ne tak lesklý. Nebo aby se kombinoval lesklý v jedné barvě a matný v druhé barvě.
Trochu bych se bála trubkovitosti sukně, ale pokud má krejčová dobré reference, určitě nebude šetřit a dělat trubky.
Co se týče Goth princezny, já bych asi šla do jiného stylu decentnějšího, méně jásavého, protože mou barvu bledulka by tohle utopilo a neposílilo.
Pokud jsou to opravdu Vaše vysněné šaty a přesně takové jste už dávno chtěla, není třeba váhat, vrhněte se do toho. Pokud ovšem je to jen to nejlepší, co jsem zatím viděla a jen se to vzdáleně podobá vaší představě ideálních šatů, může to být zbytečně vyhozená investice a dohodla bych se, být Vámi, s krejčovou individuálně…výsledek vám zaručí, že nebudete stále hladovět po dalších a dalších šatech, všech podobných a žádných, které by byly ty pravé.

mitrid +178/-9

4.2.13 17:24

 

ja by som hlavne zvážila, či ste farebný typ ktorý sa hodí k týmto šatám, lebo oni naozaj budú vyzerať tak ako majú len na snehobielej pokožke a s ryšavými prírodnými alebo farbenými vlasmi, táto kombinácia farieb by asi iný typ „zabila“, aby ste náhodou nechodili 2 týždne pred plesom do solárka ;-), to už by nebolo ono

chic-nešika +1581/-496

29.1.13 17:28

 

Když chcete provokovat, máte taky silnou náturu, abyste pak nesla následky? To je v životě dost důležité.

eva64 +1624/-1315

29.1.13 21:29

 

ak si sa do nich zamilovala nie je co riesit, saty su uzasne, vahala by som snad iba vtedy, ak by bol maturitak na nejakom malom meste kde kazdy kazdeho pozna a este mesiac po tom sa medzi babkami trusi, ktora bola za aku primadónu. a v pripade paranoje by mozno stalo za to nazivo skontrolovat kvalitu sitia a latky (fotky nie su ktovieako podrobne a svoje urcite spravil aj photoshop).

kappa +3258/-1131

29.1.13 16:06

 

Když se tedy ptáte, tak možná tak na ples upírů nebo na maškarní.. nejen, že tomuhle stylu nijak zvlášť nefandím, ale hlavně tahle barevná kombinace rozhodně originální není..

eliza93 +868/-155

29.1.13 14:48

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek