Spona na kravatu

Vložit odpověď
Natnat

20.11.16 11:50

Přítel si přeje k Vánocům sponu na kravatu. Oblek nosí párkrát ročně - na plesy (obyčejné vesnické), na svatby, výjimečně do divadla nebo do práce. Bude mu 30 let. Sponu chce hlavně z praktických důvodů, aby mu držela kravatu např. při tanci. Já bych mu jeho přání ráda splnila a také by mi to vytrhlo trn z paty, nenapadá mě žádný jiný dárek pod stromeček. Na druhou stranu si myslím, že už se spony moc nenosí a nerada bych, aby přítel nosil něco, co už by v dnešní době nosit neměl.
Snad mi poradíte vy - můžu mu s klidným srdcem věnovat sponu a může ji na výše uvedené příležitosti nosit? Nebo to je módní přestupek? Ještě radši opakuji, že nechodíme do žádné vysoké společnosti, jde hlavně o obyčejné plesy, případně svatby.
Pokud mi sponu schválíte, jak by měla vypadat, aby se netloukla s různými vzory kravat? Nejvíce se mi líbí spona s kamínkem, dala by se dobře kombinovat s kravatami?

Najdete v encyklopedii: Tabulka pásnkých velikostí

 

Ono ani tak nejde o samotnou sponu, jako hlavně celkově o to, co kdo má na sobě. Pokud někdo na sobě bude mít nějakou umělou lesknoucí příšernost (oblek) typu Bandi Vamos, boty s hranatou špičkou atd., tak spona ještě více podtrhne nevkus.
Pokud ale má Váš partner šatník vychytaný, má vlněný oblek, který padne skutečně jak má (tedy ne šířku nohavic a rukávu jako na Arnolda v nejlepší formě, rukávy a nohavice správně dlouhé atd.), košile ve správném střihu a velikosti, vkusnou kravatu atd., pak spona je takový příjemný detail, který ještě vše vylepší.
Pokud mu jde vyloženě o funkčnost, pak existují spony, které nejdou vidět.

+/-

20.11.16 17:56

 

Článok
a článek Článek je obšírnejší :)

kolúch +7240/-2212

20.11.16 18:14

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek