Svatební dilema

Vložit odpověď
Kateff

14.12.14 12:49

Tak i když jsem myslela, že to mám jasný, byla jsem si zkoušet, co mi bude slušet, a teď nevím, jak se rozhodnout. Moje představa byly kratší šaty. Ráda bych, aby až mě můj nastávající uviděl, řekl si: ano, to je ta, se kterou jsem začal před osmi lety chodit a teď si jí beru. Chci vypadat jako já. Jsem minimalista, nejvíc se odvážu tak náušnicema, navíc minimalista černo-šedo-bílý (a bíle opravdu po málu). Dlouhé šaty jsem zkoušela, abych viděla, jaké střihy a detaily mi sluší. A po vyzkoušení dlouhých saténových… Už žádné jiné nebyly ono. Ještě jsem se dobře cítila v kratších (od obou přikládám více fotek). A teď nevím. Pokud bych si šaty nechala ušít, musela bych sehnat dobrou korzetiérku, protože ten wow efekt dělá zejména kvalita saténových šatů. Mohla bych použít střih kratších a nechat ušít ze saténu. Ale byla bych z toho stejně nadšená? V čem vypadám víc jako já? Pro ilustraci přikládám i pár fotek, jak vypadám běžně… Šaty a sukně nosím běžně, jen nemám moc fotek. Nejvíc se bojím, že jsem se nechala opanovat tím „bože já jsem princezna“ pocitem a přes něj nic nevidím.
Svatba bude na konci června, je mi 24. Krajka není v plánu, požírala mi dost citlivou kůži, satén jako materiál se mi líbí, šampaň mi sedí více než čistě bílá (to už je rozhodnuto).

Otázky: Které z nich? Případně dokážete si představit saténové v délce těch bílých kratších? Omlouvám se za kvantum fotek a informací, ale myslím si, že na tomto základě by pro nezúčastněnou osobu mohlo být rozhodování lehčí. Moc děkuji za odpovědi.

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

jen čistě moje dojmy a zkušenosti:

kratší šaty ze saténu nevypadají tak dobře jako ze šifonu/tylu. satén je těžký a šaty se chovají jinak. satén je ideální na dlouhé, šifon na krátké nabírané.

v oslnění dlouhými šaty nezapomeňte na praktickou stránku věci (teď jen true story): budete vysoce pravděpodobně potřebovat pomoc více osob. a to i na wc. kamarádka skoro umřela studem, když jí až na svatbě došlo, že v hodně dlouhých šatech s vlečkou a spodnicí s kruhem prostě sama na wc jít nedokáže, protože to všecko sama nedokáže udržet nahoře a vlastně ani moc neprojde úzkými dveřmi…nebo může venku lít jako z konve a potom nemusíte zvládnout chození venku, nastupování do auta atp. bez ušpinění šatů. tím se nesnažím odradit, jen připomenout na věci, které ženy v dojmu „jsem princezna“ zapomínají. ještě se v nich fakt blbě tančí.

osobně se mi ani jedny uvedené šaty nijak zvlášť nelíbí, resp. nemám žádný wow efekt. na prvních dělá obrácený oblouk pásku dojem těhotenského břicha (hlavně když si na něj položíte ruce). druhé jsou hodně obyčejné, navíc jsou vepředu delší (?), snad by pomohly doplňky, účes, líčení. jinak mám pocit, že víc by se mi k vám hodily asi kratší šaty. ale je to jen pocit z pár fotek a jednoho odstavce textu.

osobně si myslím, že ženich z vás bude paf, ať přijdete v čemkoli, pokud to nebude něco, co výslovně nesnáší. aspoň neznám ženicha, který by si stěžoval na šaty/vzhled nevěsty ze svatby ;)

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +246291/-57546

14.12.14 14:17

 

Já si tedy nejsem jistá, co myslíte tím „wow efektem“? Tu korzetkovou část u dlouhých šatů? Nejsem si moc jistá, jak dobře bude vypadat po nějakém tom sezení, ohýbání se a po tom, co se na hostině najíte. Myslím, že být delší dobu v něčem takhle svázaná (ačkoliv mi to nepřijde jako skutečný korzet s kosticemi atd. - možná mě ale jen mate fotka), nebude úplně příjemné. To ale obvykle během těch 5 minut, co se v nich prohlížíte v zrcadle v salónu, nezjistíte. Také přes ty vlasy nevidím, co vám to dělá s poprsím - jestli to sedí, jak má, anebo jestli tam máte takovou tu „kapsu“. Ten ozdobný pásek tam také nepůsobí úplně nejlíp. Každopádně ty dlouhé šaty se mi nelíbí. A bohužel ano, trochu mi připadá, že přes ten „já jsem princezna“ efekt nevidíte. Což ale vy tak nějak tam dole cítíte, sama, že? Víc se mi na vás líbí ty krátké.

V čem vypadáte víc jako vy? Pokud vy = jednoduchost v oblékání, pak asi v těch kratších. Když ale říkáte, že nejradši máte jednoduchost a nechcete se diametrálně lišit od toho, kdo jste v běžném životě, pak byste mohla zkusit ještě něco podobného: http://www.whiteazalea.com/806-1399/satin-strapless-column-simple-wedding-dresses.jpg
http://www.taradress.com/images/Wedding-Dresses/informal-wedding-dress-020.jpg
http://www.678shop.com/images/img-203.jpg
http://www.bridalgownsuk.co.uk/upfile/Bridal%20Gowns/Column%20Bridal%20Gowns/Column%20Strapless%20Chapel%20Train%20Beading%20Satin%20Vintage%20Wedding%20Dresses.jpg
http://www.taradress.com/images/Wedding-Dresses/2012-short-wedding-dress-046.jpg

Saténu u kratších šatů bych se nebála v případě, že bude kvalitní a matný. A pokusila bych se zredukovat širokou sukni. Především u dlouhých šatů. U krátkých by šlo udělat něco podobného (pro vás tedy bez těch krajkových rukávků) - „smrsknout“ sukni a nechat to úplně jednoduché:
http://4.bp.blogspot.com/-TMP009Zcsck/UVrSidPWuuI/AAAAAAAAAfs/pta5LhMhT4c/s1600/Nina-+rime+arodaki.png

A budoucímu manželovi se budete určitě líbit přesně v těch šatech, v kterých se budete cítit nejlépe - protože ty k vám také nejvíc půjdou. Klidně si tedy ještě nechte nějaký čas na rozmyšlenou. Třeba za měsíc nabudete dojmu, že ani jedny nejsou ono, že by to chtělo ještě něco trochu jiného, anebo naopak, že jedny z nich jsou přesně to, co hledáte. :)

andiedvorakova +8745/-1219

14.12.14 15:53

 

dobry den , podle infa co jste o sobě dala mi vic jako Vy připadate v těch kratšich , podle fotek co jste přiložila jste pohodařka a v kratkych budete moci tančit , pohybovat se podle libosti a bez omezeni :)

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

mikiki +687/-148

14.12.14 13:06

 

Podle mého je jasně vidět, že jste v dlouhych satech spokojena, ze se v nich cítíte! Jste v nich šťastná… A navic kdy jindy jit za princeznu než na svatbu? Buďte princeznou (i ta muze byt vkusná a nemusí mit na sobě vyloženě tzv. šlehačku). vemte si svého prince a buďte šťastní do konce života ;) (Jo…já vím život není pohádka…)

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

TeaTereza +32070/-12308

14.12.14 21:00

 

Sluší Vám oboje, ale kdybych měl být tím kdo rozhodne, tak to budou ty krátké. Nežijete „princeznovský“ život, tak proč se do něj hnát na svatbě. Vemte si k těm šatům jednoduché bílé lodičky na podpatcích vysokých jen tak, jak zvládnete, a tu parádu dožeňte účesem - máte dlouhé vlasy a s nimi dokáže šikovná kadeřnice zázraky.

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jirkátor +16474/-4175

15.12.14 07:24

 

Ať už se rozhodnete pro šaty dlouhé nebo krátké, nechejte si je ušít tak, abyste měla sukni přisazenou k živůtku v pase, nikoli pod ním - zvlášť u těch krátkých je na fotografiích vidět, co nevhodný střih provádí s tělesnými proporcemi.

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Betty J. +32792/-3909

14.12.14 15:45

 

Ja pridám skúsenosť z druhej strany - na svadbe som mala šaty s úzkym korzetom a ooobrovskou tylovou sukňou.
Tieto: http://www.highsocietybridal.co.uk/…IA-A-web.jpg
Po chvíli som sa naučila s tou sukňou „manévrovať“. Pretancovala som celú svadbu až do rána, ani o polnoci som sa neprezliekala. Je pravda, že na niektoré úkony som si musela dávať väčší pozor a určite neboli také pohodlné ako krátke. A asi som sebec, ale za tie komplimenty to stálo. Netere ma doteraz volajú princezná. Kamarátky mi vraveli, že som ako Sissi, muži boli úplne paf, že aké je to neskutočne „ženské“. A všetky tety a mamy mi vraveli, že ľutujú, že keď boli mladé, tak sa také šaty nedali zohnať.
A kedy inokedy, ak nie na svadbe, môže mať žena také krásne šaty?

momka +10/-0

17.12.14 09:48

 

více jako Vy asi vážně vypadáte v těch kratších šatech, ale stejně bych si na Vašem míste vybrala ty dlouhé, protože… nevím, líbíte se mi v nich mnohem více, asi jsem taky oslněná pocitem, že vidím princeznu. Krátké jsou pěkné taky, ale chybí jim NĚCO. Možná, že s doplňky by byly se saténovými srovnatelné, to si neumím tolik představit. Krátké saténové bych asi nechtěla, myslím, že na dlouhých satén vyniká lépe. Jestli se lépe cítíte v dlouhých, tak kašlete na to, v čem více vypadáte jako Vy a vemte ty, ve kterých se cítíte. Nebo si to ještě nechte týden dva uležet, po Vánocích vyzkoušejte znovu a uvidíte jestli byl první dojem správný.

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

motorová pila +1369/-286

14.12.14 14:04

 

Berte ty krátké. Čistě subjektivně: vdávala jsem se ve velmi podobném modelu (taky se považuju za minimalistku) a byla to dobrá volba, jsou praktické na celodenní svatební provoz, zároveň šik a budete v nich originální nevěsta. Ty dlouhé jsou nuda, ztrácíte se v nich a ve svatební den opravdu není nutné „být za princeznu“ - resp. když správně doladíte ten krátký model, budete se „princeznovsky“ cítit i tak.

MP Vera +4362/-815

16.12.14 23:48

 

Budu upřímná a co se týče dlouhých šatů - vidím první šaty, potom dlouho nic a potom osůbku v nich a ono to má být bohužel přesně naopak. Šaty mají podtrhnout nevěstu, ne ji dokonale pohřbít pod vrstvami látek. Šaty jsou působivé, ale jste v nich utopená, a pokud jiný střih nechcete, raději volte krátké.
V krátkých šatech máte šmrnc a vyloženě Vám sednou. Nevěsta + šaty se navzájem doplňují, tvoří dokonalý a působivý celek.

Sama jsem otázku svatební krátké vs dlouhé řešila nedávno - stejné dilema, stejný věk, také minimalista:D. Nakonec jsem zvolila krátké, protože o nich jsem původně snila a v dlouhých jsem to prostě nebyla já, třebaže zástupy oslňujících nevěst v „dlouhých“ mě zkrátka nahlodaly a musela jsem je zkrátka zkusit, což je přirozené.
A když jsem si hodila korunou a vyhrály dlouhé,psychologický efekt se dostavil okamžitě, byla jsem zdrcená:D, takže rozhodování najednou bylo jednoduché.
A nelituju, vdávat se znovu, volím zase krátké. Vznikly nádherné fotky, šaty byly velice příjemné a komfortní k nošení, a jelikož nám pršelo opravdu hoooooodně štěstí, děkovala jsem za ně i z praktického hlediska.

Jen ten satén bych si rozmyslela. Tyto vzdušné, co máte na sobě jsou krásné. Satén někdy dost přidává na kilech, někdy vypadá i trochu levně a mačká se, ale pokud na něm trváte, zvolila bych asi silnější matný satén, více drží tvar.

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Merida +747/-61

15.12.14 22:51

 

Z vyfocenych satu se mi vic libite v tech dlouhych, libi se mi i rozpustene vlasy a ten zavoj. Jen v nich vypadate diky pasku jako tehotna (nekdo uz to tady taky zminoval). V tech kratkych pusobite mlade a tak nejak „rostacky“, ale opravdu hodne se mi nelibi ten korzetovy vrsek, ktery vam nesedne.
Nepodivate se jeste po jinych?

madline +877/-230

15.12.14 18:03

 

Dlouhé jsou možná víc princeznovské, ale taky bohužel působí levněji (jako když si na tu princeznu hraje holčička a balí se do maminčiných látek a šperků) a jsou až děsivě nepraktické (vlečka se okamžitě ušpiní, materiál vypadá poměrně mačkavě, budete si na ně šlapat a o záchodových potížích už se rozepsali jiní - vzpomněla jsem si na film 27 šatů, kdy jednou z hlavních povinností hlavní družičky je pomáhat nevěstě držet šaty na záchodě… velmi trapné.) Zejména ty kratší vám špatně padly. Oboje by se musely hodně upravit, aby byly tak akorát.

Oboje šaty, které jste si zkoušela, vám docela sluší, ale ani jedny nejsou perfektní. Navíc máte přikrytá ramena, takže není vidět, co vám to dělá s vrškem postavy, to je taky důležité, a korzet dost tísní, nejste-li na něj zvyklá.
Kdybyste si podobné nechala ušít, určitě by se dala vybrat ta správná délka, přizpůsobit střih a vybrat dostatečně reprezentativní materiál. Rozhodně zvažte, jestli by nebyl lepší měkčí živůtek s ramínky (pozor, v korzetu se ani chvíli nesmíte hrbit, jinak vypadáte s vyčesanými vlasy jako velbloud) a délku si vyberte tak, aby se v nich dobře chodilo a tančilo (vyzkoušet, jestli protějšek nešlape na šaty při ploužáku!), ale myslím, že hezčí jste byla v krátkých.

Evženie +2337/-331

15.12.14 19:39

 

hned jak jsem to viděla mě napadlo, že byste se mi nejvíce líbila v těch kratších, ale v vanilkové nebo šampanské barvě :) takze bych volila ty :)

ip.kkk +766/-382

16.12.14 12:06

 

Já to vidím jednoznačně na ty kratší, přijde mi, že vám sednou více a vypadají tak nějak „pohodověji“. Ty dlouhé šaty nejsou až takové, že by tvořily ten „Wow efekt“. Ale určitě bych je nedělala z jiného materiálu a myslím, že satén se k nim nehodí vůbec, ten musí splývat.

lindiste +2687/-702

15.12.14 17:59

 

Jen chci podotknout, že velmi hezky vypadají krátké šaty díky lodičkám na vysokém podpatku. Já osobně bych v tak vysokých botkách celý den nevydržela a pohodlné boty jsou základ - obzvlášť v tak výjimečný den. Pokud se rozhodnete pro krátké, budete asi muset pořídit hezké boty bez/s nízkým podpatkem na pozdější denní dobu.

Já osobně bych zvolila šaty dlouhé, ale splývavější. Na fotografiích vypadáte štíhlá, proto si to můžete dovolit. Taky si nejsem jistá saténem - nekrčí se? Poptejte se někoho, kdo tomu rozumí :) Ale ať se rozhodnete jakkoliv, budete pro ženicha vypadat kouzelně. Také už bych chtěla mít tak příjemné „starosti“ :) A pak se tady ukažte!

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

BendfisZVC +87/-8

15.12.14 13:41

 

Za mě rozhodně ty kratší. Dlouhé se mi zdají příliš přeplácané a nelíbí se mi, jak se chová ta sukně vpředu dole. Zdáte se mi v nich utopená.

ADAD +1860/-783

16.12.14 18:05

 

Pekne su obidvoje (typ, nie toto konkretne prevedenie). Na Vas mi ale viac sedia tie kratsie - ste mlada a z prilozenych fotiek mam pocit,ze viac idu k Vasmu naturelu. A ciste moj subjektivny dojem - pokial nie je svadba zrovna v katedrale,tak mi honosne saty s vleckou pripadaju prilis,tak nejak nemiestne. Kamaratka sa vydavala v satach s takouto vleckou,a aj ked to bol relativne velky kostol,nehodili sa tam. Nehovoriac o tom,ze im v cervenci cely cas prsalo,a vlecka uz v kostole nebola biela :-)

LadyOfGallifrey +13308/-960

18.12.14 20:46

 

Jestli jste ze saténových měla skvělý pocit a (navzdory předsevzetí o krátkých) se zamilovala do nich, radila bych vám, vemte je. I když to nejsou dokonale střihově řešené (viz kritika v předchozích příspěvcích) jde

hlavně o to, jak se v nich budete cítit vy. Jestli budete zářit tak, jako na té fotce, bude to ten nejlepší výběr.

Snad jsem vám aspoň trochu pomohla. :)

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

VBety +355/-97

22.12.14 18:20

 

Podle mě jsou ty dlouhé nádherné, mě nevadí ani ten pásek lehce posazený na boky, připomínáte mi v nich keltskou princeznu :) Přijde mi, že v těch dlouhých jakoby rozkvetete, jste něžnější…

eni.enigma +323/-87

27.12.14 10:18

 

Já jsem taky dloouho přemýšlela, jakou délku - z praktických důvodů jsem nechtěla až na zem, vzhledem k tomu, že jsem měla v plánu jít po obřadu ještě „korzovat po městě“, nicméně protože jsem se vdávala v říjnu, krátké šaty by byly kvůli teplotě taky velmi nepraktické. Proto jsem zvolila kompromis - délku kousek nad kotníky.
Je asi pravda, že tahle délka nesedne každému, ale zkuste to zvážit, nejsou šaty jenom „na zem“ a „po kolena“. Já osobně tyhle sukně miluju :)

Např.
http://www.spolecenske-saty.eu/…1%281%29.jpg

tess.arkadijska +77/-3

28.12.14 19:02

 

Asi jsem příliš konzervativní, ale svatební šaty bych volila podle zásad etikety. Délka šatů se řídí tím, zda budete pořádat tzv. velkou nebo malou svatbu.

http://www.ceskatelevize.cz/…522161300028
http://www.ceskatelevize.cz/…522161300029

A také záleží, jak bude oblečený ženich. Měli byste k sobě „ladit“, aby jeden z páru nebyl oblečen příliš slavnostně a druhý skromně.

Kateff: Odpověď mi pomohla, děkuji!

V3S +563/-84

15.12.14 18:32

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek