Svatební šaty - říjnová svatba

Vložit odpověď
unkulinka

24.9.12 21:25

Ahoj, zdravím všechny pekelnice.

Prosím o radu. Kamarádka má nečekaně 26. 10. 2012 svatbu. Nemá zatím žádné svatební šaty.

Nenapadá některou z vás, kde by se šaty daly takhle rychle a hlavně levně sehnat?

Ideální cena je do 3000,– Kč (je jedno jestli koupě nebo půjčení).
Jedná se o malou svatbu, bohužel pár nemá nijak moc finančních prostředků, i tak chce ale jít nevěsta alespoň trochu za princeznu (co si budem povídat, každá z nás doufá, že to bude jen jednou za život :))

Zvažovala i variantu aukra, ale ty nervy jestli šaty příjdou a jak budou vypadat.. no na poslední chvíli nic moc..

Přikládám obrázek vysněných šatů, kterým by se nejlépe měly podobat.

Internet je plný samých šílených saténových hnusů a šlehaček.. děs!

Slečna má asi 165 cm, menší prsa, širší boky, velikost asi 40/42

Předem díky za jakýkoliv tip na osobu/půjčovnu nebo nějakou dobrou duši :)

Jo, nejlépe Pardubice a okolí :)

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

No, myslím, že takové šaty (nebo podobné) do 3000 nesežene… Možná v nějaké menší půjčovně a bude to nejspíš starší model. Na takovou postavu bych si uměla představit šaty ke kolenům (něco jako tyto).

sisk +36/-8

24.9.12 22:11

 

Pokud je slečna nevěsta nižšího vzrůstu, v tomto typu sukně/ šatů bude se největší pravděpodobností utopená. A stejně, pokud se bude jednat o malou svatbu, v úzkém kruhu, přijde mi taková róba trochu přehnaná. Princeznovsky se nechá vypadat i v jiných, skromnějších šatech.
Jediná rada co mě napadá, tak je s budoucí nevěstou si udělat „holčičí“ den, obejít všechny půjčovny ve městě a zkoušet a porovnávat a zkoušet a porovnávat a najít ty pravé.
Hlavně nic neobjednávat přes net z Asie, sice se to zdá být levné a úžasné, že na dílku ušijí šaty na míru, ale „finální úprava“ (čtěte kompletní přešití) vyjde stejně, jako ušití šatů na míru u švadleny doma.

miichalka +882/-142

24.9.12 21:44

 

Myslím, že za tři tisíce je prakticky nemožné půjčit krásné svatební šaty s bohatou sukní. Ta nízká cena se do nich rozhodně promítne - buď budou vypadat totálně lacině, nebo se bude jednat v případě půjčení o nějaký hadr, který už odžil hromadu svateb a je to na něm znát.

Z vlastní zkušenosti, která ale hodně lidem asi připadne nezvyklá a neprinceznovská: já osobně si koupila na svatbu šaty z www.mango.com za cca 3500 Kč, do 3 dní od zaplacení jsem je měla doma, poštovné pouhých 100 Kč. Mám stejný typ postavy jako budoucí nevěsta, tj. hruška, takže jsem se řídila radou tady z pekla, tj. do pasu upnutý vršek a pak rozvolněná sukně. Vypracované byly pekrefktně, ne jak ty hrůzy, co se válí v českém Mangu. Neumím popsat, proto vkládám odkaz:

http://shop.mango.com/ficha.faces?…

Zkusila bych to na nevěstině místě taky tak, zrovna ty šaty z Manga se dají vrátit tady v ČR v kterémkoliv kamenném obchodě, propadá jen poštovné. Mají hodně šatů v různých barvách, dají se najít i bílé nebo do stříbrna. Výhodou je, že šaty nevěstě zůstanou, takže je může využít třebas na plesy anebo na sentimentální okukování jako já.

Kupovala jsem je ne kvůli nedostatku peněz, ale naprosté časové tísni a hlavně po hrůzném zážitku z prvního a posledního svatebního salonu, kam jsem vlezla (paradoxně jeden z nejdražších v Brně). Říkala jsem si, že když mi šaty z Manga nebudou, rychle vběhnu někam do svatebního salonu a hodím na sebe to první, co bude vypadat normálně. Seděly ale parádně a tak nějak jsem se do nich zamilovala, že jsem v nich šla a byla ráda, že nemám bílý polárkový dort.

skylor +2165/-348

25.9.12 00:18

 

A modré z nebe by nechtěla? Typická představa, že někdo dostane něco zadarmo. Teda nic ve zlém, ale asi by si měla vybrat- buď za princeznu, nebo do 3000…(Za ty peníze by se podle mě daly ušít krásné, jednoduché šaty, které nebudou vypadat lacině a hnusně). Protože všechno „princeznovské“, co se dá za tuhle cenu sehnat je, no… děs.=) Případně zkusit second hand, však tu pořád čteme, že se tam dají sehnat zázraky, ale to taky nemůže být second hand ledajaký a je to otázka náhody. No, přeju hodně zdaru, fakt by mě zajímalo, jak tohle dopadne.

llolla +20399/-3436

24.9.12 21:38

 

Nevím odkud jste, ale v Praze v Blanické je second hand, kde mají spoustu svatebních šatů, i princeznovských. Včera jsem tam byla a nabídka je široká, i když nevím přesně kolik šaty stojí. Zkuste mrknout tam. Jinak za sebe bych poradila zapomenout na princeznu a vyrazit do obchodů s klasickou konfekcí - zahlédla jsem spoustu krásných šatů použitelných jako svatební, a určitě do 3000,– seženete. Ono totiž stačí říct slovo „svatební“ a hned je všechno o 100% dražší.

+/-

25.9.12 10:46

 

Já bych radila zapomenout na šaty z obrázku. Nejen, že za tuto cenu jsou nesehnatelné, ale navíc mi ten střich nepřipadá vhodný pro malou postavu.
Doporučila bych jednoduché šaty empírového střihu. Takové by se dle mého daly nechat i ušít za dobrý peníz. A doplnit rukavičkami a tiárou, závojem atd. To by pěkně dotvořilo princeznovský dojem.

Silver-Edged Axe +4248/-1547

25.9.12 08:24

 

Být kamarádkou, snažím se spíš rychle opustit představu princeznovské róby a vymyslím přijatelnou alternativu (schválně nepíšu kompromis, což by znamenalo ústupek, a o ten by jít nemělo). Chápu touhu být za princeznu, ale sehnat šaty, které budou jako ty „vysněné“ a navíc sednou, za dodržení časového a finančního limitu, je nereálné. Nechat si ušít jednoduché, bílé šaty, střihu, o kterém vím, že mi lichotí a zvolit stylově odpovídající účes a líčení reálné je. Nakonec, co je důležitější? Krásné šaty, nebo šaty, které mi sluší?
http://www.google.cz/url?…

Maracujaa +355/-40

24.9.12 22:39

 

Tak ak si vezmete len množstvo materiálu na pricneznovské šaty, tak cena do 3000 za zakúpenie je dosť nereálna a to nepočítam prácu - takže by som radila obísť požičovne - ešte jeden tip, ak šaty nemusia byť biele, ale pripadali by do úvahy svetlo ružové, svetlo modré, prípadne iná farba, dívala by som sa aj po klasických plesových šatách (aké si požičiavajú napríklad maturantky na maturitný ples) - v dosť požičovniach majú ceny za pôžičky svadobných šiat prepálené len preto, že sú svadobné…

buble +392/-49

25.9.12 10:42

Alhambra +10070/-1596

24.9.12 22:00

 

http://www.svatebnisaty.net/…bni-saty.php Tady teď mají nějaké akční ceny na půjčovné a vypadá to dobře. Kamarádka si tam koupila jednoduché bílé šaty ve výprodeji za 1500 a vypadaly dobře, kvalita taky v pohodě.

Rellie +1/-0

25.9.12 00:13

 

Půjčovné nemusí stát 6-10000,– jjako například v Praze. Tolik sem odmítla dát. Mě stálo půjčovné 2500,–Kč ( ceny má asi do 4000,– nejvíce) . Takže požadavek na 3000,– je reálný a proveditelný :-) Měla jsem v tom půjčené teď v létě - sukni, spodničku, krajkový vršek ( šaty vypadaly jako že jsou vcelku) , naušnice, náhrdelník, závoj a kabelku. Vše vyčištěné vyžehlené a hezky připravené, Byl to salon na Kladně, ale paní sama říkala že k ní jezdí lidé z jižních Čech a že nejdále měla lidi z Ostravy. Musí se návštěva objednat předem, aby tam neměla na zkoušku jinou nevěstu. Umí obléknout celou svatbu i děti. Má neuvěřitelné množství svatebních doplňků dekorací na jaké si vzpomenete. Dále jsem odmítla korzetové šaty s odhalenými rameny, protože to je jako uniforma a má to skoro každá. Já chtěla šaty s malým rukávkem a zatímco jinde nic takového neměli. zde jsem si dokonce mohla vybírat. Mají i velké velikosti. http://www.primasvatba.cz/kontakt.html

Sharene +540/-211

25.9.12 09:14

 

Prodej, cena je ale vyšší 5500, více info a fotek klidně zašlu.. to jen kdyby se třeba líbily :) Ale dají se sehnat na beremese.cz různé šaty ve všech cenových možnostech :)

Curli +1/-1

27.9.12 15:22

 

Určitě bych zkusila bazar na beremese.cz. Tam to sehnat jde…

stern +440/-73

30.9.12 15:16

 

Moje kamoška se vdává 29.7 a hodně mě překvapila.Původní plán byl, že si nechá šaty ušít, ale nakonec si je půjčí a od Maggie Sottero!!!jsem neměla ani já :( :D,

miparime +130/-101

27.5.13 17:41

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek