Svetr s podílem vlny - jak ho zmenšit praním?

Vložit odpověď
Snowdonia

7.2.18 15:38

Dobrý den/Ahoj,
ráda bych se zeptala na zkušenosti se srážením vlněného svetru. Dnes jsem si koupila v sekáči svetr se složením 50% střižní vlna, 30% viskóza, 20% kašmír a ráda bych ho zmenšila praním. Máte někdo zkušenosti jak nejlépe docílit zmenšení sražením v pračce, aniž by se svetr stal kousavým či nevzhledným kusem hadru? Potřebovala bych ho zmenšit možná až o 50%, je vážně hodně velký. Máte někdo zkušenost (a případně jak dopadla)? Jak moc se vlna vypráním srazí (řádově o kolik procent) a jak pak vypadá? V opačném případě bude tak možná pro mou babičku.
Předem všem děkuji za pomoc :)

Najdete v encyklopedii: Vlna

 

Snowdonia: Naivní představa, že sražením svetru zachováte všechny vlastnosti - měkkost a hřejivost svetru, jen bude menší. Stane se přesně to, co psala benyka. Otáčení bubnu pračky spolu s vyšší teplotou způsobí plstnatění vlny a její zhutnění, zfilcovatění.
Svetr darujte babičce, možná ji potěšíte.

Linie +19645/-3301

8.2.18 05:27

 

Jojo, takhle mamka vyprala krásnou vlněnou šálu nechtěně. Do pračky šla krásná 150 cm dlouhá šála, vytahla něco o velikosti a tuhost kartonu formátu A4 :D Bu´d ten svetr přešijte, pokud to umíte a nebo někomu darujte :)

Agraynel +700/-330

8.2.18 14:54

 

Se srážením zkušenosti nemám,ale s přetvarováním ano a to velmi dobré. Z vlněných a kašmírových sekáčových širokých svetrů si dělám dlouhé svetry (svetrošaty) na zimu k legínám nebo slimkám.Za mokra přetvaruji - co nejvíc natáhnu do délky a nechám vodorovně uschnout.Po uschnutí už svetr drží nový tvar.Dají se takhle natáhnout i kratší rukávy.Jde to jen u přírodních materiálů.

Sheba +3616/-528

8.2.18 20:17

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek