svetr+sako na ples

Vložit odpověď
deTroppau

12.3.15 20:36

Ahoj, jdu na ples a chtěl jsem se zeptat, zda je moc nevhodné si do klasického trojdílného obleku (matný), vzít místo vesty tenký V svetr v petrolejové barvě, v této barvě bych měl i boty a kapesníček. Ale přeci jen jde o „slavností“ příležitost, a tak nechci působit nepatřičně. Co myslíte? a jakou barvu košile a kravaty (motýlku) by jste případně doporučili (svůj názor už asi mám, ale každá rada dobrá :D) ? Určitě pak napíšu jak to dopadlo. V příloze jsou boty (stejná barva jakou mám) a svetr ( podobný styl, barva jako u bot).

Najdete v encyklopedii: Barvy

 

Ano, svetr je na ples velmi nevhodný.

Caramela +347/-71

12.3.15 20:49

 

Vážený pane, takhle se chodí do kanceláře, nikoli na ples. Ráda bych Vás viděla po prvním valčíku, ovšem nikoli cítila. A víte, společenské boty jsou v zásadě černé a hladké! Doporučuji Vám navštívit stránky ČT a tam shlédnout pořad Etiketa. Potom podobné otázky klást nebudete.

elesse +1755/-400

12.3.15 21:24

 

Souhlasím s ostatními. Svetr na ples fakt ne. Barevné boty leda pokud je nějaká možnost obléct se „kreativně“ - jako nějaké maškarní téma nebo tak. Mimochodem proč chcete na ples ještě svetr? Já jsem vždycky v šatech na ramínka a je mi celkem teplo a lituju chlapy kteří musí mít na sobě košili s dlouhým rukávem a sako. (no však taky někteří chytráci mají košili s krátkým, že jo :))

SkyP +2573/-702

13.3.15 10:27

 

Vážená elesse. Souhlasím s vámi na sto procent, že svetr je nevhodný. Co však nemohu přehlédnout, je ten arogantní tón. Myslím, že byste si Špačkovu etiketu měla přečíst taky…

+/-

13.3.15 14:20

 

Svetr se na ples nenosí v žádném případě. Nikdy se tak nenosil a nejspíš (snad) ani nebude. Jelikož to původně byl oděv sportovní… Boty bych také nevolila barevné (navíc ty vaše jsou jednoznačně volnočasové - už jen kvůli té barvě). Držela bych se spíš klasiky. Nebojte, nebude to nuda, pokud vám oblek dobře padne. Tu petrolejovou klidně použijte na kravatu, pokud tam tu barvu chcete. Kapesníček se s barvou kravaty obvykle neladí.

Jinak nemám ale vůbec nic proti tomu, abyste si takový hezký svetr a ty boty vzal na běžné nošení.

Podrobnější návod je tady:
http://static6.businessinsider.com/…newest-1.jpg

Pokud v tomhle čerpáte inspiraci ze zahraničí (NY, Paříž, Londýn, Seoul, Tokyo atd.), je vždycky lepší nezapomínat, že na rozdíl od Čech tam muži nosí obleky zcela běžně, takže všechny ty krásné barevné kombinace jsou volnočasové. Večerní události se odbývají v tmavé klasice.

andiedvorakova +8745/-1219

13.3.15 15:19

 

Modré boty na „slavnostní příležitost“?
Než ve svetru namísto vesty, tak to bych tam raději zmrznul.
Pan Ladislav Špaček vydal výbornou knihu, jmenuje se Nová velká kniha etikety . Doporučuji k přečtení.

Jirkátor +16464/-4174

13.3.15 12:59

 

Svetr a barevné boty na plese je to samé, co kostkovaná košile s montérkami na svatbě. Pokud chcete radu, tak tmavý oblek, bílou košili s dlouhým rukávem, motýlek a černé boty. To je naprostá klasika. A doporučuji přečíst knihu o etiketě

Clementin +252/-106

13.3.15 13:31

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek