tylová sukně na svatbu, co k ní jako svatebčan

Vložit odpověď
sm.lomos82

28.8.14 14:57

Ahojky,
vím, že je tu už dost článků na podobné téma, ale nenašla jsem odpověď na můj problém.
Jsem pozvaná na svatbu. Jen jako svatebčan. Budu si brát tylovou sukni lehce pod kolena, asi jak na obrázku - barvičku doladím s vrchem, ale zajímalo mě, zda nebude vadit, že vrchní díl je z elastické bavlny. Kamarádka mi říká, že to bude na svatbu nevhodné, že by to chtělo něco slavnostnějšího, ale já nechci udělat ostudu v nějakém super outfitu. Nevěsta je přednější.
A k tylovce jde přeci všechno. Pokud to má dobrý střih, tak proč ne.
Mimochodem. ten vrch je úplně nový, nepoužitý, takže žmolky a vytahání prostě neexistuje.
Děkuji za radu.
Lenka

Najdete v encyklopedii: Barvy

 

Já osobně bych vyměnila asi oboje. Ale hlavně ten top - ten na 100 %. Kamarádka má pravdu, ten top skutečně není slavnostní. A s dlouhou tutu sukní se to musí umět, jinak budete vypadat jako přerostlá prvňačka. To byste asi nerada. Tyto dvě věci - ten top a tu sukni - bych nekombinovala ani nikam jinam. Jestli mají ty barvy z obrázků, pak už vůbec ne - vždyť to vůbec neladí. Tu sukni nemůžete snížit tím, že k ní dáte prostě nějaké tričko, kecky a budete předstírat, že jste to vyvážila na průměrně slavnostní outfit - asi víte, jak to myslím, že? Především, pokud nechcete zastiňovat nevěstu, tak tu tutu nechte doma a vezměte si něco jiného. Protože pokud to zkombinujete správně a navíc ve světlých barvách, třeba takhle:

Budete v tom příliš připomínat nevěstu. A ta by vám za to asi moc nepoděkovala.

PS: A ne, k tylovce - stejně jako k čemukoliv jinému - nejde všechno.

andiedvorakova +8745/-1219

28.8.14 18:03

 

Ostudu si uděláte, pokud budete bílou tylovou sukní připomínat druhou nevěstu. Najděte si na svatbu vhodnější model.

jájinka_007 +998/-189

28.8.14 23:25

 

neexistuje, aby ste si toto obliekli, vymeniť outfit!

zuzulique +1872/-682

28.8.14 15:59

 

Na mé svatbě byla kamarádka ve žluté tylové sukni a v bílé košili s 3/4 rukávy. Moc jí to slušelo a určitě nepřipomínala nevěstu, ale předem to se mnou konsultovala. Což bych ve Vašem případě udělala také. My Vám tu neporadíme, když nevíme, jak bude vypadat nevěsta. A myslím, že je lepší se dvakrát zeptat, než tam jednou přijít a dopustit se faux pas.

Top je opravdu nevhodný.

Bebunka +173/-48

29.8.14 13:53

 

Líbí se mi tylové sukně. Ale ta Vaše je nějaká… divná. Nebrat. Navíc souhlasím s andiedvorakova.

Erinka.X +862/-233

28.8.14 19:38

 

Tak v tomhle tam doražte jenom, pokud se nevěsta míní vdávat v džínách…

aailyyn +8076/-1749

28.8.14 22:39

 

Vaše sukně by na svatbu byla vhodná možná jen tehdy, pokud byste dělala nevěstě družičku a byla s nevěstou na takovémto outfitu domluvená (to byste se tu ale neptala). Dnes nevěsty nezřídka nosí i kratší šaty, takže si docela dobře dokážu představit, že nevěsta by mohla mít sukni podobnou té vaší - viz obrázky od @andiedvorakova. (Mimochodem, pevně doufám, že jste si k ní nechtěla vzít ty vysoké boty, které máte na fotce.) Na nevhodnosti topu se tu myslím shodneme všichni, ten opravdu není pro slavnostní příležitosti.

Jinak nezastávám názor, že pěknými a originálními šaty lze „zastínit nevěstu“. Faux pas můžete udělat akorát, pokud si vezmete stejně honosné (nebo dokonce honosnější) šaty než nevěsta, a to jakékoli barvy, anebo naopak šaty čistě bílé (nebo v jejích odstínech). Já bych na svatbě mnohem raději měla krásně, barevně a nápaditě oblečené svatebčanky, než šedé myšky, které se bojí, že by mě urazily, kdyby jim to slušelo.

kapka_v_moři +586/-126

29.8.14 10:18

 

Ten vršek(soudím dle toho, že jsem si objednala úplně stejné šaty) je velice nesedící teplákovina. Nedovedu si představit žádnou kombinaci oblečení, která by ho pozvedla mezi společenské. Leda snad zapnuté sako, pod kterým nebude vykukovat ani kousek. Takže top určitě ne. Navíc podle dotazu předpokládám, že ho zatím nemáte ani doma, ale budete objednávat. Jinak byste takový dotaz(s tou kvalitou v jaké top je) do poradny nedávala.. O sukni už také bylo řečeno vše, zkuste to jinak :)

álainn +4560/-1872

1.9.14 18:57

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek