Účes k maturitním šatům

Vložit odpověď
planyy

9.2.15 00:35

Zdravím všechny,
potřebovala bych poradit, co k těmto šatům vybrat za účes (šaty jsem volila dle své společenské, extrovertní, sangvinistické povaze). Byla jsem se objednat u kadeřnice a když jsem jí je ukázala, první odpověď byla rozpuštěné - jakkoliv. Nějaký ulízlý účes nebo drdol mít stejně nemohu, protože mám odstáté uši, takže nepřichází v úvahu. Přikládám fotku drdolu na stranu - který jsem myslela původně, ale nejsem si jistá, zda se k šatům hodí. Další obrázek rozpuštěných vlasů je má hrubá představa.
Děkuji za odpovědi, co se doplňků týče, můžete se také vyjádřit. Náhrdelník volit nebudu a náušnice mám již vybrané. Spíše nevím jestli nějaké náramky nebo prstýnky?

Najdete v encyklopedii: Červená barva

 

U rozpuštěných vlasů bych se obávala, že po nějaké době v „husté“ atmosféře sálu začnou být urousané a veškerý efekt bude pryč. Ty volnější drdoly jsou, dle mého soudu, lepší.

Moir +22724/-3650

9.2.15 12:15

 

Vzhledem k těm šatům si myslím, že vlasy můžete nechat rozpuštěné. Drdol by k tomu taky šel (klidně ten, jak jste ho měla v plánu), ale jsem pro ty uši neukazovat, pokud se na to necítíte. Ono, když se člověk donutí ukázat nějakou svou „slabinu“ (zkrátka to, co sám vnímá jako něco, co ukazovat nechce), pak se celý večer bude soustředit jen na ni, což mu ten večer nejspíš zkazí. Rozpuštěné vlasy mohou vypadat dobře, když se pěkně upraví. Takže já jsem pro. Akorát je možné, že vám účes nevydrží moc dlouho. Spoustě žen vlny spadnou do dvou nebo tří hodin. Ale třeba nejste jedna z nich.

Jinak bych se asi omezila jen na ty náušnice. Myslím, že zbytek zařídí ty šaty. Pokud vám to přijde, že by to ještě něco chtělo, tak jsem pro nějaký nenápadný prstýnek. Žádný velký kámen nebo tak…

andiedvorakova +8745/-1219

9.2.15 11:07

 

Pokud trváte na rozpuštěných vlasech, pak bych určitě nevolila navlněné vlasy, jako jsou na Vámi přiložené fotce. Jenak proto, že šaty jsou samy o sobě zdobené a jednak taky z toho důvodu, že jsou na šatech poměrně rovné a jasné linie, hlavně v horní části, mohlo by se to pak s vlasy tlouct a celkově by to neharmonizovalo. Pokud navlnit,tak jen třeba v koncích a velké vlny, nic malého a přesného. Určitě by v tom případě šlo zakomponovat nějaký zdobný prvek, jako je třeba zapletený pramínek viz fotky. Ale být Vámi, nebála bych se ani drdolu na stranu, jak jste psala. Přikládám pár fotek k inspiraci.

planyy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Christelle +120/-35

9.2.15 15:04

 

Ten účes se žlutou kytkou bych si nebrala, po dvou hodinách tance budou ty vlasy vypadat asi jinak (i takhle se mi to moc nelíbí). Byla bych za ten drdol na stranu nebo na té druhé fotce od Christelle, je to takové slavnostnější a vlasy Vám nebudou lézt do obličeje. Pardon, ale poslední názor berte s rezervou, muži jsou v tomhle někdy trochu nepraktičtí. Přijde mi, že by byli nejraději, kdybychom všude chodily v minišatech bez spodního prádla (omlouvám se Ascarimu, že ho posuzuji poněkud stereotypně).

vias +8413/-2384

9.2.15 22:34

 

Máte-li vlastní husté a vlnité vlasy, nechala bych je rozpuštěné a v žádném případě nežehlit. Podle své vlastní zkušenosti, ze střední, kdy jsem měla pocit, že mi odstávají uši a nenosila kvůlo tomu vlasy stažené do ohonu a dnes po letech vidím, že je mám normálně přilehlé k hlavě, tak ono to asi u vás s tím odstáváním třeba tak horké nebude :-). Ale kdy si dopřát rozpuštěné vlasy jindy než ve vašem věku.

motiva +1350/-282

9.2.15 21:29

 

Já jsem si nechávala na maturák dělat uplně stejný účes jako máte na fotce č.2 (drdol) s ofinou nastanu - hlavním kritériem bylo právě zakrýt uši a musela jsem proto mít drdol hodně nízko. Donesla jsem dokonce kadeřnici přesně tuto fotku a nakonec to vypadalo úúúúúplně jinak :D (o něco hůř než na fotce) ale uši mi vidět nebyly :)

ip.kkk +766/-382

11.2.15 20:42

 

Jako chlap potvrzuji, že takto husté vlnité vlasy v „rozpuštěné podobě“ vypadají skvěle. Podle mě i kdybyste žádný „účes“ neměla, tak s takovouto hřívou budete vypadat 10× líp než všechny načesané odrdolované spolužačky.

Ascari +3986/-1674

9.2.15 08:35

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek