Ušití lněných šatů

Vložit odpověď
Bara123

9.2.15 13:29

Zdravím, představte si prosím tyto šaty bez rukávů a ze lnu. Moje otázka zní, zda to zvládne běžná krejčová? Dá se na tom něco zkazit? A ještě bych poprosila o doporučení konkrétního materiálu. Jednalo by se o letní vzdušné šaty. Děkuji všem a přeji krásný den! B.

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Tedy, já se se lnem setkala jen párkrát, takže možná se mýlím, protože neznám všechny způsoby, jak len do látky zpracovat, ale zatím mám tu zkušenost, že lněné látky nejsou takhle krásně splývavé. Ne, že by vyloženě trčely, ale není to na pohled tak jemné a elegantní, jako materiál, z kterého jsou šaty na obrázku.

Krejčová by to zvládnout měla. Co se týče materiálu, na internetu jsem lněné látky viděla. Někde tu byl článek, kam Ada dávala odkazy na obchody a e-shopy s látkami, tak se zkuste podívat. Na netu, když zadáte „lněné šaty“ se i můžete mrknout, jak obvykle vypadá výsledek. A pokud by se vám nelíbil, tak existují i jiné vzdušné materiály (třeba i směsky lnu).

Bara123: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

9.2.15 14:31

 

Nemyslím, že byste sehnala takhle splývavý len (pokud nejde o utěrku, která má za sebou x let praní). Na střihu není co pokazit, ale švadlena vám len stejně nejspíš rozmluví a navrhne bavlněné plátno nebo úplet (z toho taky šaty na obrázku asi jsou). Já sama bych je šila z nějakého neprůhledného šifonu, protože mám ráda splývavé, ale neelastické oblečení. Ale tam bych se lnu (jako přírodnímu materiálu) už vůbec neblížila.

Bara123: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Nosfi +397/-143

9.2.15 14:56

 

pozor, protoze a) len se priserne macka b) nebyva moc splyvavy.. takze ve vysledku i kdyz najdete schopnou svadlenu, saty by nemusely vypadat jako na obrazku (resp. ve Vasi predstave). ja bych doporucila na podobne saty nejaky uplet (bavlneny nebo s primesi, ale opatrne na synteticka vlakna, mohla by se lepit na nohy..)

Bara123: Odpověď mi pomohla, děkuji!

ming_xing +19335/-3071

9.2.15 14:40

 

Jestli šaty mají být na letní svatbu, doporučuji silnější hedvábný krep nebo žoržet /těžko se shání/, práce s ním není jednoduchá, ale výsledek bude skvělý, šaty splývavé a příjemné.

Bara123: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Linie +19645/-3300

9.2.15 21:01

 

Tie saty na obrazku urcite nie su lanove. Ja mam par kuskov v skrini lanovych a mozem povedat, ze splyvave nedokazu byt, maju taky naskrobeny dojem

papavera +1346/-488

10.2.15 14:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek