V-ties silikonové tkaničky - zkušenost s používáním?

Vložit odpověď
Sparrow75

7.9.14 11:09

Dobrý den.

Máte, prosím, někdo zkušenost s používáním elastických silikonových tkaniček do bot?

Zajímá mě, jestli noha v botě opravdu dobře drží?

Předemd díky za rady.

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

No jestli jste hodně mladá a máte ráda všechno neonové a fosforeskující, můžete je zkusit. Není to zase tak drahá kravina, abyste to nemohla z legrace koupit. Když se ale zamyslíte, nemá to jedinou výhodu oproti klasickým tkaničkám, právě naopak. Pokud je nebudete rozepínat, ty horní velmi brzy odejdou, protože je při každém nazouvání budete roztahovat. Pokud máte širší nárty a chodidlo, taky to nebude úplně ideální, protože je opět budete víc natahovat (jejich maximum je 20 cm - čím blíž jste k maximu, tím dřív o ně přijdete), případně se do boty bez rozepnutí vůbec nedostanete. Ty bílé spojky nevypadají moc bytelně, takže se může stát, že především horní tkaničky se budou za chůze otevírat a vám brzy dojdou nervy. Nebo se prostě roztrhnou. Řekla bych tedy, že vzhledem k tomu, že každý máme jiné nohy (a jenom jedny nervy), jsou po všech stránkách pohodlnější a vhodnější klasické tkaničky, protože ty si můžete noze přizpůsobit. S těmi silikonovými to nepůjde. Střízlivým odhadem - pokud to přežije první nazutí, dávám tomu tak měsíc, než se to rozbije úplně.

andiedvorakova +8745/-1219

7.9.14 14:28

 

Dobrý den. Tkaničky mám v botách už cca 3 měsíce. Zatím zcela bez problémů, čímž myslím bez přetrhnutí. Noha v botě drží úplně normálně; mám je ve vycházkové obuvi a v teniskách. Dostala jsem je od dcery, protože mám před operací zad a mám problém s ohýbáním se. Stačí mi tedy nazouvací lžíce a jsem v botách. Opravdu velká pomoc, což si uvědomíte až když máte zdravotní problém.
Vnoučci mají tkaničky také, akorát místo mých decentních barev mají ty barevné. Malý je dostal když šel do školky (zavazování mu ještě dělá problémy) a starší školák samozřejmě nemohl zůstat opomenut. :-)

Akorát děda, který by je potřeboval kvůli nepohyblivosti také, se brání. Takže mu je nejspíš přinese Ježíšek s odůvodněním, že to není pomůcka pro starší a nepokročilé, ale módní doplněk. :-)

Těším se na další komentáře; je opravdu zajímavé si počíst poměrně odlišné názory. Prostě každý má jiné potřeby a preference.

Hezký den.

Sofie

Sofie57 +5/-2

14.9.14 13:53

 

Mě osobně by taky zkušenosti někoho, kdo to nosí, zajímaly. Uvažuji, že bych je koupila dítěti, myslím, že pro děti, které mají problém si tkaničky zavázat, aniž by se jim stále rozvazovaly nebo pro puberťáky, kteří si odmítají tkaničky při zouvání normálně rozvazovat (neptejte se proč, nechápu to) by to mohlo být fajn. Taky pro nervy jejich rodičů.

Dragon fly +4969/-740

11.9.14 11:40

 

Mám jedny v běžných teniskách a úplně v pohodě. Nejde o fosforeskující barvy, pokud s tím má někdo problém, tak si může koupit hnědé nebo černé. Mám tyhle https://www.hracky-4kids.cz/…icky-brown/a nemůžu si stěžovat. Cena není nepřiměřená a v botech vypadají dobře. Většinou je nerozvazuju ani, zatím se nepoškodili a nevím ani proč by měli, klasické se také nepoškozují nerozvazováním, pokud tam nohu extra nervete. Všechno je o vkusu a o zvyku.

monulex +36/-16

3.8.15 10:46

 

Předem se omlouvám, já vím, že se na to neptáte, ale není to jedno? Přečetla jsem si těch jejich deset výhod používání a rozumné mi přijdou tak maximálně ta o tom ušetření času, že se nemusíte ohýbat (pokud máte vážně nějaký problém, tak se omlouvám a ponechávám možnost odpovědi někomu, kdo s nimi zkušenost má) a fosforeskují barvy, pokud chodíte v noci běhat. Ale žádné odkrvené nohy kvůli příliš utaženým tkaničkám? Nevisící tkaničky v botníku? Podpoření jedinečnosti? Klasické tkaničky ve všech možných barvách mají všude možně, stojí kolem čtyřiceti korun a fungují spolehlivě. Já je mám odsud , nabízí 33 barev.

Judy24 +21291/-1785

7.9.14 11:54

 

Pokud je Vam -nact, a cim nizsi cislo, tim vic bych to chapala, jinak jsou to vyhozene penize. Nebo jinak normalni tkanicky nemaji zadnou z popisovanych nevyhod. To, ze se nemusite ohybat je sice fajn, ale to jste tak nemotorny jedinec, kteremu dela pohyb problem

DRW +18857/-6765

7.9.14 13:25

 

Naprosto souhlasím s Judy24 a dalšími. Je to zbytečnost.

Miluna Mia +1317/-740

9.9.14 19:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek