Vzorované šaty na ples?

Vložit odpověď
misial

10.12.12 19:43

Omlouvám se za spamování už třetí otázkou na podobné téma, ale napadlo mě, že toto se ještě nikde neřešilo - alespoň jsem si toho nevšimla.

Mohou být na ples vzorované šaty, nebo to celek sráží?
Myslím tím podobné vzory jako na obrázku.

Už tak „hřeším“ kratší délkou (pod kolena), šaty budou sice z pevného, docela dobrého materiálu, ale ne takové ty klasické lesklé, a hrozí, že si je budu chtít vzít na Reprezentační právnický ples v hotelu International v Brně.

Je tedy vzor přijatelný, nebo by měly být plesové šaty jednobarevné?

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Délka pod kolena se myslím u tohoto střihu snese, ale puntíkaté šaty ne. Ten první vzor je super, myslím, že se i hodí, druhé dvoje fakt ne.

llolla +20388/-3431

10.12.12 19:46

 

1. Puntíky v žádném případě.
2. Vzor krajky je lepší..ale..jen obrázky krajky nevhodné také..
3. Zamyslete se nad svým oblečením raději ještě jednou.. REPREZENTAČNÍ PRÁVNICKÝ PLES V HTL INTERNATIONAL! Tam se nehodí přijít ve vycházkových šatech. REPREZENTACE je od slova REPREZENTOVAT = společenská událost vysoké úrovně. Není to žádný maturák, kam by podobné šaty stačily..
Na tento ples se ROZHODNĚ hodí náročnější a dlouhé šaty..

Duše okno +306/-135

10.12.12 20:48

 

Střih je hezký, puntíky na ples (pokud se nebude jednat o styl retro) určitě ne. První šaty by ušly, ale materiál by musel být luxusní, dívala jsem se na složení na http://www.ladyvlondon.com/…_A183U0.aspx a je to bavlna s elastanem. V popisu šatů se i píše „tea dress“, takže opravdu spíš na procházku než na ples v hotelu. Ale jinak jsou moc hezké.

ambruše +142/-68

10.12.12 20:48

 

Pokud se snese tenhle střih a délka, tak už se asi snese i ten vzor - myšleno ten první, puntíky jsou fakt na letní procházku. Na nóbl reprezentační ples se ovšem nesnese ani jedno! Vemte si dlouhé šaty, pokud tam nechcete jít za chudou příbuznou. (To, že daný kus oděvu jsou šaty, ještě neznamená, že je to oděv společenský. Bohužel mám pocit, že si to řada lidí myslí.)

prettywoman +539/-158

10.12.12 20:51

 

Já bych teda nešla na ples ani v jedněch prezentovaných. Puntíkované jsou tak na léto na procházku, ty s tím jakoby kašmírovým vzorem bych viděla na lidovou tancovačku nebo se svetříkem do práce. Ovšem byla jsem i na vesnickém bále ( opakovaně), kde bylo k vidění v mnoha případech pouze „hodobóžové“ oblečení ( rozuměj nedělně sváteční), nikdo se patřičností nebo nepatřičností ohozu nezabýval a všichni se náramně bavili.Atmosféra byla tak úžasná, že se to se „sešněrovaným“, opravdickým plesem v dlouhých společenských šatech nedalo vůbec srovnat. Ale tam je to zvykem, byla jsem na to upozorněna předem, abych se nesoukala do róby, že tam si na to nehrajou.

Ale na avizovaný reprezentační ples bych určitě volila dlouhé. ;)

Chany +14968/-1557

10.12.12 20:12

 

Já tak přísná nejsem, ty první šaty se mi strašně líbí. Neříkám, že jsou příliš vhodné na ples právníků, já jsem na žádném nikdy nebyla, každopádně můžu říct, že náš reprezentační univerzitní ples vypadá podobně jako vesnická tancovačka :D. Právníci asi budou mít o třídu vyšší renomé, ale vzhledem k tomu, že tam budou víceméně samí studenti, tak nevěřím, že budou všichni oblečení tak, jak se chodí na ples do národní opery. Tím nechci říct, že „když ostatní, taky vy taky“, jen chci říct, že by to pravděpodobně nebylo nijak velké faux pas a mezi ostatní byste asi zapadla. Samozřejmě by bylo lepší obléct si nějaké dlouhé luxusní šaty, které vás pozvednou na obláček luxusu, pokud to ale z nějakého důvodu odmítáte (už jen třeba proto, že luxusní dlouhé šaty jsou také dost drahá záležitost a taky je nejde potom nosit na každý další ples), tak bych si ty první asi vzala. Puntíky radši ne, to byste okolí mohla už trochu naštvat :D

ajikkk +220/-51

11.12.12 10:18

 

No, s tím brněnským plesem mám zkušenosti, chodila jsem na něj s kamáradkami z právnické fakulty. Bývá na něm hodně studentů a podle toho to vypadá, atmosféra není tak škrobená. Jako na ostatních plesech převládají kýčovité róby, takže si myslím, že ty poslední šaty, které jsou pod kolena, by zase zase nebyly takový ústřel, pokud se dobře zvolily doplňky..

Koukala jsem na fotky z repre plesu právnické fakulty UK 2011, což má být daleko škrobenější akce a nejčastěji se na fotkách vyskytovaly tyto dvě děvy:
http://www.ukacko.cz/…fakulty-2011

Jestli se tedy pražští právníci chodí na tuto akci oháknutí lépe než obvykle do práce, tak je to dost průšvih:-)

skylor +2162/-347

10.12.12 23:13

 

kdyby to bylo na nejaky normalni malomestsky ples, tak ty prvni saty by jeste sly. ty s puntikama jsou vylozene letni a nehodi se ani na vesnicky ples. jelikoz ale pisete o reprezentacnim pravnickem plese v hotelu international, tak zkuste zvazit jednoduche dlouhe saty. v tehle byste si tam totiz mohla pripadat jako chuda pribuzna

razorblade +33049/-14046

11.12.12 09:23

 

Pokud jde o Reprezentacni ples pravnicke fakulty MU, tak v tech prvnich s krakovym vzorem si ostudu rozhodne neudelate. Pokud o jiny reprezentacni pravnicky ples, tak by jsem se primlouvala take za dlouhe saty.

InSanity +2326/-410

11.12.12 19:12

 

ty šaty jsou krásné, ale podle mě se na ples nehodí. Puntíky určitě ne, ale ani ten další vzor.

Caralina +10301/-1858

11.12.12 11:43

 

Ja by som odporúčala pozrieť sa na nejaké reálne zábery z toho plesu (občas sa dajú na webe nájsť).
Za posledné tri roky to tam v skutočnosti vyzerá na mix hasičov-myslivcov-šlahačkového pekla- a triezvej menšiny.

To, že to má honosný názov (repre ples, checht), ešte nič neznamená.
Ako niekto poznamenal, hemží sa to tam prevažne mladými študentami (a rodinou edenej vyučujúcej, ktorá je ako vystrihnutá zo psychedelického hororu. finance. modří vědí).

Prvé s úplným kľudom.

Kay_Adams +21737/-1815

11.12.12 14:29

 

Vzhledem k pojeti zbyleho osazenstva plesu bych prvni volila s klidem.Je to o povaze.Chcete slusne a vkusne proplout vecerem(prvni saty),dogmaticky dodržet dresscode a podle dodaných fotografii (neadekvátně) vyčnívat, byt jste podle etikety v pravu,nebo porusite vse,chcete se zaradit a nevybocovat a pak hura do slehacky.

malakaja +2901/-1114

16.12.12 19:43

 

Ne, ne a ještě jednou ne. Tyto šaty nejsou na ples, sama přiznáváte, že „hřešíte“ délkou. Proč chcete hřešit na tak významné události?
Anebo jo, vemte si je a užijte si ty pohledy, kterými vás budou častovat přítomné dámy ve velké večerní, třpytivé a s dlouhými sukněmi. To bude bezva a možná se další člověk naučí, že takovéto šaty na velkou společenskou událost prostě NE.

Enka_N +4470/-510

12.12.12 22:27

 

Dlhé a jednofarebné.

Sépia +2253/-928

14.12.12 01:21

 

tie prve saty su krasne ale na ples,reprezentacny ples pravnikov sa nehodia ani omylom,na pozvanke nebolo nic okolo dresscode?myslim ze by ste si mali zadovazit dlhe saty a jednoduche..ak chcete reprezentovat:)

Dorenika +7642/-2056

16.12.12 12:33

 

Jak už tu bylo řečeno, první šaty ok na nějaký ten „vesnický či městský ples“ (pořádá rádio, hasiči, atd.), ale na reprezentační ples právníků (!!!) rozhodně patří dlouhá róba v případě nouze i jednoduché malé černé. Právnický svět má sám o sobě daný dresscode i při běžném pracovním dni (alespoň já to tak vnímám, osobně jsem s právníky neměla tu čest), takže na jejich ples určitě slavnostně a reprezentativně (o level, dva výš než to co se v tomto světě nosí do práce - tím myslím, že na právnický ples bych nešla v sukňovém kostýmku, byť právě kostýmek či slavnostní oblečení (halenka a sukně) je pro vesnický ples dle mého názoru přijatelný).

Harmonika +3139/-469

10.12.12 21:37

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek