Zabarvená hedvabná halenka

Vložit odpověď
Akimek

4.10.12 13:45

Zdravim vsechny,
dnes se mi omylem podarilo vyprat bilou hedvabnou halenku v pracce. Samozrejme se zabarvila do cervena, jsou na ni fleky, sice ne moc vyrazne, ale jsou.
Poradite mi, prosim, zda by to slo necim zase odbarvit? Popripade obarvit? Jake barvy jsou vhodne? Mate vyzkousene?

Predem moc dekuji.

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Zrovna včera jsem v Intersparu narazila na nějaký přípravek, který odstraňuje nechtěné zabarvení v pračce. Nekoupila jsem ho, ale stál kolem 60,– korun, tak zkuste. Je bez chlóru a podobných "odbarvovadel " takže se dá použít pak i na barevné.

+/-

4.10.12 14:22

 

Zapraniny z bílé odstraňuju Vanishem na bílé prádlo. Napustit horkou vodu do umyvadla (čím teplejší, tím lepší, u hedvábí samozřejmě opatrně:), udělat koncentrovaný roztok a halenku namočit a nechat to přes noc do druhého dne nebo klidně i déle. Zatím s tím mám 100% úspěšnost, snad to bude fungovat i u hedvábí.

Martishka +903/-68

4.10.12 15:42

 

Pokud to nepůjde odbarvit (a mě většinou hedvábí moc odbarvit nejde), tak já hedvábné věci barvím normálně v barvách na textil (Duha, Cheds, Iberia), dám tak 2× větší koncentraci a rozmíchám v takovém tom zavíracím kyblíčku od písku pro činčily s horkou vodou z kohoutku, nejdřív s menším množstvím, pak naředím a dám tam látku přes noc barvit. Není to nijak intenzivní barva a trochu se vymývá, ale není to nijak zlé. Když se to přežene s teplotou, tak hedvábí ztrácí lesk, ale počítám, že to už není otázka dne :-) Ještě mě napadlo, že mamka jedno hodně flekaté tričko zachránila tím, že si koupila gutu na hedvábí a obkreslila obrysy těch skvrn - teď to vypadá jako vzorované.

ccci +440/-32

4.10.12 15:03

 

Vím, že už je to asi trošku pasé, ale kdyby to někomu ještě mohlo pomoct, tak na moji bílou halenku z hedvábí mi moc pomohly… No doma tomu říkáme ,,býčí kule" :D Neboli klasické žlučové mýdlo. Stačí látku namočit, jemně tím mýdlem pohladit zašpiněná místa a chvíli počkat. A pak celé jemně vymáchat v ne moc teplé vodě a klasicky jemně ,,vymačkat" do froté ručníku. Pomohlo mi to na flek od inkoustu i od rtěnky a další blíže neidentifikovatelné fleky.

La_Crime +14447/-3797

29.3.13 12:51

 

Pokud se vám v té pračce nesrazila(což by bylo pravděpodobné), ale „jen“ zabarvila, tak bych to už riskla a namočila do odbarvovače. podle mě to ničím přírodním neodbarvíte.
v odbarvovači jsem dvakrát zachránila svou nejkrásnější bílou podprsenku, jednou od červeného, podruhé modrého trička, byla taky z hodně jemného materiálu, byť hedvábí je úplně jiná liga.
Myslím, že už je stejně jinak odsouzena k záhubě, tak proč to nezkusit.

snad bude mít někdo ještě nějakou méně drastickou radu, já jsem o ničem lepším neslyšela.

Jiná Realita +246239/-57511

4.10.12 14:00

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek