Zúžit si sám oblečení?

Vložit odpověď
Huhn

3.1.13 23:56

Dobrý den,

zakoupila jsem širší kabátek z lehké látky s podšívkou, který bych ráda zúžila. Jelikož šiči si za tento úkon účtují od 200 korun nahoru, chtěla bych to zkusit sama. Šicí stroj doma mám, ale slouží pouze dekorativním účelům, pracovala bych tedy s jehlou a nití. Předpokládám, že bych otevřela podšívku, založila švy vedoucí zpod rukávu ke spodnímu lemu oděvu, ty zašila a poté zavřela podšívku. Nepřipadá mi to složité, ale obávám se, že šev bude kostrbatý. Myslíte si, že si oděv mohu přešít sama s podobným výsledkem jako profesionální šič? Znáte případně nějaké internetové návody pro začínající šiče?

Mockrát děkuji!

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Vám připadá 200 Kč za práci švadleny (nikoliv šiče) moc? Když to budete dělat sama v ruce a navíc nemáte žádné zkušenosti, výsledek bude nejistý. A na kolik si ceníte svou vlastní práci?

Bugatti +50744/-5476

4.1.13 01:10

 

Vy jako začínající šič máte odvahu pouštět se do zužování kabátu? To už je vyšší krejčovská. Zaplaťte si švadlenu, jinak spláčete nad výsledkem.

+/-

4.1.13 07:25

 

no,já šít umím,ale rozpárat podšívku,rozpárat kabátek,pro vás nastehovat šev,ušít,vyžehlit,sešít podšívku a hlavně pořádně znovu udělat dolní okraj - není pro začátečníka až tak jednoduché. Svěřte to švadleně a budete si jistá,že kabátek bude dále nositelný.

eriam +8093/-598

4.1.13 08:52

 

200 korun, to jsou jen 4 hodiny za minimální plat. Samozřejmě to můžete zkusit, pokud je kabátek levný a máte ho na zahradu, takže mu pokusy neublíží - je vždy dobré se něco naučit! Ale smiřte se s tím, že budete pracovat za nižší než nejnižší mzdu. :)
(Neboli: Ušetříte méně, než kdybyste po tu dobu, kterou tomu věnujete, umývala záchodky.)

chekotay +4662/-961

4.1.13 09:34

 

Já si sama zúžuji třeba trička, či zakládám si džíny s ponecháním původního dolního lemování, ale do zúžení kabátku bych se svépomocí nepouštěla, ač nějaké mini zkušenosti s šitím mám. Chápu, že jste třeba studentka s omezeným rozpočtem, ale když se do toho pustíte svépomocí, nemusí to dopadnout vůbec dobře i přes všechny tutorialy na youtube. Chcete riskovat, že se vám to nepovede a kabát nebude nositelný buď vůbec nebo v lepším případě ho třeba nosit budete, ale nebudete se v něm cítit (bude znát, že se „dílo“ nepovedlo na 100%)? Být vámi, raději bych investovala do švadleny… Je to na Vašem zvážení, ale já bych šla určitě v tomto případě za švadlenou (narozdíl třeba od výměny podšívky v kabátu, kdy při ceně za tento úkon se spíš vyplatí něco si přidat a koupit ve výprodeji kabátek nový). Když budu chtít naštukovat místnost, raději také zaplatím profíkovi než abych se do toho pustila sama, zatímco vymalovat si zvládnu sama.

Harmonika +3141/-470

4.1.13 03:02

 

200,– Kč za tuhle práci??? Poraďte prosím kde, přivezu jim tam 2 plné kufry! :-)

Pinka +90/-102

4.1.13 13:24

 

Nechci byt stoura, ale nejste vy ta, co se tu nedavno shanela po svadlene kvuli prisiti ctverecku latky na batoh? Ty dve stovky opravdu nejsou az takova palka, ja bych cekala vic. A kabat je vec osemetna. Mozna vam krivdim, ale mam pocit, ze by bylo jistejsi to opravdu nechat na zkusene ruce profesionala.

PythonRegius +2248/-621

4.1.13 03:42

 

Zužování kabátu zas taková sranda není. Ručně bych to nedělala ani omylem (právě kvůli křivosti a i kvůli času, který bych nad tím strávila). Vypadá to sice jednoduše, ale možná bude potřeba trochu upravit i rukáv (záleží, o jak moc chcete zužovat, ale při větším zabrání si budete muset pohrát i s průramkem). Pokud chce švadlena 200,– a více, mileráda bych jí to zaplatila, protože vím, že já bych nad tím seděla celý den, aby to bylo špýglnýgl. A to základní zkušeností s šitím a přešíváním mám…

Martishka +903/-68

4.1.13 09:12

 

Rozhodně si nemyslím, že si oděv můžete přešít sama s podobným výsledkem jako profesionální šič. Spíš bych si myslela, že ušetřením cca 200,– Kč získáte kus oděvu, který již nebude použitelný k původnímu účelu. Pokud jste nic takového dosud nedělala, buďte přející a nechejte vydělat švadlenu aspoň těch pár korun za úpravu.

Betty J. +32767/-3909

4.1.13 11:52

 

zvazit cenu kabatu vztah k nemu,styl svuj i kabatu.Jako bohém na strakamakatem kabate s patinou bych sla do nových zkušenosti, elegantní kabátek bych nenicila, nechat přešít nebo otocit na votocvohoz a koupit správnou velikost.jeste se dá do hry vzít pásek;).Nicméně mate li šicí ambice vybalte stroj,a trenujte.Není ti zas taková věda.Je pravda ze v pubertě na intru nezbylo nez vsechny ulovky predelavat v ruce,jmemu trhanskemu stylu to ale nevadilo;)pokud se do dobrodružství ručních prací pustíš, chce to co nejmensi a nejpravidelnejsi stehy,jinak se pri prilisnem vypasovani bude sev rozevirat.

malakaja +2904/-1121

4.1.13 18:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek