Dolce&Gabbana vyvolal poprask svou reklamou

Dolce&Gabbana oznámila nadcházející módní show v Číně třemi reklamami, ve kterých se dívka snaží sníst hůlkami pizzu nebo těstoviny. Média kampaň označila za projev rasismu a posilování stereotypů o ženách, od značky se distancovaly největší čínské celebrity. Reklamy byly staženy z Instagramu a zdá se, že z přehlídky nic nebude. Slavnému návrhářskému duu se teď stahují mračna nad čínským trhem. Další poprask se následně spustil i na adresu Melanie Trump, která na Díkůvzdání oblékla šaty právě od značky Dolce&Gabbana. Média si smlsla nad její necitlivostí, ladící k jejímu manželovi.

Blanka, 28.11.18 00:00, z kategorie: Módní značky  Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.18 15:12

Teď jsem se teda fakt lekla, jestli rasismem taky není, když televizní tým sadisticky podstrkuje cizincům z různých konců světa české tvarůžky, utopence nebo knedlíky s omáčkou, aby je pak natáčel, jak si s tím neumějí hezky česky poradit.

Ghost B.C.
4252 příspěvků 3.12.18 09:51

Já zase moc nechápu, jak a jaké to posiluje stereotypy o ženách. Jakože je to „hloupá ženská“, protože si na to vzala svůj tradiční příbor? Takže kdyby se tu pizzu hůlkami pokoušel sníst muž, tak to bude jenom rasistické?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.18 12:18

Čemu všemu se říká rasismus, svět se zbláznil

asterah
429 příspěvků 4.12.18 20:00

Přesně to mě napadlo, když jsem to přečetla…a pak několik vybraných slov na adresu těch hlupáků, která tady nelze uvést :(

Domi All
9 příspěvků 4.12.18 05:19

Mně to rasistické nepřijde, ale pochopím, že to může někomu vadit. Ale to s tou Melanie Trump… to už mi přijde trochu moc. Já myslel, že si lidé mají oblékat to oblečení co se jim líbí a ne to oblečení od té značky, která má vhodnou reklamu.

Karin
3950 příspěvků 5.12.18 14:53

Ten poprask je kvůli tomu, že si Číňanka vzala na pizzu hůlky?
Tak se mi zdá, že dnes už žádný -ismus už není, co býval (a já se v dnešním obsahu těch pojmů už neorientuju)… Ještě před pár lety by to byl prostě fórek. Dnes je to problematický -ISMUS.
Jděte do háje.

Paris1789
5779 příspěvků 6.12.18 14:36

Já jím pizzu příborem, pokud už ji jím, což není často. Dopouštím se nevhodného chování já nebo naopak ten, kdo by se mi za takový způsob stolování tak trochu smál?
O hůlkách vím jen to, že se nemají zapichovat do jídla, protože to přináší smůlu. Nicméně toto jídelní náčiní považuji za opravdu skvělého pomocníka při dietě, sníte toho skutečně méně, než když to do sebe hrnete příborem, nedejbože lžící či dokonce rukama.

Paris1789
5779 příspěvků 6.12.18 14:38

Rasismus většinou jinak posuzuje příjemce a jinak ten, který se ho, byť nevědomky, dopouští. Já bych to nerozebírala, naopak mne docela těší, že jemnocit v Číně už dosáhl západních hodnot; to jsme přeci chtěli, ne?

Příspěvek upraven 06.12.18 v 14:38

giuliettka
9854 příspěvků 6.12.18 18:24

A mne to ako rasizmus pripadá. Jaký poprask nastane, keď niečo prisúdi niekto ako typické české. Reklama kde by Dolce & Gabbana propagoval módnu shov v Čechách chlapíkom v ponožkách, pojedajúc paštiku u fontány, by zdvihla zo stoličky polovicu osadenstva MP a tretinu národu Českého. Ale keď sa ohradia Číňania, že oni predsa nejedia všetko, (onú zmieňovanú pizzu)vždy a za každých okolností, hůlkami, že to posiluje stereoptypy o hlúpych Číňankách, tak, sa tu objavia názory, že toto predsa rasizmus nie je.

Příspěvek upraven 06.12.18 v 18:25

Paris1789
5779 příspěvků 6.12.18 22:21

@giuliettka právě, zrovna Češi by nikoho moc poučovat v tomto smyslu neměli, co komu má nebo nemá připadat rasistické.

JohankaK
191 příspěvků 17.12.18 17:54

Ta reklama ve mě vyvolává fakt ten patronizující pocit, že muž poučuje ženu, jak jíst, navíc mi celé pojetí videa přijde dost hloupé, mají mít show v Číně a TOHLE zvolí jako upoutávku k tomu?
Další problémem je to, že Stefano Gabbana podle mě není duševně v pořádku. A dává to všude po internetech, třeba jeho nedávný komentář pod fotkou Seleny Gomez „ugly“ - https://www.wmagazine.com/…gram-comment (zaprvé si myslím, že Selena má k ošklivce dost daleko, zadruhé, i kdyby byla nevím jak hnusná, co má co takový komentář dělat pod její fotkou, od návrháře, který se mimo jiné živí i tím, že své šaty půjčuje právě takovým hvězdám, jako je ona)
No a k téhle kampani se váže ještě přestřelka mezi jednou holkou (asi influencerkou, netuším) a Stefanem, kdy teda fakt použil naprosto hloupý a rasistický věci. Ten muž není psychicky v pořádku, to ať mi nikdo neříká. https://hypebae.com/…ist-messages
Nehledě na nestydatá a necitlivá vyjádření vůči adopci dětí homosexuály.
Takže, je smutné, že ten, kdo udělal takový rozhodný krok, je Čína, na druhou stranu tahle značka už fakt nemá úroveň a stále a stále upadá. A všechny jejich kolekce se jen opakují - jako jo, mít vlastní rukopis je fajn, ale pořád ta samá sicilská vdova s velkýma náušnicema? Uffff…

Příspěvek upraven 17.12.18 v 17:55

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek