Gucci stahuje z prodeje rasistický svetr

Značka Gucci dostala tento týden zabrat na sociálních sítích. Do hledáčku se dostal její svetr Balaclava (v překladu kukla) připomínající blackface. Symbol rasismu, tedy masitých červených rtů na tmavé pleti, zahýbal módním světem už před pár týdny. Stejné kritice totiž čelila i Prada, když pustila do prodeje svou klíčenku s červenými rty. Také značka Gucci stáhla terč kritiky z prodeje a omluvila se. Jejich kuklu už tedy nepořídíte za původních 890 dolarů (v přepočtu cca 20 tisíc Kč).

Monika, 7.2.19 00:00, z kategorie: Pekelné rychlovky a bizár  Váš příspěvek
XIII
71 příspěvků 8.2.19 02:44

Já už se těšil na svetr s apartními svastičkami a hořícími křížečky, a on je to zatím pyskatej rolák. Jediní rasisté jsou ti, kteří v tomhle vidí černocha. :P

A samozřejmě, stále platí základní poučka: NIKDY se za podobné věci neomlouvat - naopak, kritiky důsledně usazovat poukazem na jejich vlastní latentní rasismus. Ti, kteří v podobných kauzách nejvíc držkují, beztak nejsou, nikdy nebyli a nikdy nebudou cílová skupina. Představa, že by si koupili svetr za devět set babek, je pro ně z říše snů, protože pro samý twitter nemají čas ani chodit do pořádné práce. Ondyno jsem třeba na vlastní oči viděl, jak si jistá slavná komiksová autorka musela založit kampaň na gofundme, protože jí z honorářů od Marvela nezbývalo na nájem. ;)

Příspěvek upraven 08.02.19 v 02:45

mikrob
435 příspěvků 8.2.19 11:05

Rasistické? Spíš hnusné :-)

asterah
429 příspěvků 12.2.19 14:07

A bylo by to taky rasistické, kdyby ten svetr byl zelený? Odpovím si sama - ne, ale bylo by to stejně hnusné.
Kolik toho návrhář musí vypít, aby vymyslel takovou ohavnost? :((

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek