H&M nahrazuje plastové tašky papírovými

H&M v České republice končí s plastovými taškami, do kterých zákazníci automaticky dostávali svůj nákup. Ode dneška si oblečení odnesou bez tašky, případně v papírové tašce za 3 Kč. Část výdělku míří do Institutu cirkulární ekonomiky (INCIEN), který se zaměřuje na šetření přírodních zdrojů a snižování použití plastů. Informoval o tom dnes Mediář.cz.

Admin Módnípeklo.cz, 20.11.18 00:00, z kategorie: Módní značky  Váš příspěvek
zwedavka
1005 příspěvků 20.11.18 15:25

Tašku mám většinou vlastní, ale očekávala bych zabalení zboží do papíru nebo do sáčku, ve kterém bylo pravděpodobně dopraveno do prodejny. Zdá se mi od obchodníka nevhodné, aby mi to vrazil do ruky bez obalu.
Nejsem si jistá ekologickým přínosem papírových tašek. Igelitku lze používat do roztrhaní a pak jestě poslouží jako pytlík do koše. Papírovou použiju jednou a pak spálím.

Atlacoya
2672 příspěvků 21.11.18 09:35

A co ten plast, který prodávají místo oblečení? To začnou nahrazovat něčím přírodnějším kdy?

benyka
7067 příspěvků 21.11.18 12:02

@Atlacoya Skvělá otázka! :-) Ale hádám, že chleba do síťovky, mlíko do konvičky, salát do novin a hedvábí do ologované igelitky, která poslouží dalších pět let jako nákupní camrátko k malé kabelce, to už se asi nikdy nevrátí, i kdyby se ekologisté na uši postavili.

ajatar
666 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 23:16

@zwedavka No, ono to „do roztrhania“ dosť často znamená, že v tej igelitke človek ledva zvládne domov doniesť nákup. A taká igelitka ako sáčok do koša je super, ale len do doby, keď ho chcete vyniesť a na tú dieru prídete príliš neskoro. Alebo som jediná, komu sa zdá, že ani igelitky už nie sú to, čo bývali??

asterah
423 příspěvků 24.11.18 14:13

S těmi igelitkami to vidím stejně. Přestala jsem je používat místo sáčků do koše poté, co mi jedna při vynášení praskla hned jak jsem vyšla na schody…to bylo víc než poučné. A od chvíle, kdy se mi totéž stalo s novou igelitkou při překládání nákupu do auta, nosím s sebou pevné tašky.
Další moje zkušenost - použila jsem před pár lety igelitky na uskladnění věcí do zadní části skříně - málem mě trefil šlak - některé igelitky se rozpadly na neuvěřitelný sajrajt - nejdřív jsem si myslela, že je něco sežralo a dostat to z těch věcí bylo o nervy. Pak jsem si někde přečetla, že to je schválně - dobře, asi je to dobrý nápad, ale jak mám poznat, která ta igelitka je takto ošetřena a která ne?
Kdysi igelitky vydržely docela hodně, dneska to vypadá, že mají být jen na jedno použití…

Nautilus
2 příspěvky 26.12.18 16:51

To je ale velkorysé… Škoda, že ten výdělek nepůjde třeba těm ženám z Bangladéše, které to všechno šijí za 2 dolary na den…
(Doporučuji zhlédnout dokument True Cost)

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek

REPORTÁŽ: Jak se šije oblečení (nejen) pro surfaře

Autor: Adéla

Ekologická firma z Nikaraguy ukazuje, že udržitelnost a styl mohou... Celý článek