Khaki v sobě obsahuje zelenou i hnědou barvu. Slovo pochází z hindštiny a znamená zemitá nebo prašná. Protože působí barva tak přírodním dojmem, využívá se pro maskování, zejména v armádě.

Kombinace s khaki barvou: Rozbijte uniformitu!

Protože jde o zemitou barvu, rozhodně nešlápnete vedle, když ji doplníte dalšími příbuznými barvami, jako je oranžová, tmavě nebo světle hnědá nebo cihlově červená. Tím dostanete krásné podzimní kombinace. Pokud se rozhodnete o klasickou kombinaci s modrým denimem (džínami), doplňte ji výraznou šálou neutrálního odstínu, stejně jako uživatelka na obrázku.

Khaki oblečení je i v civilu tak oblíbené, že zavání jistou uniformitou. Nemusíte se držet při zemi. Nebojte se doplnit khaki barvu něčím živým a pestrým. Kombinaci s hnědou, pískově béžovou či šedou mohou působit unyle.

Peklo radí: Jak nosit khaki parku a nevypadat jak půlka města?

andiedvorakova: „Pokud nechcete vypadat stejně jako půlka města a nosit džínsy, mikiny, svetry, kotníkovky bez podpatku a parku, tak zkuste třeba pletené šaty a punčochy. Nebo koženkovou/koženou sukni, kraťasy, atd.“

razorblade reloaded: „Já se obávám, že u khaki parky jistá uniformita hrozí tak jako tak, protože její koncentrace v ulicích je fakt veliká. Co ale zkusit si ji vzít třeba s květovanými šaty?“

Khaki inspirace

Originální outfit

Experimenty s khaki

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek