Růžovou barvu si jako barvu lásky a romantiky spojujeme především s dívkami a ženami. Mnoho žen dokonce tak lpí na růžové barvě, že ji ve svém outfitu splácá hned v několika odstínech. Pokud to s růžovou přeženete, spíš než romantického vzhledu budete připomínat prasátko.

Kombinace s růžovou barvou

Jemné odstíny růžové se budou působit v kombinaci s hnědou a šedou velmi elegantně. Velmi krásná a klasická je kombinace světlé růžové a bleděmodré, kterou si oblíbily blondýnky.

Naopak syté odstíny růžové barvy můžete využít pro svěží colorblocking. Skvěle se tak k sobě bude hodit ostrá růžová a petrolejová barva. Překvapivě krásně vypadá tato růžová v kombinaci se sytou červenou barvou.

Muži v růžové barvě

Růžová v mužském šatníku už dávno ztratila nálepku zženštilosti a homosexuální orientace. Pohled na spojení mužnosti a růžové barvy se ale v posledních letech rychle proměňuje, jak svědčí i názory v diskusi.

Uživatelka Kevinka se v diskusi svěřila: „Nenapadá mě jediný rozumný důvod, proč by muži neměli nosit nějakou barvu.“

Uživatelka viera666 se dál v diskusi svěřuje: „Manžel nosí klidně i růžovou košili. Světle růžová s bledehnědými kalhotami a hnědými doplňky. Vypadá to velmi dobře a vůbec nemám pocit, že by mu to ubralo na mužnosti.“

Další názory uživatelek Módního pekla na Muže v růžové barvě »

Článek od Ady: S růžovou opatrně!

„Růžová je navzdory svému něžnému vzezření dost svinská barva. Hranice mezi vhodným a nevhodným použitím je velmi tenká, stejně tak hranice mezi tím, kdy je jí ještě akorát a kdy už moc. Zvlášť špatné využití růžové je na výrobu diblíka z postarší dámy. Paní na fotce taky není osmnáct, ale celkem to zvládla.“ Čtěte dále »

Peklo radí: S čím nosit růžové slim džíny?

mikita.miki: „Nos ležérnější basic trika - mentolová, tyrkysová. Dobře bude vypadat i pudrová volnější hedvábná halenka, kterou zase zostříš výrazným šperkem na krku, nebo masivním náramkem. Tyhle gatě si říkaj o colorblocking!“

sépia: „Takováto ružová ladí například s citrónovou žlutou a modrou. Případně s modrozelenou a světlou ledově růžovou. Ke kalhotám půjde i fuchsiové sako a tričko v bílé, nebo světle žluté barvě.“ Další tipy

Růžová inspirace

Světle růžový kabát

Růžové šaty

Růžová sukně

Šaty s růžovými květy

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek