Zelená barva je úzce spojená s přírodou, proto i ve vašem šatníku bude tato barva nositelkou svěžesti. Zelená barva sedí každému, jen je třeba zvolit správný odstín. Sytější budou slušet tmavovlasým ženám i mužům, naopak blondýnky podtrhnou svou něžnost jemnějšími odstíny zelené. Velmi aktuální je jemná mintová zelená.

Kombinace se zelenou barvou

Zelená v kombinaci s bílou bude působit jemněji a svěže jako ideální kombinace na léto. Tmavším odstínům zelené naopak dodáte lesk, když k nim přidáte zlatou barvu.

Staré pořekadlo „zelená-modrá, pro blázny dobrá“ dnes už dávno neplatí. Naopak takové kombinace se mezi fashion blogerkami oceňují jako neotřelé a něčím zajímavé. Odvahu neváhejte načerpat v diskusním tématu Hodí se k sobě zelená a modrá?

Když zvolíte k zelené barvě hnědou a tmavě červenou, získá tak váš outfit zemitý nádech, který bude perfektně ladit například s podzimní přírodou.

Přečtěte si také heslo khaki barva.

Adin článek: Zelená barva

„Příkladů krásných zelených odstínů a jejich kombinací jsem našla mnohem víc, než bych čekala. Tak třeba ta s bílou a jemnou růžovou uspokojí i něžné blondýnky (stačí dát tu zelenou na vhodné místo); smaragdová rozzáří i jinak tmavé oblečení v zemitých odstínech…“ Čtěte dále »

Peklo radí: Jaké doplňky mám zvolit k zeleným šatům na svatbu?

„K těmto šatům v podstatě jakákoli, která vám sluší. Nenapadá mě barva, která by se k nim nehodila (samozřejmě záleží na konkrétním odstínu). Vemte šaty a zkoušejte.“

„Obecně se k zelené hodí tělová, starorůžová, lososová, zlatá, pomněnková, žlutá, malinová atd. Mimochodem - určitě se k nim nehodí boty jako na fotce.“

„Ta zelená je tak nádherná, že se k ní pasuje v podstatě skoro všechno. Za sebe bych volila doplňky v barvě starého zlata.“

Další tipy »


Zelená inspirace

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek