Bydlení

Fotoalbum tématu (430) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 08:20

Považuju tohle téma za nosné, už vzhledem k té diskusi, která tady byla minulý týden.
Přikládám link na článek, který s tím souvisí a rozvíjí Adinu úvahu
http://bydleni.idnes.cz/…obnosti.aspx?…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 200 Další »
Reakce:
MP Vera
265 příspěvků 1.6.11 08:38
Tohle téma vítám (aktuálně zařizujeme s přítelem byt) - ten obývák „Průměrňákových“ je pekelný ale bohužel takhle to většinou vypadá - i když si myslím že i v tomhle se společnost jako celek vyvíjí dopředu, díky bohu za Ikeu. Poslední dobou se často objevují ukázky jak bydlí „celebrity“ a většinou to vypadá přesně takhle (na opačném pólu je předesignovaná pitevna).
Ad nesmrtelná dvojice televize+pohovka - tomu jsem se taky zpočátku bránila, ale nakonec jsme si ji pustili do bytu také - hlavně proto že jsme oba filmová fanoušci, investovali jsme do domácího kina a naši podobně orientovaní kamarádi k nám chodí na filmy, zároveň však máme alternativu aby se dalo sedět kolem stolku a tv nebylo středem pozornosti.
Co se týče úbytku knih tak s tím jsme se taky potýkali - když jsme vymýšleli interiér, ležela jsem půl roku v časopisech o bydlení a knihoven jsem tam viděla minimálně, to samé na „veletrhu bydlení“ v Praze - všude maximálně polička na DVD a pár kuchařek. My máme knih dost a budou přibývat, s požadavkem na knihovnu jsme byli trochu za exota.
A poslední věc - obrátili jsme se při zařizování na profíky, protože jsem nechtěla byt zabydlovat způsobem „koupíme třeba tohle a k tomu se možná bude hodit támhleto“- až na jednu výjimku bydlí všichni mí přátelé a rodina přesně takhle a je to znát. Takže jsme asi za snoby ale náš byt bude mít hlavu a patu.
tealeaf
22 příspěvků 1.6.11 09:02

Jenže Vero, byt zabydlovat způsobem - koupíme třeba tohle a k tomu se bude hodit támhleto - je bohužel často jedinou možnou variantou. Při napnutém rozpočtu peníze na bytového architekta ani na truhláře, který Vám udělá nábytek na míru, prostě nezbývají. A přesto si troufnu tvrdit, že náš obývák ani celý byt se s průměrným srovnat nedá a je zařízen s citem. Zařizovali jsme vloni převážně Ikeou a Scontem. Jinak souhlasím, ráda se dívám do rubrik o bydlení a kolikrát, když si hvězdičky do svých bytů pustí redakci, oko by zaplakalo. Dá se to vlastně srovnat s tím zde hodně diskutovaným obývákem, pouze v novodobém plášti. Absolutně bez fantazie. Je to jejich obývák a pokud se v něm ti lidé cítí dobře, proč ne. Ale ať aspoň prosím nežijí v tom klamu, že jejich obývák je „moderní“ jen proto, že je vybavení nové a že stěny vymalovali na žluto.

MP Vera
265 příspěvků 1.6.11 10:15

Tealeaf: souhlasím, částečně. Položka za architekta nemusí být vždy ta největší a také automaticky neznamená nábytek na míru - jsou takoví, kteří vám udělají návrh a ten si odnesete a kupujete postupně, spíš je to o tom jestli máte čas/chuť/odvahu žít třeba nějaký čas v provizoriu, což mně osobně přijde lepší než to všechno pořídit hned a najednou i za cenu toho že zrovna nemám prostředky nebo neseženu to co chci, tak slevuju z představy/nároků/kvality. Taky nejsme tak za vodou, abysme si nechali navrhnout komplet celý byt - začali jsme obývacím pokojem a částečně ložnicí a zbytek bude postupně, je to dlouhodobá a důležitá investice, takže si radši počkám ale chci aby to stálo za to. Největší problém s tím má okolí - „Cože, vy ještě nemáte světla v koupelně?“

Karolina
193 příspěvků 1.6.11 10:28

k těm televizním pořadům - já se na ně nemůžu dívat. ne že by mi tolik vadilo jak ti lidi bydlí ale protože se čím dál častěji stává že si nějaký retard koupí barevnou rybku z dlouhejma ploutvičkama (v nejhorších případech závojnatku) a šup s ní do vázy nebo do nějaké skleněné krychle s oblázkama, aby do vypadalo dyzajnovje, že ano. to bych se vždycky uvřískala vzteky. Následuje nějaký komentář typu „a vidíme že má rád i zvířátka, chová rybičky“ Aaaaaarrrgh!!!!

tealeaf
22 příspěvků 1.6.11 11:33

Vera: My jsme kupovali menší byt s tím, že do pár let přesídlíme stejně do většího. Tudíž žít pět let v provizoriu, pak byt konečně dovybavit a zvednout kotvy mi nepřišlo jako nejlepší nápad. V tomto případě bylo naše řešení asai rozumný kompromis :o) Ale uznávám, že se občas vyplatí počkat a raději našetřit - tím spíš, když člověk vybavuje domácnost, kterou nepovažuje za dočasnou.

MP Coraline
119 příspěvků 1.6.11 13:27

Vera: s tím architektem/designérem to upřímně moc nechápu :)… Mně to připadá asi jako bych si najala stylistu na sestavení šatníku - chápu, že to tak někdo třeba dělá, ale nechápu proč:). Já žiju v představě, že byt se má zařídit tak, aby (teď budu patetická) odrážel osobnost a duši lidí, kteří v něm žijí. Může mi nakrásně něco navrhnout designér, ale těžko se s tím plně zosobním (i když se mi to třeba může fakt líbit). To stejné s oblečením - můžu se od hlavy až k patě obléknout jako modelka z letáku, ale stejně se budu s největší pravděpodobností cítit divně… A s tím ,,koupíme třeba tohle a k tomu se možná bude hodit támhleto"… no, myslím, že i to může fungovat perfektně, pokud má člověk na to alespoň trochu cit. A není problém nosit v mobilu/vytisknuté fotky dosavadního interiéru a v obchodě je vytáhnout a kombinovat podle nich… S oblečením to přece taky není problém :)

MP Vera
265 příspěvků 1.6.11 14:38

Coraline: to je častý argument :), pokud ti designér/stylista navrhne byt/šatník a výsledek s tebou nemá nic společného a ty se v tom necítíš, tak je to jednak špatný designér/stylista a jednak zákazník nepochopil podstatu věci. Je to totiž oboustranná záležitost, otázka vztahu, dialogu, je to proces. V našem případě to probíhalo tak, že jsme se s designérkou scházeli a povídali si - o tom jaký máme životní styl, jak chceme byt užívat, co nás baví, co se nám líbí etc. Ten návrh vznikal společně a ve finále jsme to byli my, kdo si řekl tuhle tapetu ano a tenhle koberec ne - jestli ti někdo bude nutit něco co se ti nelíbí tak to je samozřejmě špatně, ten člověk je tam od toho aby tě jaksi provedl, případně korigoval, a hlavně je to profík, čili má nápady a zkušenosti které já nemám, takže dokáže třeba zkombinovat barvy, materiály a styly nebo z prostoru vyčarovat věci které by nás samotné nenapadly (a troufám si říct že nikoho). Udrží celý komplet v hlavě a má představu jak co s čím bude vypadat, jak to bude působit, co to udělá časem, na co si dát pozor apod. Navíc ti navrhne víceméně jen ten základ, jak a čím si ho dotvoříš aby to byl skutečně tvůj domov je na tobě. Já se o sobě domnívám že cit mám, ale po několika víkendech strávených v obchodech s nábytkem a bytovým zařízením kde mi málem praskla hlava jsem se rozhodla pro spolupráci s někým kdo tomu rozumí a nelituju toho, byla to zajímavá zkušenost a i když pro mě původně byla představa že zařizuju byt dost pruda, tohle jsem si užila. Takže s prostým okopírováním „modelky z letáku“ to fakt nemá nic společnýho :) (I když jsou asi i lidi, co to přesně takhle pojmou).

MP Coraline
119 příspěvků 1.6.11 15:20

Vera: Tak takhle to nezní zase tak špatně :). Je fakt, že já s profi designéry žádnou zkušenost nemám, takže díky za přiblížení. Spíš jsem to vždycky viděla v takových těch bytech alá ,,tohle nám navrhl dizajnéér" a ty lidi ten byt pak nějak ani neuměli užívat jestli chápeš jak to myslím…prostě v tom byli jak v cizím, cokoliv si tam pak sami dokoupili, bylo jak pěst na oko. A stejný dojem mám i z těch pořadů jako Jak se staví sen (já se na ně dívám ráda, protože přesně jak ty říkáš - někdy tam mají povedené nápady, které jsou jednoduché, ale mě by nenapadly)…často se mi to, co vytvoří, moc líbí, ale k těm lidem, kteří to pak mají užívat, to vůbec nesedí. Tak jsem si zase rozšířila obzory, i když mně ten designér stejně asi nehrozí :)

MP Pampeliska
19 příspěvků 1.6.11 17:43
tak tohle je docela síla, nejvíc mě dostává ta naprostá absence knih… já jsem teda asi postižená rodinnou deformací, protože náš byt (a ostatně i chata) je knihami narvaný a osobně jsem na knihy těžce zatížená (normálně vůbec nemám potřebu „hromadit majetek“, ale když jde o knihy tak těch nemám nikdy dost) :) i když jak se tak nad tím zamyslím, je mi tohle možná milejší než pseudointelektuálské domácnosti, kde mají knihy jenom na ozdobu, resp. aby vypadali sečtěle, ale přitom to ve skutečnosti nikdo nečte… stejně jako lehce chaotická a dekorací trochu přeplácaná domácnost je mi milejší než taková, kde je na první pohled všechno puntičkářsky srovnáno, ale stačí otevřít šuplík a člověk se nestačí divit co tam je za binec (s oběma příklady jsem se setkala). a vůbec je tohle dost zajímavej výzkum, protože obýváky, co jsem měla tu možnost vidět vždycky skutečně dost zásadně vypovídaly o způsobu života nebo povaze dané rodiny…

jinak za popis práce designéra děkuju, sice pro mě zařizování bytu není zrovna na pořadu dne, ale je to dobrý vědět, že tahle možnost existuje - vždycky když o tom přemýšlím, tak se děsím, že to sama nikdy nezvládnu, protože zas tak dobrou prostorovou představivost nemám :)
kolasice
138 příspěvků 1.6.11 17:58

Skvělý! Obývákové peklo, viděno nespočetněkrát. Není to samozřejmě české specifikum. Svého času jsem sledovala německou televizi a alepoň v tomto se nikterak neliší.

MP Jana
225 příspěvků 1.6.11 18:19

Ono je asi nejtěžší, jak v šatníku, tak v bytě, udržet určitej styl. Sama vidím, že se mi líbí spoustu věcí úplně odlišných stylů, ale aby to nějak vypadalo, tak tam nějaká kontinuita být musí. Navíc se většinou musíte shodnout s partnerem a najít společnou podmnožinu toho, co se líbí oboum a to je občas těžká cesta, protože například ta naše podmnožina moc velká není.....Takže pokud by designér pomohl trochu i v tomto, začnu o něm uvažovat :)
A souhlasím s Coraline, že ty proměny v Jak se staví sen, bývají vesměs povedené, ale absolutně se nehodí k těm lidem, navíc je to skoro na jedno brdo.

MP Coraline
119 příspěvků 1.6.11 19:17

a já si zase nemyslím, že by musel být v celém bytě jednotný styl…to je třeba právě to, co na mě působí celkem chladně a neprakticky - ale jedna věc je citlivé prolnutí více stylů - umění harmonicky je prolnout a jiná věc je plácat páté přes deváté samozřejmě. V severní Itálii taky nějakou dobu matlali dohromady gotiku a renesanci a nevyšlo to zas tak špatně :D

Karoleenah
2322 příspěvků 1.6.11 21:09

Jana: Na jedno brdo, to jo. Pořad „Jak se staví sen“ jsem přestala sledovat už před nějakou dobou. Tehdy lepili marmoleum pomalu i na strop a jiné dřevo než wenge neexistovalo. A s proměnama to šlo od desíti k pěti. Nikdy nezapomenu na to, jak jeden z „designerů“ řešil obývací pokoj, který měl být zároveň i ložnicí pro rodiče… a nakonec to dopadlo tak, že v pokoji byla ultraminimalistická skříňová sestava v bílé barvě, samozřejmě ve vysokém lesku, od podlahy až ke stropu, dále bronzové zrcadlo přes celou další stěnu, světlemodrý strop, světlefialová třetí stěna, pohovka neurčité barvy a víc nic. Marmoleum na podlaze už ani nezmiňuju. Byla jsem tehdy fascinovaná tím, jak je možné, že v tom pokoji skoro nic není a zároveň se tam nic k ničemu nehodí. Především teda ne k majitelům, kteří měli před tím typický český obývák s různýma výstavkama hrníčků a sošek, pokud se dobře pamatuju. Minimalismus může být fajn, ale rozhodně ne v této podobě, vlastně to bylo to nejhorší, co jsem kdy v pořadu tohoto typu viděla.

MP scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:04

Minimalismus a vse ve vysokem lesku je hezke tak leda v katalozich. Vzdycky mi vrtalo hlavou, kam si lide, bydlici v podobnem byte davaji veci denni potreby? Treba kosicek se sitim? Zarucni listy od nakoupenych veci, prirucky a navody k nim? Dokumenty, stara vysvedceni ze skoly, knihy, casopisy? Ja bych se v takovem prostredi zcvokla za par hodin. Mam rada vesele barvy, klidne i hodne vyrazne, ale kombinace bila + cerna + cervena mi prijde smrtici, takovy byt by me vysaval. Nejvic se mi libi klasika - drevo, nejake ty doplnky, spis venkovsky a rustikalni styl, takovy ten byt, kde porad citite, ze je leto, a kdyz za oknem prsi, tak aspon tu atmosferu nasavate z kazdeho koutu. Tahle moderni strohost mi proste neni srdcem blizka (ale kazdy to muze mit samozrejme jinak).

MP Loca
120 příspěvků 2.6.11 15:00

Já jsem k vybavení bytů / domů docela shovívavá, nemusí se mi to líbit, ale když v tom nežiju, tak to těm lidem neberu. Jediné, co fakt neskousnu, je špína v koupelně a v kuchyni. Ale zase obdivuju lidi, co si domácnost dokáží zařídit vkusně, originálně a zároveň prakticky. Za svůj největší designerský počin považuju to, že jsem přesvědčila mamku, ať do nového baráku nekupuje záclony (jsou tam jen žaluzie). Máme totiž plný dům květin, rostlin, palmu a vůbec květináčů se vším možným a záclony (které osobně nevím proč odjakživa nemám ráda) by ty kvítka na oknech úplně zabily. Ze začátku to všechny návštevy komentovaly slovy „a kdy si pořídíte záclony“, protože jim to přišlo prostě nekompletní a považovaly to za provizorium. Teď všichni obdivují mamčiny kvítka a nikoho ani nenapadne, že tam ty blbý záclony chybí.Já osobně na vybavení moc nebazíruju, se svou finanční situací ani nemůžu, de facto pořád bydlím v provizoriu a co chvila se stěhuju, takže kromě pár věcí, ke kterým mám citový vztah (obrázek od ségry, fotky, sbírka náušnic) na věcech nelpím a momentálně je mi fuk, že ta skříň pamatuje císaře pána apod. Sdrce intelektuálů by ale zaplesalo, protože mému pokoji dominují stohy knih a učebnic :)
Co se týče designera, nevím, neumím si to představit, že bych si do něčeho tak soukromého nechala mluvit od cizího člověka. Na druhou stranu, naši si nechali udělat návrh od zahradního architekta a to můžu jen doporučit. Pokud člověk není znalý oboru, tak těžko ví, jak rychle roste ta a ta kytka, kdy přesně co kvete, když něco zasadím, jak to bude vypadat za pár let.. Ten pohled na krásnou zahradu, kde krom zimy pořád něco kvete, mění barvy a má „hlavu a patu“, ten za to stojí.

MP Jana
225 příspěvků 2.6.11 15:35

Coraline: kontinuita stylu pro mě znamená, že nebude kuchyně minimalistická v červeném vysokém lesku a v ložnici kovaná postel s nebesy a skříňky s patinou. Ale pokud je v celém bytě minimalistický základ a do toho třeba barokní komoda, zrcadlo s kováním a podobně, tak se mi to naopak hodně líbí.
K „Jak se staví sen“: moc dílů jsem neviděla, občas se kouknu na fotky na internetu, každopádně doopravdy se mi líbila jen jedna proměna, kdy se předělávalo podkroví a majitelka měla vztah k cestování, takže měla spoustu orientálních předmětů, které designéři pak použili jako dekorace.

MP Vera
265 příspěvků 2.6.11 18:42
Co se týče souladu mezi jednotlivými částmi bytu, taky jsem to řešila a osobně jsem za to, že by tam nějaké pojítko být mělo -křivka, barva, použitý materiál… i když každý pokoj většinou plní jiný účel a je užíván jiným způsobem, pořád je byt jeden celek a jeho části by si mezi sebou měly nějak povídat, rozumět si.
Pořady o kterých se tu mluví nesleduju - viděla jsem jen pár útržků a skoro pokaždé jsem měla pocit že jde o samoúčelnou designérskou onanii, kdy nešťastníkům co chtějí útulné a příjemné bydlení někdo navrhne aseptickou pitevnu jen proto aby to vypadalo jako v katalogu - čili je to jen tv show a není to o bydlení nebo lidech co to bydlení chtějí změnit. Ale možná se pletu.
To jak popisuje Loca návrh od zahradního architekta přesně platí i o bytovém návrhářství, zahrada (zvlášť ta obytná) je přece taky privátní prostor. Proti záclonám taky brojím, jen nevím jestli to vyhraju.
Jinak na sobě pozoruju že bytové peklo snáším hůř než to módní, když je někde blbě oblečenej tak je mi to spíš líto, ale když má někdo nevkusný a kýčovitý bydlení tak v tom skoro nejsem schopná vydržet…
kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 19:12
Jana ha detto : Ale pokud je v celém bytě minimalistický základ a do toho třeba barokní komoda, zrcadlo s kováním a podobně, tak se mi to naopak hodně líbí.
Takhle to mám doma já.
Tyhlety minimalistický, supermoderní pitevny nás mají možná jen připravit na nevyhnutelné :-)
pixie
232 příspěvků 2.6.11 22:03

já mám hrozně ráda pořad colina a justina - http://www.colinandjustin.tv/index.php
tohle je ovšem úplně jiná liga než jak se staví sen a dokážu si představit, že bych v některé z jejich přeměn měla bydlet

MP _Samantha
79 příspěvků 4.6.11 07:37

to Vera: můžu se zeptat, jestli to není nevhodné (nebo tajné), kde se takový architekt s rozumem sežene a na kolik jeho práce (alespoň přibližně) vyjde?

MP ella
4 příspěvky 5.6.11 08:35
to pixie: díky za skvělý odkaz na colina a justina..jsou vtipní, nápaditý a je vidět, že nad prostředím přemýšlí jako o obytném prostoru, kde žijí osobnosti..
Nemám již nějákou dobu televizi, tak nevím, zda se ještě vysílá na primě rádobydesignový pořad, ale byl to děsběs..neosobní proměny, které tam designaři vytvořili..noo škoda slov..
Obecně mám z toho pořád pocit, že v „našich vodách“ může být bytovým designarem (nikoliv architektem) kdokoliv s laciným a kýčovitým vkusem bez nápadů, stejně tak jako módním návrhářem, fotografem, modelkou apod.....prostě peklo na všech frontách a ještě je nám to předhazováno jakože je to „in“.
MP Vera
265 příspěvků 5.6.11 19:21
_Samantha: záleží jak to chceš pojmout a jaký máš rozpočet.
První scan jsem provedla samozřejmě na internetu - dneska návrhy interiérů dělá kdekdo, takže základním kritériem byly fotky realizací (ne vizualizace!) které za něco stály + to jak je udělaný web samotný, vytipovala jsem si asi tři studia, poslala poptávku (on se ten prvotní výběr pak dost zúží), domluvila si schůzku v tom prvním s tím že mám zájem o nezávazné informace - a rovnou jsem se tam rozhodla zůstat, majitelka byla sympatická, prostředí zapůsobilo, měla jsem to nedaleko, jejich realizace se mi líbily.
Každé studio pracuje trochu jinak, někdo ti udělá jen návrh, který je finančně odstupňovaný podle velikosti bytu nebo podle toho zda chceš jen dispozici (co kam dát) nebo konkrétní věci, někdo ti to navrhne i s tipy co kde koupit, kamarád si nechal dělat návrh a designérka s nimi pak chodila nakupovat i vybírat, možností je podle mě dost.
To naše studio funguje tak že si neúčtuje návrh, pokud si u nich objednáš i realizaci - mají svůj stabilní okruh dodavatelů ze kterých to poskládají, objednají, přivezou, zařídili i stavební práce, což jsme dost ocenili - mají svoje řemeslníky kteří nám přesekali elektřinu, zalištovali domácí kino, vytapetovali, navrtali konzoli apod. Hádám že si tam ten návrh stejně asi někam naúčtují formou provize, ale nábytek máme víceméně za katalogové ceny, takže to asi nebyly horentní sumy.
Takže jestli uvažuješ o něčem podobném, obejdi klidně víc studií, chtěj třeba nezávazné návrhy (jestli jsou to profíci neměli by s tím mít problém), vnímej jestli jsou ochotní s tebou mluvit a zajímat se, nebo jestli to sekají bez ohledu na přání klienta, zjisti si předchozí realizace, způsob jakým pracují…
Určitě se s nimi bav i o penězích - řekni jaký máš rozpočet a co jsou schopni za to vyčarovat (nech si rezervu, většinou se to překročí), jsou studia která pracují s drahými dodavateli pro movitější klienty ale nemají problém i s „economy“ verzí, a určitě budou i jednotliví designéři nebo architekti kteří jsou schopní ušít řešení komukoliv na míru podle jeho možností.
Docela dobré nápady má podle mě třeba i tým kolem redakce Marianne Bydlení, kde mají u realizací uvedený i rozpočet, pro představu.
Obecně je ale tahle tahle cesta dražší než velký nákup v IKEA (už jenom proto že se většinou zařizuje skutečným nábytkem a ne lepenkovými krabicemi a Češi si zvykli na to že postel stojí 6000), záleží jen na tom, jestli do toho chceš ty prostředky dáte nebo ne, případně kolik.

janiiiv
781 příspěvků 5.6.11 23:35

(Loca: " Za svůj největší designerský počin považuju to, že jsem přesvědčila

mamku, ať do nového baráku nekupuje záclony (jsou tam jen žaluzie). Máme

totiž plný dům květin, rostlin, palmu a vůbec květináčů se vším možným a

záclony (které osobně nevím proč odjakživa nemám ráda) by ty kvítka na

oknech úplně zabily. Ze začátku to všechny návštevy komentovaly slovy "a

kdy si pořídíte záclony", protože jim to přišlo prostě nekompletní a

považovaly to za provizorium. Teď všichni obdivují mamčiny kvítka a

nikoho ani nenapadne, že tam ty blbý záclony chybí.„)
Sestra si takhle bez záclon se žaluziemi bydlí už 5 let. Mají dům v zahradě, jsou tam stromy a za plotem sousedovic zahrada, takže tam není moc co řešit. Bohužel naše babička to neustále komentuje "prodejte tu potvoru a kupte si záclony“ (potvorou myslí dvouletou fenku s PP) :(

DanielaS
5334 příspěvků 7.6.11 09:36

Bohuzel jsem zatim nemela moznost zarizovat byt podle sebe. V prvnim podnajmu jsem pravda prisla do hole mistnosti, ale rozpocet byl VELMI napjaty, takze jsem to resila renovovanym Univerzalem a Ikeou.
Druhy nepravouhly byt (1+kk) byl uz vybaveny nabytkem na miru, v podstate nerozmontovatelnou kompaktni sestavou kuchyn - knihovna - ulozne prostory. Budiz, truhlarina je to kvalitni, jen kdyby pod tim ten genius nenechal koberec! Svetlounce bezovy prosim. Jak vypada po osmi letech si umite predstavit a ja na vymenu porad nenachazim energii.
No a soucasny dum byl predvybaveny takovym tim zakladem k preziti a ja zjistuju, ze bile vymalovany obyvak s pohovkami pro sest lidi, starozitnou skrini a OBROVSKYM dubovym stolem vlastne uplne staci. Tak nejak ty hole zarovky uz nevnimam.
Velmi podporuji svagruv postoj „hlavne nezarizovat zadny pokoj pro hosty“. Oni vam tam pak nelezou lidi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 200 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek