Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (720) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

VeronikK
720 příspěvků 03.01.18 17:43

@giuliettka já bych jí to asi řekla. Pokud mu to babička dala na mobil, chápu, že mu ho nešla koupit sama, tak je to prostě konkrétní dárek.

Paris1789
2733 příspěvků 03.01.18 18:04

@giuliettka
nikoho takového neznám, ale jelikož znám naopak sebe, tak vím, že bych k tomu nějaké uštěpačné promluvy vedla a ta paní by už se mnou pak nemluvila. Řekni jí to, jestli to ustojíš a přeju ti, abys to ustála.
Kluk si měl koupit mobil a na máminy pokyny se vykašlat. Znám děti, co by si za to klidně koupily trávu a rodiče by ani necekli.

Paris1789
2733 příspěvků 03.01.18 18:07

Hehe, u nás doma se stalo to, že jak kluci dostávali od prarodičů vždycky peníze a jak hoši měli v pokojíčku strašný nepořádek, jednou navečer takhle můj syn objevil za postelí pár tisíc v obálce, bůhví z jakých vánoc.
V životě bych si netroufla mu ani naznačit, co si za to má koupit, stejně by mne poslal do háje

TinaV
269 příspěvků 03.01.18 18:11

@giuliettka - tak máte pravdu, ale znáte finanční stav, třeba je to pro tu matku nutnost, mobil je zbytná věc, oblečení nutnost. Pokud tam není finanční problém, tak bych to taktně řekla, ale hned, teď už je to blbý. Stačilo říct, že to bude možná klukovi líto, když chtěl mobil.

giuliettka
2092 příspěvků 03.01.18 18:25

@VeronikK Tiež som si myslela, že je to konkretný daček, že ak by mu tá stará pani dala konkretný mobil, tak mu ho tá mater predsa nepredá a nepojde mu za to kupiť boty a hadry.
@Paris1789 Ten chlapec je práve taký slušnák, dobře sa učí, nie sú s ním židne problémy, ona nanho nikdy nenadava, skor sa ním chváli aký je šikovný, robí dajaký šport, je na tom devaročnom gymnáziu, planuje vysokú, má ciele, aspoň z rozprávania matere. Mne fakt prišlo, že mu tie prachy snád závidela, alebo čo. Vraj to oplakal, ale počúvol a kupil čo chcela mater. Som zvedavá ako dlho mu ten dobrý vztah s materou při takom prístupe matere vydží. Ale poviem jej to, lebo tu snaď puknem od zlosti. Chlapcovi to už najskor pre tentokrát nepomože, ale možno sa nabuduce ona spamata.
@TinaV Nepoznám finančný stav, to asi nikto kolegom až tak do hrnca nevidí, ale biedu netru, má len dve deti a my áme nadštandartný plat. Nemáme teda všetci tabulkovo rovnako, ale + - má tolko čo ja, takže biedu určite netru. Jej druhý muž tiež pracuje a ona je nyvyš aj fajčiar tak nech si odtrhne cigaretu od huby a neberie decku peniaze.
(ale ja som fakt naštvaná na seba, že som čušala, tak nemám zmilovania. :- )

giuliettka
2092 příspěvků 03.01.18 18:30

Ae osobne verím, že ak to chlapec povie babičke a tá svojmu synovi, tak jej to exmanžel zráta aj s urokmi. Ja byt tou exsvokrou tak to tej snache osolím! Nejak dúfam, že babička bude chiet vidiet aký mobil si chlapec kúpil.

benyka
6401 příspěvků 03.01.18 18:35

Tak koukám, že jsem se vyhnula mnoha nepříjemným situacím, když jsem si docela dobrovolně celý život kupovala za darované peníze oblečení a boty. :-)

giuliettka
2092 příspěvků 03.01.18 19:06

@benyka Ale mne neje o to, že si kupil oblečenie, ale že sinekupil čo chcel on.To ako keby ste si vy chcela kupit to oblečenie, ale vaši by tie prachy použili trebárs na dialničnú známku a nový kotol.

DRW
2002 příspěvků 03.01.18 20:31

@giuliettka
uz jste vychladla, tak ji to pekne naservirujte, ze to jsou jeho penize a ona nema pravo o nich rozhodovat.
Kdyz jsem davala ja penize svym detem byl peniz na cestovani + neco k tomu. Svacinu mely deti z domu a kdyz nemely dostaly na ni peniz navic. To neco k tomu byly jejich penize, ktere si bud usetrily nebo utratily. To same mely z penezi od babicek etc.
Obleceni pokud neni nad ramec nutnosti (tzv. be cool a in) jsem jim az do ukonceni VS studia kupovala ja z rodinneho rozpoctu. Bylo to sice to nejnutnejsi, ale stezovat si nemohly.

DRW
2002 příspěvků 03.01.18 20:32

Mam docist diskuzi do konce :D

benyka
6401 příspěvků 03.01.18 21:05

@giuliettka Jasně. Chtěla jsem tím říct, že jsem nikdy neměla nároky převyšující možnosti mých dárců. Akorát že by to takhle řečeno bylo moc suchopárné.

zwedavka
950 příspěvků 04.01.18 10:57

Jsem v zadané situaci, tedy rozvedená. Ale popsaná situace u nás nevznikne, neboť s otcem dětí a jeho rodiči se na dárcích domlouváme.
Ale paní do jisté míry chápu, u nás mají děti vlastně vyšší standart než já. Společně jim v rámci dárků doplníme či inovujeme např. sportovní vybavení a mně na boty na běžky, do nichž by neteklo, nezbývá.
Ale přesměrovat peníze na dárek, pokud není v akutní nouzi a pokud nemá skoro nový mobil, považuju za nesprávné.

giuliettka
2092 příspěvků 04.01.18 16:08
@Paris1789 píše: Řekni jí to, jestli to ustojíš a přeju ti, abys to ustála.

Viem, že aj bez tej informácie budeš žiť, ale aj tak to chcem napísať. :-)
Nemusela som, ta babička sa naozaj naštvala a donutila matku nech mu tie peniaze dá. Neviem ako, ani čím jej pohrozila, ale kolegyňa dnes bola naštvaná, že „stará“ volala a tak má chlapec nazad peniaze a pojde si kupiť telefon s babičkou.

giuliettka
2092 příspěvků 04.01.18 16:11
@benyka píše:
@giuliettka Jasně. Chtěla jsem tím říct, že jsem nikdy neměla nároky převyšující možnosti mých dárců. Akorát že by to takhle řečeno bylo moc suchopárné.

Aj Vám to chcem vysvětlit a viem, tiež že nemusím. Ten chlapec chcel telefon, nie konkretný telefon a dajakú horibilnú sumu na IphoneX trebárs. Výšku daru určila babička a v tej cene si mal niečo vybrať.

Paris1789
2733 příspěvků 04.01.18 16:14

@giuliettka
mamka imho dost riskovala, tenhle vývoj se dal čekat. Tohle bych svým dětem nikdy neudělala, přijde mi to úplně surreálný.

giuliettka
2092 příspěvků 04.01.18 16:22

@Paris1789 Ten chlapec má nejaký tlačidlový telefom, čo zdedil po matke. Ani sa mu nečudujem, že chcel nový. Ja teda po telefone nebažím, mám starý tlačidlový a malému som kúpila nový, ale v dnešnej době túžbu pubertiaka po smartphone, alebo iphone chápem.

BarcaAri
602 příspěvků 04.01.18 16:38

Babicka dobre udelala, tohle se nedela.

MP blanka
1389 příspěvků 04.01.18 18:14

@giuliettka -teraz ste ma zmiatla : ak spomínate svojho syna, píšete že dieťa, alebo malý. Ako malý je že už ovláda zábavu s telefónom? Ja som myslela, že máte maximálne škôlkara!

giuliettka
2092 příspěvků 04.01.18 18:25

@MP blanka Ten čas strašne uteká a ja som už na MP polstročie s přestávkami. :-D
Mám prvák a kúpila som mu prvý mobil pod stromček. A kúpila som obyčajný Apple 6, nie tu Apple X. Prváci už mobil dostávajú bežne.

Baba
89 příspěvků 04.01.18 18:30
@giuliettka píše:
@MP blanka Ten čas strašne uteká a ja som už na MP polstročie s přestávkami. :-D
Mám prvák a kúpila som mu prvý mobil pod stromček. A kúpila som obyčajný Apple 6, nie tu Apple X. Prváci už mobil dostávajú bežne.

Prvak? Prvnacek na ZS nebo prvak na stredni?
Prvnacci bezne iphony nedostavaji. A ani po nich vetsinove netouzi.

giuliettka
2092 příspěvků 04.01.18 18:34

@Baba Na zš. Netúžil po iphone, tužil po telefone, ale ja som sa rozhodla, že nebudem čo půlroka kupovať nový model a tak som kupila tu 6. Prišla mi primeraná a rozhodla som sa, že ju bude mať do doby, kým nevyjde Apple XI. :-D

Baba
89 příspěvků 04.01.18 18:39
@giuliettka píše:
@Baba Na zš. Netúžil po iphone, tužil po telefone, ale ja som sa rozhodla, že nebudem čo půlroka kupovať nový model a tak som kupila tu 6. Prišla mi primeraná a rozhodla som sa, že ju bude mať do doby, kým nevyjde Apple XI. :-D

To je ten sedm nebo osmnactilety?

giuliettka
2092 příspěvků 04.01.18 18:44

@Baba Tomu 18 ročnému som kúpila detský kočiar, čaká decko s milenkou.

Baba
89 příspěvků 04.01.18 18:45
@MP blanka píše:
@giuliettka -teraz ste ma zmiatla : ak spomínate svojho syna, píšete že dieťa, alebo malý. Ako malý je že už ovláda zábavu s telefónom? Ja som myslela, že máte maximálne škôlkara!

synovi bylo v roce 2016 16 let. Takze letos plnolety. ( takze je bud deti vic nebo taky vubec zadny) Tam bych ten iphone chapala vic nez u prvnaka. Kteremu bych ja osobne zadny telefon nedala, k cemu taky, do skoly nebo do krouzku v naproste vetsine pripadu sami nechodi, navic maji unikatni sklon zapominat kdekoli i hlavu a radi si mezi sebou veci pujcuji. O ze by meli paru a hodnote veci teda pochybuju.
Nase tretacka telefon nema, a az ji budu chtit nejaky dat, bude to stare jabko, co se tu uz par let nepouzivabe vali. Novy iphone za 12 nebo kolik ji kupovat rozhodne nebudu. A ne proto, ze by mi ty prachy chybely v rozpoctu.

giuliettka
2092 příspěvků 04.01.18 18:52

@Baba Ten 18ročný bol sarkazmus a vy to dobře viete, ale to je fuk.

@Baba píše:
Nase tretacka telefon nema, a az ji budu chtit nejaky dat, bude to stare jabko, co se tu uz par let nepouzivabe vali. Novy iphone za 12 nebo kolik ji kupovat rozhodne nebudu. A ne proto, ze by mi ty prachy chybely v rozpoctu.

Svojmu dieťaťu nebudem dávať niečo staré čo sa mi už pár rokov nepoužívane váli niekde v šupleti. Svoj starý telefon nemám, mám ten svoj tlačidlový už roky a kým nechcípne, tak ho nevymením, nepotrebujem ho. Fakt si podľa vás mám kupovať pre seba čo rok nový telefon, aby som mohla dat decku starý, lebo vraj nevie hodnotu věci? Ak sa vám vali doma starý iphone, tak ste zrejme do telefonov investovala ovela viac jako ja a tak nevidím dovod prečo by som decku nemohla dať novú věc a nie star) opotrebovanú, čo mater vyhodila. Ale aj keby ste doma ten starý fon nemala, ak tak nikdy nebudem dávat vlastnímu dietatu svoje opotrebované věci.

Stránka:  « Předchozí 1 1757 1758 1759 1760 1761 1762 1763 1764 1765 1766 1767 1827 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Fendi vzbudila posměch šálem připomínající vulvu

Italská značka Fendi přišla se šálem, který připomíná ženské... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Kam se poděli hipsteři?

Autor: Matouš

Dřív si lidi nadávali do emařů, pak přišli na přetřes hipsteři. Kde... Celý článek

Reklama