Doplňky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.11 15:08

No tak už jsme zde byla poučená o tom, proč bych si měla vybírat kvalitnější, vkusnější a jednoduší oblečení a boty. Bez zbytečných flitrů, kamýnků a já nevím čeho. barvičky pořád u mně převládá červená a černá, popřípadě šedá. taky vím, proč je dobré vybírat si lepší boty (to by asi věděl každej ..), proč kadeřníka, laky na nehty, kosmetiku …
Co mi ale není jasný je - proč bych si měla připlácet za doplňky, pokud netoužím po pravých kamínkách, perel a já nevím čeho? Když zajdu do obchodu s módou, nikdy jsem tam nenašla, co jsem chtěla. Když jsem vlezla k vietnamcům - hle měli tam to, co jsem chtěla - červené „perly“ dlouhé, kolem krku těsnější a náramek a dohromady mi to vyšlo na 50kč. Laciné mi nepříjdou.
U vietnamců se dá najít spousta kýče, to uznávám, ale to v krámech normálních vidím taky a ještě předražený. Co si pamatuju na blogu, tak tam taky někdo někde říkal, že mu taky příjde zbytečné vyhazovat za plast spoustu peněz v Briggite (pardon, už si nepamatuju ten krámek, jak se jmenoval)
nebo proč bych měla platit za čelenku 200, když ji u vietnamců seženu za 40 a tu, kterou chci a v krámech na mě číhá samej kýč, co u vietnamců.
A co pásky? a prstýnky?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
DanielaS
5346 příspěvků 14.7.11 15:12

Asi je potreba vystihnout tu mez, kdy cinsky sunt zacina vypadat jako cinsky sunt. On ten ausus nevydrzi jako novy stejne jako prave perly nebo zlato. Za me - proc ne, dokud to NEVYPADA lacine.

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.11 15:18

Já Vietnamce nezavrhuju, mají spousty pěkných věcí a taky kolikrát lepší zeleninu a ovoce. Takže pokud se vám to tam líbí, nakupujte tam a nenechte se odradit.
Bijou Brigitte mně taky nic nenabízí, takže tam nenakupuju. Ale ráda si koupím něco originálního i když je to dražší - prostě je to pěkné a odepřu si třeba něco jiného. Takže mne má parádivost odnaučila chodit úplně do hospody, pít alkohol a pěstovat jiné zbytné koníčky. Svědčí mi to.
Fakt si ale nemyslím, že pěkně vypadat je primárně záležitostí peněz - v extrémním případě asi ano, ale tam se myslím nikdo z nás zatím nedostal, máme-li přístup k internetu, že.
Levné doplňky mají třeba v HM, a kolikrát i velmi pěkné a originální. Jen člověku nesmí být líto času se tím prohrabávat. Jo, a taky se dají doplňky vyrábět, s tím mám taky mnoho zkušeností.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.11 15:26
Alena Cechova ha detto : Já Vietnamce nezavrhuju, mají spousty pěkných věcí a taky kolikrát lepší zeleninu a ovoce. Takže pokud se vám to tam líbí, nakupujte tam a nenechte se odradit.Bijou Brigitte mně taky nic nenabízí, takže tam nenakupuju. Ale ráda si koupím něco originálního i když je to dražší - prostě je to pěkné a odepřu si třeba něco jiného. Takže mne má parádivost odnaučila chodit úplně do hospody, pít alkohol a pěstovat jiné zbytné koníčky. Svědčí mi to.Fakt si ale nemyslím, že pěkně vypadat je primárně záležitostí peněz - v extrémním případě asi ano, ale tam se myslím nikdo z nás zatím nedostal, máme-li přístup k internetu, že.Levné doplňky mají třeba v HM, a kolikrát i velmi pěkné a originální. Jen člověku nesmí být líto času se tím prohrabávat. Jo, a taky se dají doplňky vyrábět, s tím mám taky mnoho zkušeností.
no tak, na alkohol a chození do hospody mám přítele :)) ale v poslední době chodím už jen málokdy, pač jsem v práci furt ..
S vyráběním doplňků jsem si taky říkala, že bych si něco vyrobila z FIMA. Ale jak v tom nemám praxi, tak je to šišatý, opatlaný od otisků a vzory rozjetý do všech stran a je mi pak líto zbytečně vyhozených peněz ..
Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.11 15:53

Jo, vjetnamci jsou občas na doplňky skvělý…sháněla jsem spony do vlasů na maturiťák, oběhala jsem všechno možný, chtěla jsem něco maximálně jednoduchého, nelesklého, nezdobeného… nakonec jsem to vzdala a skončila v předražené Bijou Brigitte. Druhý den jsem šla k vjetnamcům pro odchlupovací váleček a koukala jsem, že za třicet korun měly přesně ty spony, co jsem sháněla. Teď u nich kupuju doplňky poměrně často, třeba nějaký základní barevný korále, celá šňůra za deset korun. Ty si pak doma předělám podle svýho. Kdybych si koupila jednotlivé korále v nějakém obchodu pro tvořilky, vyšlo by mě to daleko dráž a přitom kvalitou jsou na tom často stejně:)
Jinak se mi líbí, jak se teď dostaly do módy šperky z hrubých polodrahokamů. Líbilo se mi to vždycky, ale teď jsem si říkala, že to bude snáze sehnatelné. Takže jsem vyrazila na lov nějakého modrého achátu. Nějak jsem nakoukla do Kapph All a nestačila jsem se divit. Obrovské prsteny s čímsi, co má právě vypadat jak hrubý polodrahokam, ale je to hnusná umělá hmota. A stojí to dvě(!) stovky. Pak zase v Bijou Brigitte prsten se zasazeným řezaným achátem - jen opravdu placička malého achátu přichycená na kusu plechu…a zase za dvě stovky. Nakonec jsem se na to vykašlala, protože nějakej krásnej achát seženu přímo od dodavatele i za dvacku a nějakej ten polotovarovej prsten pro tvořilky taky tak. Ze dvou stovek na čtyřicet korun…a je to:)

ziginka
77 příspěvků 14.7.11 16:24

V Bijou Brigitte jsem si kdysi koupila krásnou černobílou sponu asi za 200 Kč. Později jsem přesně na tu samou narazila u Vietnamců za 30 Kč :/ Do Bijou už mě nikdo nedostane:-)

Karoleenah
2322 příspěvků 14.7.11 21:59
Vietnamci jsou na doplňky super - různé jednoduché korálky (i na rozebrání a předělání), kytky do vlasů, spony, šátky… a za pár kaček. V běžných obchodech mají doplňky ohavně předražené, akorát se dá občas sehnat něco zajímavýho v H&M ve slevách, jednou jsem taky vybrabčila stojánek s bižu v Orsay, protože měli zrovna všechno za 60,–. Taky se pamatuju, že mívali obrovskej výběr docela levné bižu v Takku, ale to už je asi minulost, protože tu jednu celou stěnu v místním obchodě zredukovali na malej stojánek. Nicméně i tak od doby, kdy jsem si začla bižu vyrábět sama, už si ji skoro nekupuju, protože už se celkem orientuju v tom, kolik co stojí a nad těma cenovkama mi vstávají vlasy na hlavě hrůzou. Navíc mám alergii na na většinu kovů, takže mě na šperky s kovovýma komponentama moc neužije. Na druhou stranu mám ale výhodu, že k nějakému tomu zlatu a drahým kamenům nemám daleko, protože jsem ze zlatnické rodiny. :) A pravidelné burzy minerálů mi taky zajišťují přísun nějakých těch perliček na krk, na které jsem zatížená.
Jinak moc hezké šátky na krk i do vlasů se dají ulovit v sekáčích, většinou za směšné ceny, stejně tak sem tam nějaké hezké pásky, teď jsem v jednom secondhandu ulovila i dvě plesové kabelky za šedesát kaček obě. A pěkných věcí jsem si všimla i v Levných knihách, měli tam stojan s „princeznovským“ vybavením pro holčičky a mezi tím nastrkané i různé hezké kytky a spony do vlasů, zase trošku jiné než třeba v H&M a stály snad 50 korun maximálně. Když to tak shrnu, tak různé doplňky vlastně kupuju všude možně jen ne ve specializovaných obchodech, kde je poměr cena/výkon úplně nejhorší.
MP Mia
9 příspěvků 23.7.11 12:24

Co se týče doplˇnků, úplně jsem si zamilovala Stoklasu. Vím o dvou prodejnách v Ostravě (v Tescu v třebovicích a u Masarykáče), pak je myslím v Opavě. Ale mají i e-shop www.stoklasa.cz . S kvalitou jsem spokojená, zatím se nic nerozpadlo(narozdíl od náušnic s H&M za 200,–)

MP Mia
9 příspěvků 23.7.11 12:25

ale fuj: Z H&M

DanielaS
5346 příspěvků 23.7.11 18:11

Karoleenah, vy umite zpracovat zlato?

Katy
98 příspěvků 24.7.11 08:38

doufám že to není tady úplně OT ale potřebuju poradit - sháníme prsteny z titanu nebo wolframu, problém je, že muž má netypicky velkou velikost (84) - neznáte obchod (nejlíp Praha nebo Brno) nebo internet shop? všude mají největší 75…

MP evzen
17 příspěvků 24.7.11 15:45

krásné doplňky jsou k nalezení zde: http://www.fler.cz/flerbox?…
Prosím neodsuzujte fler.cz, ikdyž Ada o něm napsala pár nelichotivých článků, nemyslela to tak, že vše handmade je špatné. Vybrala to nejhnusnější, spousta věcí je opravdu kvalitně zpracovaná. Z většinou sz tech prodejců mám ozkoušeno a dopadli na 1, ostatní mají jen samé kladné hodnocení. Nejsem autorkou toho výběru, ale zaujal mě.

Karoleenah
2322 příspěvků 24.7.11 16:01

DanielaS: To ne, rozhodně ne na profi úrovni, mám jen základy a vyznám se v teoretické rovině, prostě to, co jsem okoukala v dílně. Ale strýc a jeho synové jsou zlatníci, i mamka pár let dělala zlatničinu. Zmínila jsem to spíš jen proto, že když si něco usmyslím, stačí to nakreslit a bude mi to vyrobeno, takže se nemusím omezovat na poslední dobou čím dál tím šerednější předražené cetky ze stánků v nákupních centrech. A kdykoliv mám chuť se citově rozdrásat, můžu se přijít prohrabovat v šuplatech s kamenama a kamejema. :D

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.11 16:22

Nosíte pásky, milé dámy? Ty jsou pro mě tak trochu problematický doplněk, nosím totiž radši delší trička, takže pásek dělá boule a vidět stejně není a tričko v kalhotách si zase nerozumí s mojí pidi výškou. Takže nosím akorát přes dvoje šaty.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.11 17:07

malá jsem a pásek nosím k mým vyšším kalhotům. Vypadsá to zajímavě, když mám černé kalhoty a tílko, k tomu červenej pásej do kalhot klasickej a k tomu perličky přes krk a čelenku červený. Potom třeba nosím pásek k šatům přes pas, ale chtělo by ot novej, a nějak nevím, podle čeho si mám vybírat …
J už spíš koukám po čepicích. Na zimu si vyberu, ale nějakou pokrývku neumím nosit v létě. Fotr a mamka urt na mě řvou, že jsem úplně blbá, že chci nosit šátek, nebo jinou pokrývku na hlavu. že se mi pod tím potí vlasy. Tak nevím ..

MP Janina
9 příspěvků 26.7.11 12:04

Já mám většinu bižuterie a doplňků z tolik zatracovaného Fleru, protože si myslím, že se tam dají najít opravdu krásné originální kousky za rozumnou cenu. Co se týká pásků, ke kalhotům je nosím vždy. Bez nich mi přijdou takové holé. Teď jsem si koupila bílé šle s takovým tím „koženým“ zakončením a jsou parádní. Hlavně jsem opravdu originální :o)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.11 15:57

Pasky nosim casto. Do „oblekovych“ kalhot s poutky na pasek rozhodne vzdycky, jinak to vypada nedodelane. Do dzin a platenych kalhot taky. Pres saty taky (zalezi samozrejme na strihu). V podstate vzdycky, kdyz je sance, ze mi bude videt okraj kalhot, vyjimkou jsou uzke delsi veci pres kalhoty - pak rozhoduje pomer „jak moc padaji kalhoty versus jak hnusne vypadaji ty boule“ :-)

MP Janamarie
2 příspěvky 28.7.11 06:36

Nosíte klobouky? Tady bych si jich zrovna vybrala několik. http://www.lockhatters.co.uk/…ter-c52.aspx

katango
1356 příspěvků 28.7.11 07:06

Jo, klobouky nosím, ale i v Praze vypadám jako exot, a to se omezuji na prosté, spíše pánské tvary. Hrozně ráda bych si za klobouček strčila ptačí pero - paví, mám i pštrosí - nebo připnula nějakou kytku na slaměný, ale zatím nemám na to koule.

MP Milli
47 příspěvků 28.7.11 07:15
Janamarie ha detto : Nosíte klobouky? Tady bych si jich zrovna vybrala několik. http://www.lockhatters.co.uk/…ter-c52.aspx
Tak zrovna takovýhle - http://www.lockhatters.co.uk/…rt-P477.aspx mám. Jen je tak kytka asi tak poloviční a je to z tříbarevného melírového materiálu - hnědá, cihlová, béžová. Mám k tomu i maxišálu a v zimě to vypadá moc krásně.
kalivrata
657 příspěvků 28.7.11 07:50

Klobouky nosím a rozhodně se neomezuji jen na ty, co vypadají nenáapadně, jsem vysoká, tak už jsem i tak nápadná, takže je to jedno…
Víte, co je moje peklo? Takové ty klobouky z Tesca a i z módních řetězců, vypadá to dost strašlivě, nejsou vůbec elegantní. Kloubouky by se měly nakupovat v butiku a je to stejné jako s šaty, je třeba znát svou velikost a takovou si kupovat. Vzhledem k tomu, že každý je jiný kloboukový typ a každému sluší něco jiného(mně třeba nesluší lodičkové klbouky, na ty jsou třeba hodně vlnité vlasy), je ten butik třeba i kvůli prodavačkám, které umí poradit.
Nejhůř, když si klobouky z řetězců některá vezme na Velkou pardubickou a myslí si, kdovíjak s tím není módní, a vedle ní se procházejí dámy v sisalových kloboucích. Ke slavnostním příležitostem se slamák ani klobouk z mořské trávy nebo plsťoviny nehodí, je třeba skutečně sisalový klobouk. Mořská tráva a sláma jsou fajn na léto, plsťovina je zase výborná na běžné chození venku ve městě v chladnějším počasí.
Oblíbila jsem si hlavně značky Tonak a Karpet. V naší rodině nosí klobouky všichni kromě mamky (protože jí nesluší, má kulatý obličej, na ten se hezký klobouk těžko hledá), naučila jsem to i svého milého, který už bez klobouku nedá ani ránu, samozřejmě, že i bratr, táta a můj Kamil umí s klouboukem zacházet, sundávají jej při vstupu do místnosti nebo když mluví s někým starším, výše postaveným nebo s ženou.
Chtěla jsem na tohle téma založit vlákno, ale byla jsem poslední měsíc líná hledat heslo.

DanielaS
5346 příspěvků 28.7.11 08:11

Ja se zatim po venku pohybuju malo na to, abych do klobouku investovala, ale na zimu mam oblibeny z Tonaku, takova ta prvorepublikova „hucka“, co se stahne pres usi, pekne teploucko v nem je. A neuleti. Mam naprosto hladke, klouzave vlasy, takze „ty prave“ klobouky ztracim.

kalivrata
657 příspěvků 28.7.11 08:38

Jo, tímhle mi spousta lidí argumentuje taky, že na normální klobouk nemají, ale to je to samé jako u bot nebo u kabelek, radši jeden a hezký, než pět levných a ošklivých. A prvorepublikové hučky jsou úžasné…

Anka F.
215 příspěvků 28.7.11 09:12

Kalivrata: ano, doporučuju Tonak, jednak je to místní výrobce (s cca 200 letou tradicí!), druhak potvrzuju, že jejich prodavačky (v ostravské prodejně) jsou příjemné dámy, které umí poradit. A taky je tam legrace. Když jsem si před dvěma lety kupovala klobouk, náhodně se nás tam sešlo víc a byl to opravdu milý babinec, i když jsme se vůbec neznaly. Prodávající nás nechaly zkoušet, brebentit a zkoušet, semo - tamo disktrétně podstrčily to, co by mohlo slušet a brebentily s náma.
Koupila jsem si tehdy hezký, sisalový klobouk, ale nosím ho minimálně, protože příležitostí je málo.

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.11 10:11
Klobouky, ty já ráda:)
Ale zajímala by mě jedna věc…jsou klobouky jen denní záležitost? Nedávno jsem si jeden chtěla vzít na takovou pozdně odpolední až podvečerní akci, která se protáhne až do noci, ale představa, že bych s ním šla potmě domů, mi přišla taková divná…
:)
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek