Jaké styly znáte?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Módní styly

Stránka:  « Předchozí 1 2
Niveau
20 příspěvků 13.7.12 17:41
Glamour

Zrovna jsem se zarazila nad fotografiemi kamaráda fotografa, který fotí „ve stylu glamour“. Fotky mi ale přijdou ohromně laciné, na většině z nich je modelka v korzetu a podvazcích nebo nějakém krajkovém prádle a já si říkám, že tohle asi NENÍ ten správný glamour…
Já vždy myslela, že pojem „glamour“ v sobě nosí luxus, eleganci a oslavu krásy ženského těla - ale spíše náznaky erotična než fotky, za které by se nemusel stydět katalog erotických služeb, ale i strýček Google na mě vyplivl polonahé krásky v lascivních pózách.
Co je tedy glamour, jaké typické znaky a představitelé (módního i fotografického směru) se dají jmenovat?

Chari
541 příspěvků 13.7.12 19:03

@Niveau glamour má svádět, ale ne přes čáru, modelka nemusí být úplně oblečená, ale ne vulgární.. rafinovaný je to slovo, které hledám. Glamour by měl být rafinovaný. Ovšem jako glamour se označuje kde co, ono to zní líp než erotická fotografie:).
Zkráceně je to prostě něco mezi aktem a erotickou fotografií.
Něco jako klasičtí zástupci asi neexistuje, protože nikdo nedělá a nedělal jen glamour, ale třeba Cecil Beaton a jeho fotka ležící ženy s krajtou, něco od Helmuta Newtona, poslední portréty Marilyn Monroe (víc si z hlavy nevybavím, ale večer se kouknu po konkrétních obrázcích:))

Niveau
20 příspěvků 13.7.12 19:18

@Chari Myslela jsem něco takového… Takto si já představuji glamour :)

Chari
541 příspěvků 13.7.12 19:24

@Niveau Jo, to je ono. Svádí, ale není to vulgární.

Kiririn
95 příspěvků 14.7.12 17:58

Rozhodně fandím steam punku a lolitě! Lolitu bych chtěla hrozně nosit, ale nemám na to finanční prostředky ani zdroje ( např. obědnat si RHSka z ebaye je pro mně zatím moc velký risk )Ale doufám že se v budoucnu zadaří a já tu odvahu najdu ( ne na nošení - co si budou mysle ti okolo je mi jedno - na ten ebay )a budu si po ulicíh hdě vykračovat v záplavě volánků, nadýchanou sukní a paraplíčkem v ruce! Jinak když někdy potkáte lolitu je snak větší zážitek poslouchat jí určené nadávky, než lolitu samotnou… (např. se asi přehřála - paraple, nebo proč má na hlavě vložku? - narážka na headdress - http://s2.thisnext.com/…00935B8C.jpg)

MP Luc
11 příspěvků 15.7.12 15:27

@Kiririn Další lolita šílenec! :D Samozřejmě to myslím v tom dobrém slova smyslu. Jsem na tom podobně jako vy, ale RHSka bych si asi neobjednala, na to nemám „koule“. :D Ale nadýchané sukně nejsou nad moje možnosti ani odvahu, tak se snad zadaří. Kromě toho miluju vějíře, sbírám je, takže o doplňky taky není starost. Teď jen se odvážit… Doufám, že vám se to povede! :)

chupa_chups
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.12 17:06

Preppy-best styl

MP _Samantha
79 příspěvků 15.7.12 18:26

Nejdřív OT výkřik: konečně se mi podařilo přihlásit se, zázrak :D I když mám u jména MP a nevím, jak to zrušit, ale kašlu na to. Konec výkřiku.

seznam.mih: i cybergoth je možné v ČR potkat, ale většinou ne běžně na ulici (i když i jednoho takového kluka znám). Jednu nádhernou slečnu jsem potkávala posledních pár dnů na Masters of Rock.

Dále bych chtěla vyjádřit názor k lidem, kteří se posmívají jakémukoliv stylu, nejen lolitě. Jsou to ubožáci, nejspíš jim to nikdy nedojde, ale s trochou štěstí se jim to jednou vrátí. Doufám v tomto případě v převtělování, třeba budou v příštím životě šváb nebo tak něco :D A přeju všem „exotům“ pevné nervy.
Osobně fandím téměř každé alternativě, jenom hopeři a podobné styly se mi absolutně nelíbí, navíc už bych to ani nenazvala alternativou.
Co se týče námořnického stylu a podobných, on asi není styl a styl. Goth, punk, hippie apod. jsou spíše subkultury (jejichž součástí jsou obvykle i názory, životní postoje, často i hudba aj.), jak už bylo zmíněno výše, námořnický, safari a tak je pouze stylizace konkrétního outfitu. Přece jen není většina lidí pořád v leopardím. Tyto stylizace pak můžou být v rámci „velkých stylů“, jako třeba námořnický v pin-up.

Mylady2
12413 příspěvků 17.7.12 17:31

Tak dneska jsem viděla lolitu:-) a muzu říct, že se mi to nelibí.

Niveau
20 příspěvků 28.8.12 16:06
Hipsters

Víte někdo, kde se vzali hipsteři a co svým oblečením vyjadřují? Já si pod tím vždycky bůhvíproč představila typického hiphopera, ale jak se tak dívám, vůbec to není totéž…

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 16:14

Mě se nejvíc líbí asi preppy. Takové mladistvé, ale přesto elegantní a slušné.

Curlygirl
1901 příspěvků 28.8.12 16:23
Hipsters

@Niveau kde se vzali nevím, ale jde jim o styl, který není závislý na žádných aktuálních módních trendech. Je to prostě takové celé nezávislé, alternativní, lehce intelektuální a může to vypadat dost různě dle toho jaké vlivy to přijímá - hippie, beat, punk atd. Tohle jsou asi ty hlavní body, ze kterých se vychází a pak už si to každý dělá podle svého. Často to vypadá, jako by kombinace oblečení byla vytvořena náhodně a tady právě tápu a nevím, jestli tomu tak skutečně je, nebo jestli to tak má jen vypadat.(Jeden z mých známých se tak obléká a dokonce používá ten termín Hipster, takže jsem si o tom už něco našla)
Ještě dodám, že se mi tento styl docela líbí, mám to spojené s mladými studenty, čiší z toho ještě taková ta volnost a bezstrarostnost.

aailyyn
809 příspěvků 28.8.12 16:51
@LadyPapajka píše:
Když už jsme u toho, nepřijde vám, že často silnější holy s nízkým sebevědomím lknou k tomu stylu goth?

Za gothika se označit nejspíš nemůžu, protože jsem s to kombinovat normální tričko, plus černé kalhoty a těžké boty nebo si vzít k bílým kalhotám a balerínám gothic tričko se širokými rukávy (bez jakýchkoli motivů, na to mít na zádech naturalisticky vyvedeného padlého anděla se přece jen nějak necítím). Ale i tak odpovím. Tuhle extravagantní módu jsem si začala pořizovat až teprve, když jsem razantně zhubla a tudíž nabyla sebevědomí. Předtím bych určitě na takové oblečení neměla „koule“, oblékat se mě ani nebavilo a tudíž jsem rozhodně neuznala za vhodné si sem tam za podobnou libůstku v oblékání připlatit. I gothic oblečení se dělá ve standardní oblékací škále, takže s velikostí XXL ani tady žádná hitparáda. Myslím, že jako jakékoli jiné oblečení vás to musí bavit a jste-li silnější postavy, tak tím spíš, protože se to těžko na sebe shání. Jo a taky jsem to začala nosit prostě proto, že jsem zjistila, co mi sluší a že mi sluší právě tohle. (Protože modelky, na kterých je to obvykle předváděno jsou, když si odmyslíme silný make-up a barevné hlavy, podobný typ jako já. Ženská postava (však do oblíbených korzetů musíte něco dát :-) ), tmavé vlasy, v kontrastu s tím bledá pleť, takové sněhurkovské typy. K temné estetice jsem se dostala přes poslech metalu, ale na druhou stranu nosit trička s lebkami a logy metalových kapel mě nebavilo teda nikdy. Našla jsem se až v těch goth věcech z Nosferatu, RedRaven a jim podobných, které ale beru jako kvalitní a pěkné oblečení, žádný světonázor tím nevyjadřuju.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 16:58

@aailyyn Možná se mi sešlo jenom víc „známých“ podobného vzezření. Mám asi tři známé (záměrně nepíšu kamarádky, protože nesdílím jejich pesimismus a neustálou naštvanost), které jsou takové silnější postavy, a ne tím stylem větší boky, ale pneumatiky, nohy jako sloupy a tak. Všechny jsou negativistické, tíhnou k poutum, obojkům a podobně, nosí takové goth oblečení a černé linky a jejich statusy jsou o tom, jak je všechno špatně, svět jim ublížil, církevní restituce jsou kravina a používají taové vybráné dámské slušní výrazivo(ironie).

aailyyn
809 příspěvků 28.8.12 17:05

@LadyPapajka
Nálepka temna a negativismu se dá přidat k ledasjakému stylu. Metal, goth, emo… Patrně shoda náhod, že ony známé se rozhodly negativitu, frustraci a malé sebevědomí ventilovat skrz to, že budou jakože gothičky… U někoho to může být obrana před světem, u někoho zkrátka ryzí nadšení a i se snahou, aby mu to přes plnější tvary v tomto stylu slušelo. Nemyslím si, že se to dá paušalizovat, abych to shrnula.

Nyxx
512 příspěvků 28.8.12 18:20

Mně se líbí gothic styl. Ne ucouraná sukně + upocené tílko + umaštěné vlasy s odrůstající černou. Takový, jako šije Riwaa Nerona. Inspirovaný viktoriánským stylem. Připadá mi to krásné a já mám krásu ráda.

Jinak dál navrhuji minimalistický styl a sportovní eleganci, o té tu byl článek.

Mylady2
12413 příspěvků 28.8.12 18:25

@Nyxx Co je to sportovní elegance?:-D

Nyxx
512 příspěvků 28.8.12 18:36
chainbreaker
19 příspěvků 10.10.12 23:37
Metal z 80.let

Metal z 80. let a glamrock ještě existuje, tady v ČR skoro také nevídané, bylo to pouplární v anglii, L. a. -tam hlavně, anglie byla spíš do N. w.o. b.h. m.(styl Def Leppard, Iron Maiden, Judas Priest čili spíš jenom kůže(černá, červená), tričko kapely, křivák nebo roztrhané úzké džíny, vlnité vlasy, a L. a. spíš ve stylu Guns n Roses, Motley Crue, L. a. Guns čili natupírované vlasy, zvířecí vzory, barevnější než v británii(samozřejmě taky hadry z kůže)

chainbreaker
19 příspěvků 10.10.12 23:44
Death rock, Post punk,
@Nyxx píše:
Mně se líbí gothic styl. Ne ucouraná sukně + upocené tílko + umaštěné vlasy s odrůstající černou. Takový, jako šije Riwaa Nerona. Inspirovaný viktoriánským stylem. Připadá mi to krásné a já mám krásu ráda.Jinak dál navrhuji minimalistický styl a sportovní eleganci, o té tu byl článek.

to s tebou souhlasím, taky nemám ráda na některjech goticích ty mastný vlasy a odrůstající černou, ale zase jsou gotici, který na sebe dbaj, a spíš se mi libí víc takovej ten death-rock, post punk, garage(gothic co vznik z punku) i ta hudba se mi libí např. Alien Sex Fiend, Specimen, Cult, neni to jako Children of bodom a podobný zvracečmetal kapely, zní to jako něco mezi punkem, garage, rocknrollem. A hlavně zastánci Death rocku, post punk na sebe dbaj, nemaj mastný vlasy a většinou nosej takový to široký černý číro

chainbreaker
19 příspěvků 10.10.12 23:59
@Niveau
@Niveau píše:
@seymy blog paní Oravcové znám :) Kam potom ale patří safari, námořnický, dandy? Je to styl, nebo „jen“ trend? Čím se od sebe vlastně liší styl od subkultury nebo trendu?

teď to je spíš jenom trend ten námořnický styl, ale samozřejmě to patří k historickým stylům jako viktoriánský, baroko, renesance, klasicismus apod.

Betty J.
2031 příspěvků 11.10.12 12:45

Chainbreaker: pokud si vzpomínám, klasicismus, baroko a spol. jsou slohy. O čemkoli námořnickém, co by se dalo postavit po bok historickým epochám jsem zatím neslyšela, možná je to tím, že jsem jen kunsthistorik amatér.

Příspěvek upraven 11.10.12 v 17:51

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.12 16:59

Ja treba miluju vsechno s kotvama, ale nemyslim si, ze bych nosila namornicky styl:D:D:D

chainbreaker
19 příspěvků 11.10.12 21:15
@Betty J. píše:
Chainbreaker: pokud si vzpomínám, klasicismus, baroko a spol. jsou slohy. O čemkoli námořnickém, co by se dalo postavit po bok historickým epochám jsem zatím neslyšela, možná je to tím, že jsem jen kunsthistorik amatér.Příspěvek upraven 11.10.12 v 17:51

jo ale i v tom baroku, klasisicmu se nosil určitý typ oblečení

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek