Lodičky do školy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jabbi
8 příspěvků 22.3.17 18:40
Lodičky do školy

V září půjdu do prváku na střední školu a strašně ráda bych si do té doby pořídila nějaké lodičky s podpatkem. Hodně by se mi líbilo něco na způsob těch z přiloženého obrázku, i ta velikost podpatku. Chtěla bych se zeptat na názory a zkušenosti ohledně pohodlnosti, pokud je budu mít na nohou celé vyučování, takže i 8 hodin. Nehodlám je nosit denně, spíše tak jednou týdně, když budu mít chuť na ladící oblečení. Můžete případně i doporučit alternativu, třeba mi padne do oka. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
petik01
137 příspěvků 22.3.17 19:08

Asi moc neporadím, ale v 99% škol musí studenti nosit přezůvky, tak abyste nebyla zbytečně zklamaná. U nás se vhodná obuv hodně hlídala, měli jsme to ve školním řádě a zaměstnanci školy nás posílali přezouvat. Být Vámi, vybrala bych si nějaké pěkné přezůvky, něco na způsob balerínek, klidně ve více barvách, ať můžete ladit.

Jabbi
8 příspěvků 22.3.17 22:34
@petik01 píše:
Asi moc neporadím, ale v 99% škol musí studenti nosit přezůvky, tak abyste nebyla zbytečně zklamaná. U nás se vhodná obuv hodně hlídala, měli jsme to ve školním řádě a zaměstnanci školy nás posílali přezouvat. Být Vámi, vybrala bych si nějaké pěkné přezůvky, něco na způsob balerínek, klidně ve více barvách, ať můžete ladit.

Asi jsi mě špatně pochopila, možná jsem se špatně vyjádřila. Já ty lodičky budu nosit až na té střední, ne hned teď. Na ZŠ musíme chodit v pantoflích, ale na střední se snad nikde přezouvat nemusí a do druhu bot jim doufám nic není.

Jordaan
8826 příspěvků 22.3.17 22:39

.

Příspěvek upraven 24.06.17 v 21:29

bára.brněnská
610 příspěvků 22.3.17 22:42

U nás na gymplu stával školník u dveří a prováděl selekci přezutých od nepřezutých. S těmi, co neprošli, zahajoval dlouhé rozhovory na téma „jak definovat přezůvky.“

Mimoon
42 příspěvků 22.3.17 23:10
A...

… pokud to bylo jako u nás, pravdu měl překvapivě pokaždé pan školník :-D

petik01
137 příspěvků 22.3.17 23:14

@Jabbi Já jsem mluvila o střední škole, konkrétně o gymnáziu, ale stejně to probíhalo i na zemědělce, obchodce, průmyslovce a dalších škol, kam chodili přátelé. U Bára. brněnská to kontroloval školník, u nás to měly na starostli uklizečky, bylo jich cca 5, hotové komando. Ale já tomu rozumím, to uklízení jsem jim opravdu nezáviděla a ještě kdyby tam 600 studentů chodilo v botech…

BarcaAri
630 příspěvků 22.3.17 23:30

I na mem gymplu bylo a stale je (schvalne jsem se ted divala) ve skolnim radu prezuti se. Lodicky vam fakt nejspis neprojdou. No a uprimne, prestoze hezke boty miluji, tak podle me nosit lodicky cely den v 15-16 je blbost.

casanta
6 příspěvků 22.3.17 23:48

Vsak aj na strednej škole sa prezuva. A vydrzat v lodičkách toľko hodín, tak ďakujem pekne, kĺby a chrbtica sa ti „poďakuje“

kobylkalucni
233 příspěvků 23.3.17 02:45

Lodičky si zřejmě užijete až na vysoké, u nás přezůvky kontrolovaly uklízečky. Když si nebyly jisté, zda ta či ona obuv je přezůvka, tak požadovaly dovedení ke skříňkám a ukázku obuvi na ven.

Karin
3948 příspěvků 23.3.17 08:04

Nejde jen o to, abyste po škole nechodila v botách na ven, ale i o bezpečnost. Za bezpečnost nezletilých žáků odpovídá škola, takže logicky požaduje obuv s minimálním rizikem úrazu… Čili si nejsem jistá, jestli by vám podpatky prošly, i kdybyste si je koupila na přezutí.

Navíc na delší nošení skutečně nejsou vhodné boty s podpatkem nad 3 cm, z toho ortopedického hlediska (páteř, klouby, nota bene u organismu, který se dosud vyvíjí), jak se zmiňuje @casanta.

Jabbi
8 příspěvků 23.3.17 21:39

@petik01 @Karin @kobylkalucni Tak asi máte všichni bohužel pravdu. Takže přezouvání asi stejné jako na ZŠ, aach jo. Jen teda nechápu to litování uklízeček, vždyť tam snad jsou od toho, aby uklízely, ne? Nejvíc nechápu, že učitelé se přezouvat nemusí a to je ok. Jestli to tak bude i na střední, tak jsem dopředu naštvaná.

Temnota
25 příspěvků 23.3.17 23:45

@Jabbi Radši tam ani nechoď.

Karin
3948 příspěvků 24.3.17 08:58

@Jabbi Já se přezouvám i v práci, a nejsem naštvaná :D Netrapte se blbostma.

Jabbi
8 příspěvků 24.3.17 20:13

@Temnota Co z toho, co jsem napsala, není pravda? Nechápu, proč hned taková reakce a za co mám -10 ramínek.

Temnota
25 příspěvků 24.3.17 20:26

@Jabbi No tak třeba: jsi student, děcko. Zaměstnanci školy (tedy i uklízečky) tam rozhodně nejsou od toho, aby tobě, nebo dalším takovým sloužili.
Učitelé jsou na poněkud vyšší úrovni než ty v pozici studenta, takže mě napadá jen se s tim smiř.
Všude jsou nějaká pravidla. Zvykej si.
(A navíc přijde doba, kdy se ještě budeš v práci přezouvat dobrovolně a ráda.)

Jabbi
8 příspěvků 24.3.17 22:53

@Temnota Kde jsem psala, aby mi někdo sloužil??? Já nepopírám, že si nejsem rovna s učitelkou, ale na druhou stranu boty maj snad špinavý stejně, když vám jde o to uklízení.

hukmuk
48 příspěvků 24.3.17 23:19

Vzpomínám si, jak jsme celou základní školu museli v případě pěkného počasí chodit během velké přestávky na hřiště. Ráno jsme se se všichni přezuli do bačkor, v 10 vyběhli v bačkorách na hřiště a za 20 minut jsme letěli zpátky, jehličí z borovic a kamínky se trousily na chodbu. Logika toho všeho se ztratila někde cestou…

Karin
3948 příspěvků 25.3.17 02:10

@hukmuk tohle je u nás taky - pavilonová škola, děti musejí nosit přezůvky (a kdo nemá, chodí v ponožkách), ale mezi pavilony, po venku, se přechází v přezůvkách… Jsou věci, které asi nemají mít logiku :D

Karin
3948 příspěvků 25.3.17 02:12

Jinak vás zdravím z noční služby na klinice, kde se přezouvají i profesoři, docenti a kandidáti věd! ;-)

Jabbi
8 příspěvků 26.3.17 19:18

@Karin A není to pro žáky dost ponižující, když musí chodit v ponožkách tam, kde učitelé chodí v botách?

ggganna
10 příspěvků 26.3.17 21:53

Já jsem učitelkou na jedné ZŠ a teda v zimě se nás přezouvalo hodně, ono ve škole, kde je topení na max, většinou člověk nechce několik hodin pobývat v kozačkách, ideálně mokrých z venku.
Jako žák jsem brala přezouvání jako nutné zlo, ponižující mi to fakt nepřišlo (neberte se tak vážně). A co se uklízeček týče, ono 600 žáků gymnázia nadělá holt větší bordel než 30 - 50 učitelů.

Jabbi
8 příspěvků 26.3.17 22:41

@ggganna Jenže to je ten rozdíl, že vy se přezujete když chcete a do čeho chcete, ale nemusíte. Já musím celoročně a do pantoflí. A podle všeho teda asi budu muset i na střední. Jako ponižující jsem ale myslela zmíněné chození v ponožkách při zapomenutí přezůvek. Stát v ponožkách proti někomu ve venkovních botách asi moc na sebevědomí nepřidá, taky jsem to už zažila.

Giuli
2931 příspěvků 27.3.17 05:43
@Jabbi píše:
Stát v ponožkách proti někomu ve venkovních botách asi moc na sebevědomí nepřidá, taky jsem to už zažila.

Keď má človek sebavedomie, tak je fuk či stojí proti obutému bez bot, alebo proti oblečenému nahý. Je totálne jedno či vám tie lodičky na jehle povolia, alebo nie. To že budete o pár cm vyššia vám sebavedomie nezdvihne. Navyše ako vás tak čítam, ako tu riešite nákup, tak som presvedčená, že na nich chodiť neviete, takže kým sa to naučíte tak budete ostatným na smiech. A byť terčom srandy spolužiakov v pantofliach na sebavedomí tiež nepridá. :-D

krťouch
236 příspěvků 27.3.17 08:15

Asi je to škola od školy. Jako žák / student jsem se musela přezouvat na ZŠ i gymplu, ale mám zkušenost i z druhé strany - a přezouvala jsem se i jako studentka VŠ na praxi a později chviličku učitelka (a většina kolegů též). Na „našem“ gymplu, kde jsem studovala, to bylo jak kdo, ale spousta učitelů se přezouvala (a naopak spousta spolužáků tvrdila, že ty kanady má jako přezutí - třídní, která jednu dobu nosívala roztomilé drobné pantoflíčky, jim pak nosívala na třídnické hodiny fotky nohou zasažených různými plísněmi - zní to nevhodně, ale padla na mě nostalgie)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek