Oblečení dnešních dívek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Dlhonožka
269 příspěvků 01.02.13 21:54
@babyjo píše:
Spíše než hodnotit oblékání -náctiletých, bych se chtěla pozastavit nad krásnou jadrnou vyřídilkou, kterou tyto mladá děvčata oplývají. Snad nejsem sama komu dnešní mladé dámy připadají sprosté jak dlaždiči a drzé jak opice.Jsem ročník 1978 a rozhodně se neřadím mezi prudérní typy, ale občas žasnu, co jsou schopny mladé kočky vypustit z pusinky.

nuz a od koho sa ucia? Ked pocujem starsich ludi, tiez sa mi panenky pretacaju…

Kiririn
95 příspěvků 01.02.13 22:33

Ač poměrně nerada, trávím s osobami tohoto věku a zjevu poměrně značnou dobu a to čas strávený ve škole. Řeknu vám JE to peklo. Nepovažuji se za žádnou módní divu, ale jsem jediná z dívčí části naší třídy, která si vezme sukni alespoň jednou za týden a jsem považována za exota. Džíny vládnou, dívky v nich také a ani mi není líto, že se nevyprsuji před ostatními chlapci. @babyjo Také se divím co to ty sladké dívenky kolem mě často vypouštějí ze svých úst. Nevím jak ony, ale mě doma vedou ke slušné mluvě a také se to snažím dodržovat (To je snad jediné co se snažím dodržovat…) A také mě dosti vyvádí z míry, když se na mě dívají jak na marťana, když jdu po ulici a pozdravím paní, kterou neznám. Odpověď na jejich otázku: proč to dělám, a to: „No jdu sama po ulici tak ji pozdravím“ se zatím setkává s nepochopením. Nevyrůstám v internátu a nejsem žádná paní super slušná, ale tohle jsou pro mě základy… Doufám, že z toho vyrostou. Nebo já :D

Sibyla
2646 příspěvků 01.02.13 23:26

Mně připadají přesně jako jsme vypadali my: džíny, nemotorní, babyfat, nedozrálé rysy, nedotažená osobnost, zakrývaná halasnou jakoby-osobností. Typické rysy teens. Přesně jako my. Hm, dnes se dělí do nějakých pro mě nerozlišitelných podskupin, stejně jako jsme se my dělili do jiných, nebo jako byli Starci na chmelu či Stříbrný vítr. Nepohoršují mě a neobdivuji je, je mi jich trochu líto pro skrývanou nejistotu… trochu, ne moc: všichni tím projdou. Není to trvalé.

Kiririn
95 příspěvků 01.02.13 23:43

@Sibyla Právě jste mi dodala naději. Pozn. o dřívějších podskupinách (jako např. vámi zmiňovaní starci na chmelu) jsem neslyšela, ale vždycky mě takové věci pobaví, když mi o nich vypráví moji rodiče, aneb jak to bylo dřív.

Sibyla
2646 příspěvků 02.02.13 08:58

@Kiririn - Vy jste prostě trochu napřed, vaši spolužáci z toho stylu taky vyrostou, stejně jako většina vyroste z neartikulované mluvy (jó, hele, jako, vole) Nedávno jsem se dívala na Homeland a byl tam kontrast krásné, svůdné matky a hezké, ale nemotorné pubertální dcery (zřejmě byla velmi dobře zahraná): huhlala negramotné věty: „It´s, you know, sort of, like right, see?“ a byla neskutečně otravná.
Starci na chmelu byl film, první český kultovní muzikál o mládeži někdy ze šedesátých let. Já už ho znám jako retro, ale milovali jsme ho, ač byl místy absurdní.

katango
1356 příspěvků 02.02.13 10:44

@GalianosjednimL Že vy jste můj muž? Tomu do Belmonda ( v těch jeho nejlepších letech) chybí snad jen ten zlomený nos. Nezištně se nabízím, že to napravím, ale nechce.

Jo, mládí za časů cholery a všeobecného nedostatku všeho mne tehdy přimělo naučit se jakžtakž šít, plést, háčkovat, batikovat, drhat a vyrábět si různé ozdůbky, protože v obchodech to nebylo a na to, co bylo v Tuzexu, jsme neměli ani náhodou. Tíhla jsem k jisté extravaganci a tíhnu k ní dodnes. Moje šaty z obarveného prostěradla, svetr ze všech zbytků barevných přízí, co byly doma, upletený na opravdu velice tlustých jehlicích s trčícími konci vlny, jak byla k sobě navázána…

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.13 10:50

@katango To je průšvih, jak mne tu vždy někdo bleskurychle rozklíčuje. Bych se chtěl za něho přimluvit, aby jste mu tu domácí plastiku nedělala. Si nějak furt živě pamatuji na tamponádu nosu.

Taky pamatuji pravěk chemlonových spektrálních obrazců na stěnách, batikovaných triček (frajeři měli to se Sandokanem). A svetr ze všeho? Kdo by tušil, že Vás „vykradl“ Desigual :):)

Gräfin
2642 příspěvků 02.02.13 10:53

Domácí plastikou zatím pohrdli všichni, kterým jsem to nabízela. A přitom je ten zlomený nos tak sexy :)

Sára
34 příspěvků 02.02.13 11:00

Vidím to na své patnáctileté dceři, měla období, kdy se jí líbilo vše co vypadalo jako vytažené z popelnice. Naštěstí mají dnešní mladé holčiny velkou možnost si vybrat z oblečení v obchodech, což jsem třeba já neměla a šicí stroj po babičce a nákupy v Maďarské lidově-demokratické to jistily. Abych řekla pravdu tak teď už se s dcerou o oblečení dost bavíme, dnešní mladí hodně koukají na módní blogy a samozřejmě je to ovlivňuje a je fajn, že už i ona občas vyrazí v sukýnce a šatech, které nevypadají jako kurví kroj a nechodí jen v riflích a legínách. Já abych řekla pravdu jsem v jejím věku šaty na sebe nevzala neboť v období 12 až 15 let to byl pro mne naprosto nemožný kus oděvu.
Vídávám děvčata pěkně oblečené, pak jiné co to fakt přehnaly a jsou tak vystajlované, že je to až legrační a další co je jim to tak nějak jedno a mají ty odrbané džíny a půl zadku venku, k tomu špinavé křusky. Mě to ale u těchhle mladých nějak nepohoršuje, protože fakt musí člověk trošku zavzpomínat co si byl schopen na sebe navléci, namalovat na obličej, udělat s vlasama a přes rameno si hodit jako vrchol vkusu vojenské somradlo a našitou americkou vlajkou. Nevkus mi vadí spíše tam, kde by se už vzhledem k věku objevovat neměl…

Kiririn
95 příspěvků 02.02.13 12:08

@Sibyla Já starce na chmelu znám, ale ty podskupiny ne… Jinak už mi došlo že za dívkami mého věku asi moc cesta nevede. Mám o tři roky starší sestru a to mě náležitě poznamenalo. Prostě je pro mně přirozenější bavit se holkami věk 15-18 let, než s 13letými vrstevnicemi. Ale jinak si také myslím, že z toho vyrostou, i já jsem vyrostla, všichni vyrostou…

Katerine
3 příspěvky 02.02.13 19:28

Je mi 14 a mezi většinou lidí v mém věku svým oblečením dost vyčnívám, nosím elegantní oblečení, často šaty a sukně, ráda nosím barvy a kombinuji je mezi sebou. Na mojí škole jsou holky co nosí obtáhlé oblečení se snahou vypadat co nejvíc sexi, nebo ty co nosí uniformu džíny + tričko s co nejvíc barevnýma a blejkavýma obrázkama + sportovní bunda v menšině, ale i ty se tam najdou :D. Chodím na gymnázium, možná i to hraje svou roly. Prostě je u nás in spíš elegantnější styl. Ani kluci se u nás neoblékají špatně. Hodně pěkně a osobítě oblečených lidí je i na umělecké škole. Přesto většinu tvoří stádo které vypadá tak jak tu všichni popisují. Já je chápu, sama jsem měla takové, naštěstí jenom půlroční období. Většina z nich se prostě bojí vyčnívat z davu i když by vlastně chtěli. Platí pravidlo jiný znamená horší. Horší než tohle je spíš to, že poslední dobou je strašně in pít, kouřit a hulit. Nejsem svatá, všichni známe školní výlety, ale jít se vožrat každej víkend a vykouřit krabičku denně a ještě se tím chlubit je fakt moc. Naštěstí takoví nejsou všichni, jenom skoro všichni :D

llolla
2102 příspěvků 02.02.13 20:14

@Katerine
Jo, lidi z uměleckých škol se oblíkají většinou líp. Ne všichni, jasně, ale u naprosto valné většiny je znát, že se nebojíme se lišit=) Některý modely, co se nosily u nás na střední byly sice pekelný, ale tak osobitě, a k těm nositelkám to tak patřilo, že jim to člověk nemohl zazlívat. A taky na holkách z textilek (z uml. oborů) je už na první pohled vidět to umělecký zaměření.

stric
762 příspěvků 02.02.13 20:25

Na konci devadesátých let jsem učila na jednom gymplu a přišlo mi docela zvláštní, že většina kluků vypadala velmi úpravně, načesané vlasy zjevně od kadeřníka, nadýchané svetry, pěkné džíny… zatímco holky jedna jak druhá vypadaly, jako by právě prolítly kanálem. Ale byla tam jedna, která nosila strakatou sukni přes džíny, šátek kolem hlavy a uprostřed zimy sandály a do nich tlusté ponožky. Ta vypadala tak šíleně, že se mi vlastně líbila.
Teď nějak nevím, ale před pár lety jsem naprosto nebyla schopná rozlišit kamarádky své dcery, měla jsem pocit, že je to pořád ta samá holka, všechny chodily stejně nalíčené, oblečené i učesané, navíc všechny si každou chvíli jinak barvily vlasy, takže to mátlo tím spíš.

llolla
2102 příspěvků 02.02.13 20:45
@stric píše:
Teď nějak nevím, ale před pár lety jsem naprosto nebyla schopná rozlišit kamarádky své dcery, měla jsem pocit, že je to pořád ta samá holka, všechny chodily stejně nalíčené, oblečené i učesané, navíc všechny si každou chvíli jinak barvily vlasy, takže to mátlo tím spíš.

Hned mě napadlo tohle:
http://www.youtube.com/watch?…

stric
762 příspěvků 02.02.13 20:47

@llolla Mně se skutečně jednou stalo, když jsem pro změnu pracovala jako recepční, že jsem odmítla vpustit dovnitř manželku jednoho z vyšších šéfů. Já ji moc často nevídala, ona šla k holiči, vrátila se s jinou barvou a já ji nepoznala. Tak mi potom už radši hlásila, že až se vrátí, bude zas vypadat jinak, abych s tím počítala :-)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.13 21:06
@Sibyla píše:
Hm, dnes se dělí do nějakých pro mě nerozlišitelných podskupin, stejně jako jsme se my dělili do jiných

My se delili na „somraky“ a „vekslaky“ - pamatuje to jeste nekdo?
Prvni skupina urputne alternativni, holky samozrejme copanky a dreveny korale, beztvary batikovany saty z kdovijakejch zbytku, a koncerty pod sirym nebem… druha skupina urputne „in“, t. j. dziny z Tuzexu, tricko s obrazkem zname skupiny, cigarety Kent a kulturni vyziti na vyhlasenych diskotekach (asi dvou v Praze :-) ). Obe skupiny sebou navzajem pohrdaly asi stejne, jako dnesni volici Zemana a Schwarzenberga :-)

stric
762 příspěvků 02.02.13 21:09

@kiwi Pamatuju, v posledním ročníku na vejšce jsem bydlela s prvačkou a jedna její kámoška přesně tohle pořád řešila. Dokonce když šla na zkoušku, tak se převlíkala až ve škole na záchodě ze somračky na vekslandu a pak hned zase zpátky, aby ji tak nedej bože někdo známý nepotkal na ulici.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.13 21:21
publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.13 20:43
@Katerine píše:
Chodím na gymnázium, možná i to hraje svou roly.

Tahle věta mi zní značně absurdně.

RenataRen
512 příspěvků 03.02.13 22:13
@Garfie píše:
Já nevím, mě přijdou dnešní holky oblečené většinou líp než my v jejich letech…(80/90tá). Jasně že jsou excesy, ale ty přece k tomu věku patří. Jasněže nejsou schopné využít ten potenciál a my bychom se s dnešními zkušenostmi uměly v jejich věku předvést v plné polní…ale o tom ten věk prostě je. Je určený k úletům a experimentům-a taky trochu ke stádovosti. Vlastně přesně nevím o čem tady mluvit :-)

Mě taky - každopádně vidim mnohem víc mladých holek v sukních a blůzkách, což se za mého mládí považovalo za neskutečné faux-paux (nebo jak se to píše) a módním vrcholem byla košile, která vypadala, že ji někdo ukradl Kurtu Cobainovi. Ta doba mi občas chybí:-)

continuity
5853 příspěvků 03.02.13 22:26

Jelikoz mam dve male dcery, je mi jasne, ze bude hur. kdyz mi prijdou domu vystrojene jak pralesni indiani, asi to preziju, co budu znaset tezce jsou trvale zasahy jako treba tetovani.

no proste toto fakt neresim, je to vek, kdy devcata hledaji samy sebe a samy dobre vime, jak nas rozhodi PMS, co teprve divku, ktere se s hormony teprve uci zit?

Hyacinta
79 příspěvků 03.02.13 22:38

Já bych to tak nehrotila. Je nutné domyslet, že každá „hrozná“ mladá generace jednou dospěje :-) Do dvaceti je možné lecos odpustit a přimhouřit oči. Každý se potřebuje najít, projevit, sama to vím moc dobře, takže jsem docela tolerantní. Každopádně mi vadí vulgárnost v oblečení, to asi nejvíc, když jdou po ulici nejdříve prsa, potom slečna, hned za ní zadek vykukující buď z bokovek nebo ultra krátké tuniky-šatů. To přežvýkávám těžko. Také mi vadí, nebo mě to spíš mrzí, nevím, jak ten pocit vystihnout, že spousta mladých slečen se zajímá hlavně o to, jak moc je to IN, zrovna to frčí, ale neřeší, jak to v tom vypadají, raději zapadnou do stáda a do proudu, co se je snaží semlít.

valery
1580 příspěvků 03.02.13 23:36

Nehodnotím, jen tak trochu závidím ty možnosti se „realizovat“ - jednoduše za pár korun popustit uzdu fantazii a splnit si svý sny: nechápete? Ten zǎzrak je fenomén jménem „second hand“ - neomezený výběr hadříků za pár korun, takové obrovské možnosti pro experimentování a hledání toho svého pravého stylu, ; já když chtěla alespoň částečně realizovat svý sny o „správným vohozu“ znamenalo to zapomenout na velký letní prázdninový volno a makat a makat celý dva dlouhý měsíce, koupit 2-3 kousky a pak zas až do příštích prázdnin dlouhý půst…ty hadřiky takhle těžce vykoupený sice nezapomenu do smrti, ale raději bych se bez takových vzpomínek obešla ;-)

Hyacinta
79 příspěvků 04.02.13 00:01
@valery píše:
Nehodnotím, jen tak trochu závidím ty možnosti se „realizovat“ - jednoduše za pár korun popustit uzdu fantazii a splnit si svý sny: nechápete? Ten zǎzrak je fenomén jménem „second hand“ - neomezený výběr hadříků za pár korun, takové obrovské možnosti pro experimentování a hledání toho svého pravého stylu, ; já když chtěla alespoň částečně realizovat svý sny o „správným vohozu“ znamenalo to zapomenout na velký letní prázdninový volno a makat a makat celý dva dlouhý měsíce, koupit 2-3 kousky a pak zas až do příštích prázdnin dlouhý půst…ty hadřiky takhle těžce vykoupený sice nezapomenu do smrti, ale raději bych se bez takových vzpomínek obešla ;-)

pod to bych se podepsala, ale myslím, že osvěta dělá své, ve svém okolí jsem zůstala mile překvapena, kolik mladých lidí je nadšených ze SH, dokonce bych to do některých vůbec neřekla, jací to jsou lovci, panečku! :-)

lueur
40 příspěvků 04.02.13 00:19

Řekla bych, že se prostě historie opakuje. Každá normální puberťačka, chceme-li teenegerka má problém najít sama sebe. Když je silná osobnost hledá veřejně a nebojí se odlišit a chodit v čem chce, ovšem naprostá většina je průměr, takže chtějí splynout s davem a jen o tom hledání přemýšlí. Přesně si pamatuju na svoje období přírodních barev (myšleno džíny/manžestráky a k tomu vršek v zelené/hnědé/max oranžové) jsem přírodní blond a když se na to kouknu zpětně, celou tu dobu jsem vypadala, že jsem nemocná, jak jsem byla bledá.
Ve chvíli, kdy člověku začne být tak trochu jedno, co si o něm kdo myslí a zjistí, že se nemůže líbit všem začne experimentovat. Proto si myslím, že i když je spousta možností, ve věku cca do 15 budou všichni pořád trochu uniformní.
Mám pár holek tohoto věku v rodině a co jim opravdu nezávidím je ta nejistota a hledání, který člověk maskuje za všechno možné. Telecí léta jsou opravdu ten pravý výraz.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek