Pekelné celebrity

Fotoalbum tématu (6896) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
8697 příspěvků 19.03.19 12:05

@Porkpiehat

Presne tohle se mi stalo vcera :-). Sila jsem kalhoty pro syna a udelala jsem poklopec obracene, nez na dzinach, ktere jsem mela na sobe. Pozdeji jsem pak skladala vyprane veci a nahodou si vsimla, ze na koupenych detskych dzinach je to jako na mych damskych kalhotach. Zmatlo me to natolik, ze si vubec nejsem jista, jak to vlastne ma byt spravne.

Vinca_minor
739 příspěvků 19.03.19 14:29

@Jordaan Zapínání je prý uzpůsobeno tak, aby chlapi používali k zapínání levou ruku (v pravé měli zbraň) a ženy pravou ruku (v levé měly dítě). Takže u oblečených kalhot je dámský poklopec na levé straně těla a pánský na pravé. Ale u džín se běžně šijí pánské poklopce pro všechny.

Porkpiehat
492 příspěvků 19.03.19 15:23

@Vinca_minor Teď jsem nějaká zmatená, pro mě se u pánského poklopce překrývá levá strana přes pravou, tudíž se zapíná pravou rukou…

Porkpiehat
492 příspěvků 19.03.19 15:29

Měla jsem za to, že v okamžiku, kdy se začaly vyrábět dámské kalhoty, tak poklopec převrátili jen kvůli tomu, aby se pánské a dámské modely jednoduše rozpoznaly. Takže teorií asi bude spousta :-)

Temperance
1483 příspěvků 19.03.19 16:14

@Vinca_minor KONEČNĚ mi někdo podal vysvětlení, proč se pánské a dámské zapínání liší. Doposud jsem se setkávala jen s výmluvami, že to je proto, aby se pánské a dámské oděvy odlišily, což mě neuspokojilo. Takže díky :-)

Temperance
1483 příspěvků 19.03.19 16:17

@Porkpiehat Zkuste si - i když ne zrovna kalhoty, ale třeba halenku nebo sako - zapnout jednou rukou. Kterou Vám to půjde líp? Tipuju, že tou na straně, která jde vrchem. (Teď nemám na mysli skryté zapínání typu poklopec na knoflíky, tam zejména u džín je asi nutná spolupráce obou rukou.)

giuliettka
3641 příspěvků 19.03.19 16:29
@Vinca_minor píše:
@Jordaan Zapínání je prý uzpůsobeno tak, aby chlapi používali k zapínání levou ruku (v pravé měli zbraň) a ženy pravou ruku (v levé měly dítě). Takže u oblečených kalhot je dámský poklopec na levé straně těla a pánský na pravé. Ale u džín se běžně šijí pánské poklopce pro všechny.

Keď mali chlapi v ruke zbraň a ženy dieťa, tak ženy kalhoty nenosili. Behali v sukniach. Rozlíšenie v zapínaní a rozdelenie farieb na ružovú pre dievčatá a modrú pre chlapcov u miminiek, vymysleli výrobcovia po 1 svetovej vojne. Odevné podniky mali krízu a tak prišli s „genialnym“ nápadom určiť vhodnú farbu pre dievčatká a vhodnú pre chlapčekov. Idiotský nápad, ale vďaka masívnej reklame dievčatiek v ružových šatičkách a ružových mašličkách a chlapčekov v námorníckej modrej sa ujal a mamičky boli nútene diktátom módy kupovať viac oblečenia, pretože súrodenci väčšinou neboli rovnakého pohlavia. Po tom čo to zabralo u detía obrat sa zvýšil, presadili aj rozdielné zapínanie na košeliach a nohaviciach u dospelých.

giuliettka
3641 příspěvků 19.03.19 16:30

@Temperance Záleží od toho či ste ľavák, alebo pravák.

giuliettka
3641 příspěvků 19.03.19 16:35
@Porkpiehat píše:
Měla jsem za to, že v okamžiku, kdy se začaly vyrábět dámské kalhoty, tak poklopec převrátili jen kvůli tomu, aby se pánské a dámské modely jednoduše rozpoznaly. Takže teorií asi bude spousta :-)

Vyrábali sa tak jako pre pánov. Coco Chanel zapínanie neriešila. Navrhovala nohavice s rovnakým zapínaním ako pre chlapov. Obrátili ho až pre to, aby sa začalo viac nakupovať.

bao-baba
224 příspěvků 19.03.19 17:07

Dámské kalhoty se dříve většinou zapínaly na straně jako sukně, občas měly zapínání vzadu, alespoň v našich krajích se všeobecně poklopce objevily později. Moje kamarádka mi vyprávěla, jak dědila oblečení po bráchovi a v kalhotách s poklopcem se styděla, protože to holčičky nenosily.

benyka
7126 příspěvků 19.03.19 17:13

@bao-baba Předběhla jste mě. :-) První kalhoty s puntem (bokovky) jsem měla v roce 68. Dnes, kdybych si šila „tesilky“, tak se na punt zase s radostí vykašlu, protože je hnusnej, je hrozně vidět, přidává objem na břiše a ještě, jako bonus, dá moc práce.

Porkpiehat
492 příspěvků 19.03.19 18:01

@Temperance Mluvila jsem jen o zapínání kalhot, takže to s tou halenkou a sakem moc nechápu. Jsem pravák a zip na poklopci se mi rozepíná lépe pravou rukou, takže mi pánské použití pro dámské džíny vůbec nevadí. Rozepínání knoflíků na halence je ale přece něco úplně jiného než knoflíků na kalhotách, protože na halence nejsou (většinou) knoflíky přikryté. Pokud by nějaké dámské kalhoty měly viditelné knoflíky bez přikrytí, tak ano, i ty by se také lépe (při rozepínání jednou rukou) rozeply levou. Takže pokud bych si měla rozepínat kalhoty na knoflíky (kryté) pouze jednou rukou, tak pořád platí, že si je lépe rozepnu na pánských kalhotách, tudíž pravou rukou.

Porkpiehat
492 příspěvků 19.03.19 18:05
@benyka píše:
@bao-baba Předběhla jste mě. :-) První kalhoty s puntem (bokovky) jsem měla v roce 68. Dnes, kdybych si šila „tesilky“, tak se na punt zase s radostí vykašlu, protože je hnusnej, je hrozně vidět, přidává objem na břiše a ještě, jako bonus, dá moc práce.
Řekla bych, že ještě hůř to vypadá na džínové sukni :-) Naštěstí je zatím většina sukní v obchodech tohoto ušetřena a mají zip vzadu, případně na boku. Já mám na kalhotách také raději zip na straně, ale to se v obchodě už snad ani nevidí.
DanielaS
4901 příspěvků 19.03.19 18:35

A to ja vepredu, tam jde proste rovne; na boku musi spravne kopirovat krivku a to u me neni jen tak!
V pokrokovych sedesatych letech se zacal pouzivat zip jako unisexove zapinani.

Yaay
205 příspěvků 19.03.19 18:49

Ja som zase citala, mozno ze prave na pekle, ze damam v minulosti zvykli pomahat s obliekanim sluzky, preto bolo zenske zapinanie prisposobene tomu, ze gombiky zapina niekto iny, nie ten, kto si ho oblieka.

Vinca_minor
739 příspěvků 20.03.19 00:04

@giuliettka Tak ono je rozdílné zapínaní i na košilích a blůzách, ta teorie zbraň-dítě se vztahuje právě na ně. A u poklopců už to zůstalo stejně. Ale věřte tomu :)

KlaudieS
1752 příspěvků 20.03.19 06:56

Po ránu jedna Kardashianka i s její postiženou nožičkou, chudinka malá.

Eyela
245 příspěvků 20.03.19 08:18

@KlaudieS To se stane hned, když máte malou vanu a chcete se celá namočit :D

VeronikK
1032 příspěvků 20.03.19 08:55
@Paris1789 píše:
@DanielaS
nemám prsa, no.

to já taky ne, spíš by mi vadily průramky a ramenní švy. (případně výstřih). Občas po ránu natáhnu tričko opačně a říkám si, proč se mi to zdá divně :-) Ale měla jsem i triko s výstřihem na zádech, občas jsem ho nosila opačně schválně.
(Bohužel, kdysi někam zmizelo…)

Atlacoya
2681 příspěvků 20.03.19 08:57
@Yaay píše:
Ja som zase citala, mozno ze prave na pekle, ze damam v minulosti zvykli pomahat s obliekanim sluzky, preto bolo zenske zapinanie prisposobene tomu, ze gombiky zapina niekto iny, nie ten, kto si ho oblieka.

Pánům ale taky s oblékáním pomáhal sluha. A většina lidí se musela obléknout sama.

Ophelie
651 příspěvků 20.03.19 10:51

@KlaudieS myslíte, že ji fotil Kanye? :o)

Matmys
2185 příspěvků 20.03.19 12:12

Uff… na všem se dá vydělat

Porkpiehat
492 příspěvků 20.03.19 12:27

@KlaudieS Mě spíš vyděsil ten její obličej, vypadá jako android. Ale možná je to fakt android… a nebo jako mimozemšťanka z Mars attack.

mikrob
168 příspěvků 20.03.19 14:43

Ona v té vaně někoho zalehla!

Temperance
1483 příspěvků 20.03.19 15:06

@Porkpiehat Nač tolik spekulací, je to jen photoshop ;-)

Stránka:  « Předchozí 1 2328 2329 2330 2331 2332 2333 2334 2335 2336 2337 2338 2385 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek