Státnice - dress code

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.13 16:17

@Gräfin myslim, ze ten blbec bol v suvislosti s tym, ze sa piekla a nie s tym, ze bola overdressed.

Dahllie
2222 příspěvků 14.6.13 00:45

@Gräfin Protože zrovna dneska bylo léto (náhodou). Ale já letní slušné oblečení nemám. Takže jsem si vzala dlouhý kalhotový kostým.

Norielle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.13 08:04

Celu vysoku aj rigorozne konanie som uspesne prezila v ciernom kostyme, v mojom pripade vacsinou suknovom, sukna s vysokym pasom a po az pod kolena, v lete taky ten „suit top“ bez rukavov, co ale pod sakom nebolo nikdy vidiet a v zime top s dlhymi rukavmi. Cierne lodicky, jemne telove silonky, minimum sperkov, drobne nausnicky, jemna retiazka, hodinky. S makeupom detto velmi opatrne, vacsinou som si akurat dala kryciu vrstvu, trochu pudru a spiralu. Obliekala som sa tak primarne kvoli sebe, bola to moja „skuskova uniforma“ a vzdy mi dodavala sebavedomie a zaroven mi pripominala, ze tam idem najma s tym, co mam v hlave.

Olinka
2582 příspěvků 15.6.13 10:51

Na státnicích jsem měla černé kalhoty a fialovou halenku s dlouhým rukávem a fialovým náhrdelníkem. Černé lodičky. Za á byla zima a za bé mě mě večer předtím hajzl kocour kousl do lýtka tak, že by se mých nohou, být holé, každý lekl ještě víc než normálně. Popravdě jsem byla tak mimo, že si ani moc nevybavuju, kdo ze zkoušejících či spolutrpitelů měl co na sobě, vyloženě underdressed ale určitě nikdo nebyl, i když je pravda, že u nás na škole se flekama najdou malinkou extravagantnější kousky (spíš u zkoušejících;-).
Nicméně po svých zkušenostech doporučuju něco SLUŠNÉHO a POHODLNÉHO. Když se budete cítit psychicky v pohodě (třeba tak, že si nebudete spravovat ramínka podprsenky, pajdat na nezvyklých botách etc), i ten intelektuální výkon bude na vyšší úrovni.

madamenoire
12 příspěvků 17.6.13 10:38

Já jsem měla státnice minulý týden, v tom největším vedru. Měla jsem modré pouzdrové šaty a přežila jsem i punčochy a lodičky.
Komise byla více méně slušně oblečená. Ale i kdyby ne, oni jsou v trochu jiné pozici než ubohý, nebohý studentík :D Takže si myslím, že je vhodnější být možná overdressed než stejně volnočasově oblečená. Nemuseli by to zkousnout.

Sevie
72 příspěvků 18.6.13 13:11

Já jsem taky měla státnice minulé pondělí, měla jsem pouzdrové černé šaty z HM z Vídně, lodičky tmavě šedé a náušnice swarowski s náhrdelníkem ve stříbře. Předsedkyně komise přišla v kapsáčové sukni a khaki vestě, ale jí se vše odpouští, protože je to nesmírně usměvavá a optimistická dáma a nebýt jí, tak jsem tam ztracená. Ostatní členky už byly oblečeny lépe, fialové šaty s dlouhým rukávem, černé kalhoty a top, lodičky. Oponentka přišla v letních květovaných šatech, vypadala velmi dětinsky. Předsedkyně komise má ovšem takové charisma, že na ní vypadá úplně všechno úžasně, ona přímo vyzařuje optimismus, takže já se v její přítomnosti cítím naprosto skvěle, ať má na sobě cokoliv.

AnoNe
884 příspěvků 18.6.13 21:47

Jaký je váš názor na státnice apod. + vedra + silonky. Jsou silonky potřeba? Nebo se ve vedru jejich absence toleruje?

(Vedry myslím dnešní počasí = přes 30°C)

Gräfin
2642 příspěvků 18.6.13 21:55

@AnoNe jestli děláte státnice v klimatizované místnosti - předpokládám - přibalila bych je do kabelky, silonky tolik místa nezaberou

AnoNe
884 příspěvků 18.6.13 22:00

@Gräfin : Naštěstí nestátnicuju, jen mě to tak napadlo… Vztaženo třeba i na pracovní pohovory apod… Já jsem totiž vždycky chodila pekelně bez silonek (mimochodem nemyslím, že na naší škole byla klimatizace - klimatizovali jsme otevřenými okny :-D ).

RenataRen
512 příspěvků 18.6.13 22:00

Dejte pokoj se státnicemi! Já mám v pátek absolutoria, jsem vyklepaná jako ratlík, a ještě se stresovat s tím co na sebe! Budu mít černé nebo modré pouzdrové šaty a k nim sako (doufám že nebude hic) a rozhodně žádný modní výmysli řešit nehodlám. Vždyť já nic neumím, šmarjá!
Jestli komise nebude nahá, tipuju, že si JEJICH oblečení ani nevšimnu.
Jdu se radši ještě podívat na tu angličtinu…
Mimochodem, studium při intelektuálně náročné práci není zrovna ideální kombinace. Mám spíš pocit, že se mi IQ snížilo, než naopak. Neznáte nějaké učící drogy?

Gräfin
2642 příspěvků 18.6.13 22:04

@AnoNe já jsem dneska v práci taky rebelovala, celé odpoledne jsem měla volné = žádná jednání, tak jsem hned ve dvě sundala silonky a lodičky sundala pod stolem a obouvala jenom na cestu k tiskárně. A mám moc milou praktikantku, která se vždycky když jde kolem tiskárny podívá, jestli tam náhodou něco neleží :)

chinin
2788 příspěvků 18.6.13 22:52

@AnoNe
Dle etikety nema pocasi zadny vliv na pozadavky dress code. Osobne bych se pri pripadnem porusovani dress code ridila citem - na pracovni pohovor nebo statnice bych bez puncoch nesla, na radovou zkousku ci do prace, pokud bych nemela jednani, mozna ano. Kazdopadne, pokud vynecham puncochace, v situaci, kdy je to rekneme na hrane, obouvam uzavrene boty a oblekam sukne pod kolena, aby absence puncoch tolik „netloukla do oci“, plus pro jistotu pribalim puncochy do kabelky.

eva64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.13 22:53
@AnoNe píše:
Jaký je váš názor na státnice apod. + vedra + silonky. Jsou silonky potřeba? Nebo se ve vedru jejich absence toleruje?(Vedry myslím dnešní počasí = přes 30°C)

Nevím, jak je to teď, ale když jsem studovala já, tedy konec 60. a začátek 70. let, byly silonky povinné i v největších vedrech. Dokonce se vyprávělo, že vedoucí katedry chemie v Kateřinské ul. v Praze prof. Kácl vyhnal studentku od zkoušky s tím, že jí dal dvacet korun, ať si jde koupit punčochy, a pak teprve přijde ke zkoušce. Takže jsme to všechny raději dodržovaly.
Pan profesor Kácl byl ještě stará škola, nosil oblek i s vestou a motýlka.
Přesto se o něm taky povídalo, že má rád zrzky v zelených šatech s velkým výstřihem, ty že mají zkoušku jistou.
Zrzka jsem tenkrát nebyla a chodila jsem na všechny zkoušky v tmavém kostýmku s bílou halenkou a raději nenalíčená, abych vypadala bledá, což mělo znamenat, že jsem se tvrdě učila na studovně a ne na hostivařské přehradě.
Organika i biochemie byly tak o fous, ale o to přece šlo.
Zkoušející mají přece jen radši určité dekorum, že jejich obor je vážený a musí to být vidět.

Karoleenah
2322 příspěvků 18.6.13 23:01

@AnoNe U nás se zrovna tento týden státnicuje (jdu pozítří, kdy má být největší vedro z celého týdne, ufff…) a jedna starostlivá docentka studentky čekající na chodbě nutí, aby si silonky sundaly a daly si je teprve až půjdou ke zkoušce, aby jim nebylo vedro, nepřehřály se, neudělalo se jim špatně… udělám to asi taky tak. A z doslechu od lidí co to už mají za sebou vím, že tam pár holek s holýma nohama bylo a nikdo je za to nijak neztrestal, oni sami zkoušející mají co dělat sami se sebou, státnicuje se u nás totiž v podkrovní místnosti. :) Tohle je podle mě dost o konkrétní škole a konkrétních vyučujících.
@eva64 No toto, proč nemáme na škole žádného profesora Kácla sakra, splňuju oba jeho požadavky! :D I když výstřih vlastně moc ne, ten mám docela decentní.

Nemesis
504 příspěvků 17.9.13 17:17

Sice se zpožděním, ale oznamuji, že „porota“ mě opět nezklama… dokonce zástupce komise z naší katedry přetrumfnul vedoucí docent, který u nás hostoval z nejmenovaného jiného a VELICE prestižního ústavu…ale zase jak někdo poznamenal, to si pak člověk z té komise zase nemusí nic dělat, že? jsem strašně šťastná, že to mám za sebou a tak to konečně můžu popsat. Pan předseda měl na sobě PANTOFLE na boso (takové ty s velkými přeskami, hnědé). K tomu otrhané hnědé šortky a batikované tričko. Dlouhé vlasy v culíku. A kožený hippies batůžek (který pamatuje asi i ten woodstock). Ale je to fakt machr, tak co s tim člověk nadělá? Já si to opět střihla v kostýmku a halence…a cítila sem se dobře…teda co se týče oblečení…

panvi
250 příspěvků 17.9.13 20:34

U nás na oboru jsou převážně zkoušky, které mají ústní část. Vyučující jsou vždy slušně oblečeni, tedy studenti též. Již nyní si beru na zkoušky ty „nejlepší“ kousky z mého šatníku (mám čtvery společenské šaty + nějaké černé kalhoty a nositelné vršky). Nevím tedy co vymyslím na státnice, které by měly být takové ještě slavnostnější :/

Nitty
112 příspěvků 1.5.14 16:40
Až moc vedle?

Potřebuju trochu pomoc, tak zkusím obnovit tuto diskuzi.
Do těchto šatů jsem se zamilovala na první pohled a jsem z nich pořád nadšená, takže mi asi trochu zatemňují mysl…Myslíte, že bych v nich mohla jít na státnice (magisterské) nebo si je nechat až na promoce (pokud se jich dočkám)? A není to sako až příliš dlouhé?
Maturitu i bakaláře jsem zvládla v černobilé tradiční kombinaci (kalhoty + košile, sukně + halenka) tak nevím, jestli jsem teď neujela až moc :D
Díky za rady :)

Nitty
112 příspěvků 1.5.14 16:42

Jinak asi bych to sako měla rozepnuté. Zapnuté to vypadá zvláštně, aspoň se mi teda zdá.

evik29
34 příspěvků 1.5.14 17:28

@Nitty: Šaty se mi ke státnicím zdají být vhodné, možná bych ale volila světlejší boty a sako (třeba tělové). Černá mi k šatům připadá trošku drsná, ale určitě tím nikoho neurazíte.

Příspěvek upraven 01.05.14 v 17:44

Kralicak
65 příspěvků 1.5.14 17:30

Já jsem studovala dvouoborové studium na přírodovědecké fakultě. Jeden obor- zkoušející v oblecích, nejhůř džíny a košile. Druhý obor- bílé pláště, trekingové sandály, sepraná trička, kraťasy!!! v obleku přišel jen předseda komise, pán, který měl asi 70 let. Já jsem šla oblečená slušně (halenka, černá pouzdrová sukně) a měla jsem svých starostí dost, abych si mšimla, jak je oblečená komise. Až teď po letech, když si to uvědomuju, tak je mi za ně trapně.

Kralicak
65 příspěvků 1.5.14 18:14

Já jsem studovala dvouoborové studium na přírodovědecké fakultě. Jeden obor- zkoušející v oblecích, nejhůř džíny a košile. Druhý obor- bílé pláště, trekingové sandály, sepraná trička, kraťasy!!! v obleku přišel jen předseda komise, pán, který měl asi 70 let. Já jsem šla oblečená slušně (halenka, černá pouzdrová sukně) a měla jsem svých starostí dost, abych si mšimla, jak je oblečená komise. Až teď po letech, když si to uvědomuju, tak je mi za ně trapně.

Brioso
445 příspěvků 1.5.14 18:20

@Nitty Saty jsou krasne. Chapu, ze jste se do nich zamilovala :-) Osobne bych je ale nechala az na promoci. Na statnice bych vyrazila v necem, co by zapadlo do business dress code. Myslim, ze ale i kdybyste v nich nakonec sla, tak to nebude problem. Zvlast jestli Vas cekaji statnice v cervnu, kdy muze byt dost teplo.

Nitty
112 příspěvků 1.5.14 20:32

@evik29 Děkuji za tip. Tělové botky mám v plánu koupit již delší dobu, takže hned mám o důvod víc :)

@Brioso Státnice mám asi tak za dva týdny :D A právě mám chuť si je obléknout co nejdříve…když si vzpomenu, co měla spolužačka na bakalářovi (černé capri kalhoty a žářivě růžové oversized tričko spadlé přes jedno rameno), tak se mi toho nápadu těžko vzdává a sháním co největší vzorek názorů :D

alter ego
906 příspěvků 1.5.14 20:58

@Nitty Šaty jsou celkem hezké, ale podle mě se na statnice rozhodne nehodí. Na promoce pokud nebudete mít talar tak podle mě taky ne. Pokud budete mít talar, tak by ty šaty podle mě vzít šly.

Nitty
112 příspěvků 1.5.14 21:05

@alter ego Máme talár až k zemi a na hlavu celkem pofidérní čapku takže tam nám nevidí skoro ani do tváře a tleskají vyložene podle jména. Tak asi sáhnu po klasice a nechám si je opravdu na promoce. O to víc mě bude mrzet, když ty promoce náhodou pro mě nebudou. :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek