Tvoreni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MP scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 19:07

Casto tu na Peklu zazniva, ze vsechno tvoreni je zlo. Nedavno sem ale narazila na galerii patchworku z nemecke vystavy http://www.facebook.com/brydova.cz?…!/media/set/?set=a.10150515077874199.468880.118959819198&type=3 a ac patchwork nemusim, tak me nektere veci, treba deka/prehoz ve sladenych hnedych tonech zaujaly u ani nahodou bych se nestydela si neco podobneho poridit. mate nejake dobre tipy na domaci tvoreni? Samy tvorite? nakupujete rukodelne originaly? Zajimaji me vsechny nazory!

Reakce:
bora8
25 příspěvků 4.11.11 19:13

no ja si štrikujem práve deku z kombinácie farieb šedá a ružová … z tohoto materiálu http://farmmia.blogspot.com/…llows-o.html

coralline
845 příspěvků 6.11.11 13:54

Mně nepřipadá, že by na pekle veškeré tvoření bylo považováno za zlo, Ada vždy pranýřovala jen nevkusné a řemeslně špatně zpracovné výrobky, za které si nesoudní autoři drze řekli o peníze. Já jsem jako malá nosila pletené a háčkované šály, čepice, svetry apod. od mamky a babičky. Sama to taky docela umím, na zimu jsem si upletla šálu a čepici, protože se mi nic v obchodech nelíbilo.
Podstatné asi je, z jakého popudu výrobek vzniká - jestli autor chce dát prostor záchvatu „kreativity“ a vymýšlí krávoviny, nebo chce uplést funkční svetr a uplete normální svetr.
Jak zaznělo mnohokrát v diskuzích pod článkem, na Fleru je spousta odpadu stejně jako spousta kvalitních hezkých věcí, člověk to musí prohrabat. Já jsem si tam koupila dvě kabelky a nějaké šperky a jsem s nimi naprosto spokojená.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.11 14:13
Tvoření samozřejmě není zlo a nikdo to tu nikdy tak neprezentoval.
Handmade je velký trend a na fleru tak vedle sebe prodávají rodící se umělci a domácí patlalky bez soudnosti.
Mezi domácím tvořením a řemeslem bývala dříve ostrá hranice, dnes ji internet zjemnil a je to dobře, získává tak příležitost více lidí. A pak se ukazuje, že klasickým vyučeným řemeslníkům chybí cit pro uměleckou stránku a umělcům často to řemeslo. Ale když se budou snažit, mohou se ho postupně doučit. A ve výsledku vzniká něco, co na trhu chybělo.
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.11 18:58

Já až bude po vánocích, tak chci zaútočit na fler na nějakou tu čelenku pro mě. Co jsem tak zběžně koukala, tak tam měli opravdu nádherný, co by se mi líbily. To samý ze sponkama. Ale oblečení bych si z fleru netroufla něco objednat. Mám nekonfekční postavu a co nevyzkouším, v to nemám jistotu. Akorát u podprsenek jsem odkázaná na internet, pač pro obyčjené krámy jsem příliš nadměrná :/ ještě že v Plzni je jeden, kd ena mě mají výběr …

pixie
232 příspěvků 7.11.11 00:01
Loni jsem se na fleru inspirovala a uháčkovala si tuhle šálu http://www.fler.cz/…iska-1147263 , jen v červený barvě.
A letos jí asi taky přes zimu z krku nesundam:)
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek