Tvoreni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
MP scully  04.11.11 19:07

Casto tu na Peklu zazniva, ze vsechno tvoreni je zlo. Nedavno sem ale narazila na galerii patchworku z nemecke vystavy http://www.facebook.com/brydova.cz?…!/media/set/?set=a­.10150515077874199­.468880.11895981919­8&type=3 a ac patchwork nemusim, tak me nektere veci, treba deka/prehoz ve sladenych hnedych tonech zaujaly u ani nahodou bych se nestydela si neco podobneho poridit. mate nejake dobre tipy na domaci tvoreni? Samy tvorite? nakupujete rukodelne originaly? Zajimaji me vsechny nazory!


Reklama


Reklama

Reakce:
 
bora8
25 příspěvků 04.11.11 19:13

no ja si štrikujem práve deku z kombinácie farieb šedá a ružová … z tohoto materiálu http://farmmia.blogspot.com/…llows-o.html

 
coralline
832 příspěvků 06.11.11 13:54

Mně nepřipadá, že by na pekle veškeré tvoření bylo považováno za zlo, Ada vždy pranýřovala jen nevkusné a řemeslně špatně zpracovné výrobky, za které si nesoudní autoři drze řekli o peníze. Já jsem jako malá nosila pletené a háčkované šály, čepice, svetry apod. od mamky a babičky. Sama to taky docela umím, na zimu jsem si upletla šálu a čepici, protože se mi nic v obchodech nelíbilo.
Podstatné asi je, z jakého popudu výrobek vzniká - jestli autor chce dát prostor záchvatu „kreativity“ a vymýšlí krávoviny, nebo chce uplést funkční svetr a uplete normální svetr.
Jak zaznělo mnohokrát v diskuzích pod článkem, na Fleru je spousta odpadu stejně jako spousta kvalitních hezkých věcí, člověk to musí prohrabat. Já jsem si tam koupila dvě kabelky a nějaké šperky a jsem s nimi naprosto spokojená.

 
Ani  06.11.11 14:13
Tvoření samozřejmě není zlo a nikdo to tu nikdy tak neprezentoval.
Handmade je velký trend a na fleru tak vedle sebe prodávají rodící se umělci a domácí patlalky bez soudnosti.
Mezi domácím tvořením a řemeslem bývala dříve ostrá hranice, dnes ji internet zjemnil a je to dobře, získává tak příležitost více lidí. A pak se ukazuje, že klasickým vyučeným řemeslníkům chybí cit pro uměleckou stránku a umělcům často to řemeslo. Ale když se budou snažit, mohou se ho postupně doučit. A ve výsledku vzniká něco, co na trhu chybělo.
 
seznam.mih  06.11.11 18:58

Já až bude po vánocích, tak chci zaútočit na fler na nějakou tu čelenku pro mě. Co jsem tak zběžně koukala, tak tam měli opravdu nádherný, co by se mi líbily. To samý ze sponkama. Ale oblečení bych si z fleru netroufla něco objednat. Mám nekonfekční postavu a co nevyzkouším, v to nemám jistotu. Akorát u podprsenek jsem odkázaná na internet, pač pro obyčjené krámy jsem příliš nadměrná :/ ještě že v Plzni je jeden, kd ena mě mají výběr …

 
pixie
232 příspěvků 07.11.11 00:01
Loni jsem se na fleru inspirovala a uháčkovala si tuhle šálu http://www.fler.cz/…iska-1147263 , jen v červený barvě.
A letos jí asi taky přes zimu z krku nesundam:)

Reklama

 Váš příspěvek

H&M vytvořilo novou značku ARKET

Už 25. srpna 2017 se v Londýně otevře nový obchod s luxusnějšími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Manolo v Praze: Návrat do Čech a pohádkové střevíce

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Čekání se vyplatilo. Do Prahy se přesouvá dlouho očekávaná... Celý článek


Reklama