Váš příspěvek
Ems
1482 příspěvků 9.8.12 19:20

Joooo..:) Takové muže chci vidět na ulici…

LaCoccinelle
4 příspěvky 21.8.12 11:07

Já taky, škoda, že je jich tak málo :-(

enyky
22 příspěvků 23.8.12 19:47

Takové(ho) muže chci vidět u mě doma :D

bawa
8 příspěvků 21.8.12 13:04

…naprostá bomba…

Miluna Mia
194 příspěvků 21.8.12 15:27

A mě se to vůbec nelíbí. Celé. Máme holt rozdílný vkus, a díky tomu jsou tyto stránky tak zábavné a zajímavé.

MP Lisbeth
85 příspěvků 21.8.12 16:22

Taky se mně to bohužel vůbec nelíbí, nejhorší jsou podle mě ty boty, možná pro studenta je to ok… ale já prostě preferuji muže v kvalitním obleku

Příspěvek upraven 21.08.12 v 16:26

Alhambra
861 příspěvků 21.8.12 16:32

Myslím, že přesně tohle si oblékne muž poté, co shodí svůj kvalitní oblek :-)

MP Lisbeth
85 příspěvků 21.8.12 16:34

Ok, ale proč zrovna jako námořník?

Alhambra
861 příspěvků 21.8.12 17:01

Buďme rádi i za námořníky - při té hrůze, šedi a nudě, co je normálně možné potkat.

oknel
103 příspěvků 21.8.12 19:08

Já také - jednoho mám doma. Ale na volný čas to hodnotím jako bombu. Moc se mi to líbí. Kéž by takových chodilo po ulicích více.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.12 08:55

No tak ale toto je očividně volnočasové oblečení městského prepíka. Kvalitní oblek je dost široký pojem, pán ale asi nejde na pracovní pohovor. Spíš honit vodu na presíčko v zahráce nějakého kaféčka krajského města.

bawa
8 příspěvků 22.8.12 11:46

Ale to je přeci o příležitosti-tohle je evidentně free volnočasové oblečení…a o věku-samozřejmě věk 35 a výš by vypadal směšně…

anniolett
3 příspěvky 22.8.12 13:47

A vy také chodíte celý den v kvalitním kostýmku?

MP MS61
124 příspěvků 21.8.12 18:53

Moc hezké. Boty jsou NAPROSTO adekvátní a ladí s outfitem. Až na jednu věc…

Jediná výtka (můj subjektivní názor): superletní oděv do tropů neladí se sakem. Je to čirá póza. To, co se snese jako módní gesto na Pitti Uomo a pro módního návrháře/kritika/geaka, v praxi nefunguje. Sako patří k dlouhým kalhotám /letní plátěnky), třebas naboso. Sako NIKDY není dostatečně lehké ke kraťasům. Pokud jsou ty boty „deck shoes“, tak k jachtě bez saka tuplem. Prosím.

M.

P. S. Samozřejmě hodnotím zeleným.

Enoména
55 příspěvků 11.9.14 11:07

Jachtařské kluby mívají uniformy ve složení sako, kosšile, „boat shoes“ a krátké kalhoty… Sako ale bývá lépe padnoucí (jak se na unifmru sluší) a kalhoty užší. Myslím, že právě odsud tenhle aktuální trend sako + kraťasy pochází. A tohle je jen taková uvolněnější varianta. Proč ne. Jako inspirace to naprosto sedí.

P. S. Nedávno jsem ale viděla tělnatějšího pána, který vzal v tomto duchu k saku krátké kapsáče, tak to už ne…

Světýlko.t
80 příspěvků 22.8.12 09:45

Tohle není zrovnamůj vkus, ale proč ne. Je to takový obrázek VŠ studenta. Nějak mě u toho celkového outfitu, ale ruší ty kraťasy nevím jestli ten typ, možná spíše ta barva.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.12 12:15
Klišé

Pokud bychom hledali v módě klišé, patřil by tenhle look rozhodně mezi ně… Těžká nuda

MP MS61
124 příspěvků 22.8.12 13:09

@Maravelo Proč? A pokud ano, proč by měl normální model člověka z ulice být 100% durch und durch invenční? :-) Předpokládám, že dotyčný džentlas není profesionál (žurnalista, sartorialista, designér, „Pittista“). :-)

M.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.12 13:43

Co proč? Prostě je to milionkrát zopakované a milionkrát viděné. Námořnické triko, chinos šortky nevkusně ohrnuté nad kolena a k tomu placky v podobě boat shoes… Prostě nenadchne, neurazí… nuda, tak jak jsem řekl.

Neříkám že má být člověk skrz na skrz durch invenční, ale móda nás nějakým způsoběm charakterizuje, je to odraz našeho já. Tohle neni odraz ničího já, je to odraz Cosmopolitanu, Vlasty a podobných časáků, který nám tu diktují co je a není trendy, ovšem zapomínaj zmínit, že lidé by si měli k módě vypěstovat vlastní vztah, mít vlastní projev. Když si ho nevypěstují, budou nosit ve svých 50ti stejně děsivé věci, jako nosí 50tníci dnes. Ti také chodili v mládí trendy…

A k tomu mu to dělá krátký nohy

MP MS61
124 příspěvků 22.8.12 15:03

Protože na ulicích kolem sebe vidím to, co vidím, tak mi to V REÁLU připadá hodně dobré. Mezi módními nadšenci možná stará vesta, ale v Česku boží.

Pokud jde o konkrétní připomínky, tak nesouhlasím:
a) protože je to model na vrcholné léto a samozřejmě casual, placaté a odlehčené boty jsou nutné. To si ten chudák měl vzít žabky nebo trekové sandály? Boat shoes jsou nadčasová klasika pro volný čas.
b) sice bych raději viděl pěkně zpracovanou délku než ohrnovačku, ale není to taková tragedie. Žádné ukrutné zkrácení nohou nepozoruju, dotyčný muž má proporce o. k.
c) kde je psáno, že člověk musí být trendy, invenční a furt vyjdřovat něco (často jiného, než čím je)? Člově nemusí přímo sálat své ego módními kreacemi, ale může klidně vyzařovat při komunikace a běžném jednání.
d) Osobně bych považoval za lepší variantu dlouhé pláťáky/chinos na boso. Pak by to sako dávalo větší smysl.
e) Co říkáte, dámy a pánové na barvu kalhot? Nechtělo by to jinou, dejme tomu světlejší? Přírodní len?

M.

Světýlko.t
80 příspěvků 22.8.12 15:19

No právě barva těch kraťasů je jediné, co mě na tom outfitu ruší, asi by to chtělo světlejší, možná i trošku jiný odstín…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.12 15:44

Je vidět, že se módou zabýváte vcelku nově :-) To neříkám, že je špatné, nebo dobré. Spíš asi dobré, že se vůbec zaobíráte. Na druhou stranu na tak obsáhlé komentáře je třeba mít trochu širší rozhled.

  1. nejsou zde pouze boat shoes. Navíc to neříkám jako výtku, nýbrž jen upozorňuji na to, že je to velmi fádní, když každý má na sobě plátěnky (plátěný boatshoes, plimsoles, „číny“..). Copak neznáme podpatky? Boty co dělají hezkou nohu? Sandály? Také něco jiného je to v přímořských oblastech, něco jiného je to uprostřed Prahy. Ale jak říkám, boat shoes mi nevadí, vadí mi ta fádnost celého outfitu.
  1. Opět mi zde nejde o nějakou ohrnovačku, délku nebo barvu, ale o celový vzhled. Navíc vyhrnuté kraťasy nad kolena v někom mohou vzbuzovat nemilé dojmy u kluka nad 25. To že má krátké nohy neodkazuje na to, že má skutečně krátké nohy, ale že oblečení mu je opticky zkracuje. Už kdesi v baroku přišli na subordinaci řádů a podobná pravidla platí i v módě. Tričko pod boky vám opticky zkrátí nohy a když přes to hodíte ještě sako, zatímco nohy rozdělíte k tomu horizontálně ohrnutými trenkami, máte vystaráno. Působí to blbě. Pokud mi nevěříte, podívejte se na fotky žen např. ze 70. let kde nosí kalhoty s vysokým pasem a na fotky žen z 90tek s bokovkama. Stejný, byť jednoduší princip. Optika, to je oč tu běží.
  1. nevím co furt máte s tím, že by měl být člověk trendy (to NIKDE netvrdím, naopak!), invenční a sálat?! Kolikrát stačí přidat nějaký vlastní detail, brož, hodinky, šperk. Něco, co mě charakterizuje, co mám rád. Dodat celkovému vzhledu šmrnc. To je to co tomuhle chybí.
  1. Saka se dají nosit i s kraťasama. Kdyby si vyhrnul ty rukávy, vypadá to podstatně lépe, je to ale na pohlavek. Pak existují saka lehká, která jsou upravena na pohyb kolem pláže a ty jsou kolikrát i prodávána v kompletu s šortkama.
  1. Barva je ok i když okr je u nás dost zatracovanej :-)

Tímto končím naší diskuzi, je mi jasné, že to směřuje k „hádce“ a kvůli tomu tu nejsem. Buď si z toho co píši něco vezmete nebo ne. Já své stanovisko řekl a nemám chuť k tomu něco dodávat nebo na tom něco měnit. Stojím si za tím :-)

MP MS61
124 příspěvků 22.8.12 23:11

@Maravelo Díky za podrobné zdůvodnění! Proč hádka - kultivovaná diskuse je o. k. I když názory jsou evidentně odlišné.

M.

Ems
1482 příspěvků 22.8.12 23:16

@Maravelo Klišé? Nuda? Prosím ať je takových nud více… stále je to ale vkusné a po české luhy a háje - budiž tomu i inspirací


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.12 23:51

Prosím, pokud se vám to líbí… Já jsem tím už přesycen…

I tak nechápu jedno. Dejme tomu, že tento nepovažujete za klišé, prosím, v českých ulicích se to objevuje poslední cca rok. Furt jsou tu ale krátké nohy, nesedící šortky a moc dlouhé rukávy u saka :-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.12 11:37

Evidentně žijete v nějaké stylové čtvrti, já dnes potkala jedno seprané oranžové triko, troje hnusné páskové trekové sandály na chlupatých mužských nohou - jedny včetně ponožek, dvě nevyžehlené košile… a to jsem nevylezla z kanceláře..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.12 15:41

No ale tak tohle snad jde mimo nás :D To patří opravdu do módního pekla, ale tady jsme ve složce „inspirace“, tyhle modely by podle mého měli jít trochu příkladem :-)

Ems
1482 příspěvků 22.8.12 23:57

@Maravelo Mě jde o to že toto se objevuje u mladých pánů možná často ale já stále častěji vidím ty šampónky, a kluky „džínytrikoatimkončim“…raději uvidím tohle než ty dva další případy.
A ano jsou na tom chyby. Neříkám, že ne ale furt mi je milejší vidět tohle než to co vídám obvykle.
Věřím, že to jde ještě lépe. Jenže u pánů je očekávat lepší výsledek méně nadějné (a tajně doufám že vám to popíchne ego a uvidím i Vás), než u dam…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.12 00:19

Já se tím jak chodím oblékaný nechlubím. Tedy ne apriory. Samozřejmě když jdu městem, je to trochu něco jiného. A triko a jeany? nic proti tomu ;-) Nejtvrdší klasika.
http://images.askmen.com/…yle_icon.jpg

Přeji hezký večer, jdu na kutě.

Ems
1482 příspěvků 23.8.12 00:22

@Maravelo chlapec na fotce byl ale přepaden MP fotografem…nedal to sem sám a uznávám na fotce je muž velmi sexy…:D Ale vy asi víte že jsem myslela trochu něco jiného…:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.12 15:32

Jo takle, já právě myslel že to je jeho vlastní iniciativa. Tak jesli to má jako vycházkovou, místo teplákovky, tak to proč ne :D Samozřejmě je mi jasný co jste myslela, ani tak bych to nezatracoval, ale chtěl jsem poukázat že ne vždycky je to špatně. Na fotce je Marlon Brando, který z nátělníků s delším rukávem udělal trička :-) (snad i proto mi stále přijde trochu divné nosit tričko do saka :D -u ostatních už to nějak zvládam, ale na sebe bych to nikdy nevzal )

Jennie94
3 příspěvky 25.8.12 12:21

Božíííííííí jinak to říct nejde :) proč nikde v česku takoví chlapi nejsou? Jediné co se mi nelíbí je účes, pokud dobře vidím na tom tmavém pozadí.

kisvakond
110 příspěvků 27.8.12 16:47

I když je to v módních časopisech již stokrát viděné, tak se mi to líbí a nenudí mě to. Jen ty šortky fakt nemusely být ohrnuté, navíc nohy nejsou až zas tak vysportované, tak příště radši aspoň do půli kolenou..

kameba
101 příspěvků 1.9.12 11:12

Tohle je přesný. Tohle na chlapech JO JO JO!

Karin
3950 příspěvků 4.9.12 09:44

Ano, někteří muži umějí nosit kraťasy :) Je to Čech?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 16:26

Vás chci domů!!! nechcete učit jiné muže, jak se oblékat? :-)

Bárbraa
94 příspěvků 18.9.12 00:58

A kde se tihle prodávají? Jednoho bych brala od Ježíška:))

Lamarr
127 příspěvků 23.9.12 11:17
WTF?

Ohrnuté kratasy k saku, k tomu platenky, ladici barevne jako pest na oko a tohle má 315 zelených ramínek??? Kratasy s keckama a sakem na to? Pááni, tady to fakt nemá smysl číst.

Miluna Mia
194 příspěvků 10.10.12 14:40

Holky, to jsou ty rozdíly ve vkusu každé z nás. Mě se to totiž vůbec nelíbí. Jakoby se mládenec nemohl rozhodnout, zda-li jde k vodě, či do kavárny. Myslím si, že sako k jakýmkoliv jiným než dlouhým kalhotám je peklo.

Manon.Lescaut
21 příspěvků 17.10.12 02:27

Moc pěkná kombinace, kterou sako dokonale podtrhuje. Bez váhání zelené :)

Borag
140 příspěvků 15.12.12 17:08

Tadyhle kolega strhal z figuríny v HM outfit a utíkal k pokladně a koupil. A oblékl si ho. A nechal se vyfotit.
Chápu, že to má tolik thumbs upu, protože se to tady v Česku tolik nevidí, ale já jsem na tohle docela dost zyklej. Takže na mě to působí čistě laciono-obyčejno-masový, kdy někdo okopíruje to, co vidí v katalogu na spring 2012 a dá to na sebe. Přitom sako úplně nejde dohromady k tričku ani kalhotám.

Kdyby vyměnil triško za ne tolik summer, proč ne. Nepůsobilo to tolik jako hele odskočil jsem si z pláže, hodil na sebe sako a jsem ted tady. Boty nejsou problém, ale v tomhle outfitu jsou rušivé. Jednoduše řečeno… každý kus tohohle outfitu je dobrý. Ale bohužel nejdou všechny dohromady.

Bartesva
92 příspěvků 1.2.13 20:35

Je to príma, ale já bych v rámci větší pohodovosti takhle volnočasového ohozu vyměnila sako za něco jako obyč mikinu na zip a s kapucí, že jako abychom tu cool módnost tak nežrali že ;-)

Jovo
79 příspěvků 24.6.13 20:29

Tak tohle jsou takové Šichlé Rýpy. Postmoderní Jarka Metelka.

Drako
54 příspěvků 12.7.13 16:37

Škoda, pěkný chlap, ale tohle mu nepasuje, je to nesourodé. :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.15 18:48

Pekne, na jare uzke dziny stejne barvy jako mate kratasy a mate 2 rocni obdobi kdy to nosit. Slusi vam to. Zelene raminko.

QueenOfSheba
118 příspěvků 12.8.15 13:07

Nevím proč, ale jsem zaujatá proti mužům v kraťasech. Tohle je však hipster, jak má být, a i ty kraťásky beru na milost, protože mu opravdu seknou. Dokážu si tuto kombinaci představit i s jinými botami - ideálně bílé, béžové nebo tmavě modré konversky, aby to bylo echt hipsterské. A ještě červené RayBany na očka.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Náhodné outfity