Jak obléknout 14letého svatebního hosta?

Vložit odpověď
Betynka02

18.3.13 10:50

Zdravím Vás všechny a prosím o radu, co navléct na 14-ti letého puberťáka na svatbu koncem června (včetně obuvi). Světlý nebo tmavý oblek či jen vestu, košili a kalhoty?
Jeho sestra je o dva roky mladší, to asi nebude problém, ale bylo by pěkné, kdyby byli sladěni stejně. :-)
Betka

Najdete v encyklopedii: Tabulka pásnkých velikostí

 

Off topic: Správně je „14letý“ svatební host, nikoliv „14-ti letý“.

KacaStar +210/-55

18.3.13 15:27

 

Pokud svatba není svázána přísnějším dress codem, navrhovala bych kalhoty a vestu (bez saka) se světlou košilí. Koncem června už může být teplo a mladý muž se bez saka bude cítit příjemněji, volněji. Navíc sako je větší investice a nejspíš z něj dříve vyroste, než ho unosí. Barvu oblečení může mít tmavou i světlejší. Světlá bude lehčí, bude vhodnější vzhledem k ročnímu období, ale tmavší se může později hodit i do divadla nebo na koncert.
Sladit jeho oblečení s oblečením dívky nebude snadné. Napadá mne podobný odstín chlapecké košile a dívčích šat nebo chlapecká kravata v jedné z barev, které budou na dívčiných šatech.

Zoe +2709/-400

18.3.13 15:23

 

Ale přeci nezáleží jen na typu svatby ale hlavně v jakém je chlapec postavení vůči snoubencům. Pokud je to přímo syn, tak se formálnímu oblečení sladěnému se snoubenci těžko vyhnete. Je-li to nevlastní vnuk vzdálené sestřenice matky nevěsty, pak černé boty, šedé kalhoty a bílá košile s vyhrnutými rukávy pro nepříliš upjatou svatbu bohatě postačí. Napsala jsem to nadneseně ale chci říct, že záleží na mnoha okolnostech. Nicméně, svěřte se pak někde, jak mladík nadšeně svou image přijal. A nechtějte vědět, v čem byl můj kmotřenec na mé svatbě :-(

Josefka +7983/-927

18.3.13 20:50

 

Záleží na typu a celkovém pojetí svatby. Vím,, že mě za to ukamenujete, ale známí měli oba druhou svatbu, tak to udělali velmi pohodově a bez stresů. Nevěsta – letní šaty z šatníku, svatba na zahradě apod. Nevěsta v tu dobu měla dva pubertální syny a rozumné kalhoty v rozumném stylu byly k nesehnání, tak sehnali alespoň bílou košili a kluci holt měli slušnější džíny… Vím, že na svatbu to moc vhodné není, ale chci tím říct, že i tak to nikomu nevadilo. Takže jde o typ svatby, pokud bude hodně formální, investici alespoń do nějakého oblečení se nevyhnete, pokud jde o pohodovější letní veselku, daly by se klukovi dát plátěné kalhoty rozumného odstínu, nějaké rozumné polobotky a košile a podle mne by to mohlo stačit. Navíc mi přijde blbé v tomto věku kluky upínat do obleku, budou to mít jako děsné zlo a kyselý ksicht nasadí nejen na svatbu ale nejspíš i na několik následujících dní.

Každopádně doporučuju zjistit jak svatbu bere nevěsta a podle toho se zařídit… ženichům je to většinou putna

Enefa +1341/-184

18.3.13 23:06

 

Zdravím :),

bohužel se mi nepodařilo najít ten „správný“ obrázek tak to vezmu postupně :)

Volila bych vestičkový oblek. Jako na prvním obrázku. Podle mých zkušeností, je co do pohodlnosti a „klučičí“ spokojenosti ten nejlepší. Bez saka by mohl některým připadal nedostatečně formální, záleží na typu svatby (velikosti, prostředí atd.)
Barevně záleží na šatech hočičky, samozřejmě sladěně budou vždy vypadat lépe. Já bych u 14-ti letého chlapce volila nejspíš velbloudí odstíny a to jak u kalhot, saka i vesty (jako na třetím). Do toho jednoduchou košili, kravatu např. v bílé barevně sladěné (jako na druhém obrázku).
Nebo s lehce výraznější kravatou jako na čtvrtém obrázku.
Ohledně bot, pokud zvolíte velbloudí odstíny, já bych preferovala kombinaci s tmavě hnědými koženými botami.

Jana.pol +77/-22

18.3.13 12:07

 

Sehnat společenské polobotky na čtrnáctiletého kluka a dokonce v určitém barevném odstínu je úkol pro vraha. Sama jsem to jednou vyřešila tak, že jsem koupila hladké černé mokasíny a modlila jsem se, aby si kluk nevšimnul nálepky "dámská obuv!.

stric +9276/-2165

18.3.13 12:42

 

Já byl na svatbě jen jedenkrát, a to právě ve 14 letech. Měl jsem na sobě tátův tmavě modrý svatební (tedy skoro 30 let starý) oblek, který mi kupodivu dobře padnul. Táta se dušoval, jaká je to kvalita z anglické vlny, pěkně ale kousal. Každopádně jsem se cítil jako plnohodnotný host, vesta už mi tehdy přišla moc „dětská“. Boty si už nějak nevybavuju, asi jsem měl nějaké černé polobotky.

Bětko, taky budu rád, když nějak dáte vědět, co jste nakonec chlapci oblékla :)

Pavel +377/-32

2.6.13 11:37

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek