Ako ožehliť vlnenú sukňu?

Vložit odpověď
SamanthaM.M

16.4.12 19:39

Zdravím všetkých!

Už dávnejšie som si v sekáči kúpila tmavomodrú vlnenú sukňu. Na štítku s pokynmi pre ošetrenie je, že sa nesmie žehliť ani prať, iba chemicky čistiť. Presné zloženie materiálu je 80 % vlny a 20 % nylonu. Na sukni je štítok s veľkosťou 42, ale očividne ju už niekto nesprávne pral, lebo sa zbehla na 38, čo je približne moja veľkosť. Sukňa je však hrozne pokrčená a ja neviem, ako ju vyžehliť bez poškodenia, keďže sa bojím. Čo sa má robiť s takýmito vlnenými vecami? Vie mi niekto pomôcť?

Vopred ďakujem

Najdete v encyklopedii: Modrá barva

 

Vlnu žehlit zásadně přes mokrý hadr a nechat vyvěsit.

Moir +23896/-3814

16.4.12 20:49

 

Jakozto samozvany demon prani taky peru i vlnu (a nikdy se ji nic nestalo) a mokry sukne nechavam vyvesit. Bohuzel sem si nakoupila i spoustu sukni, ktery maji sklady a to se holt zehlit musi, takze sem na to vzala ten mokrej hadr a nizkou teplotu - to docela jde, jenom se musi davat bacha aby se ta sukne pod mokrym hadrem nepokrcila. V dzungli kde neni pristup k zehlicce se mi osvedcila i horka voda v rozprasovaci, nasplicham sukni rovnomerne po cele plose a pak ji „vyzehlim“ rukama (jednu dlan z vnitrni strany latky a druhou z druhe, lehce stlacim a jedu od pasu ke spodnimu lemu). Neni to dokonaly ale kdyz to pak uschne, vypada to docela normalne.

Risti +184/-24

18.4.12 22:24

 

Já bych se toho nebála, vzhledem k tomu, že je ze sekáče - můžeš to risknout. Přiznám se, že žehlím a peru všechno, i to co se podle štítků nesmí. Zatím to všechno moje oblečení přežilo bez úhony. Napoprvé to můžeš pro jistotu přežehlit z ruhu např. přes vlhkou utěrku.

Blair +2970/-513

16.4.12 19:46

 

No, pokud se bojíš praní a žehlení- což bys teda žehlit fakt neměla! Tak doporučuju jen namočit, vymáchnout lehce v nějakém tom Perwolu nebo Woolite a pak lehce proždímat v ruce a nechat volně usušit. Hlavně to nevěš za kolíčky. Celkem dost pletu a to i zakázově a žehlení není vůbec u pletenin dobré! Ztratí to absolutně nadýchanost, bude to placaté, nijaké. Můžeš tím vše pěkně zkazit a sukni vyhodit. A vlna při žehlení ráda plstnaní, na tu bych žehličku nedávala vůbec ani na slabou teplotu, protože bys tedy opět docílila uplácnutého vzhledu.

nefertitii +1/-3

18.4.12 12:27

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek