Jak ušít šaty z 50 let?

Vložit odpověď
michanuela

3.4.14 22:11

Chcela by som sa spýtať, či by mi niekto vedel poradiť ako ušiť podobné šaty ako na obrázku.Síce som googlila, ale našla som len návody v angličtine, ktorým nerozumiem a prekladač za veľa nestojí. Išlo by mi hlavne o strih a aby bol pri ňom napísaný nejaký postup že čo kde zošiť atď…Pretože nie som krajčírka a zatiaľ som ušila len nejaké tie obliečky a pár takých dosť jednoduchých sukní :) Ale chcela by som si pre seba skúsiť ušiť takéto nejaké šaty.Sukňu by som myslím aj zvládla, ale ten vršok, na ten by som potrebovala proste strih a postup :) Tak ak, by ste niekto vedeli o nejakej stránke so strihmi/postupmi v slovenčine, alebo v češtine tak vám budem veľmi povďačná :)

Najdete v encyklopedii: Retro šaty 50. léta

 

vc několika posledních burdách tyhle šaty v různých variantách byly; takže buď to zkuste v knihovně, nebo burda střih objenat přes internet (http://www.burda-strihy.cz/), nebo se v tom nakladatelství dají objednat i starší čísla (http://www.burda.cz/…a_42014.html)
tím nechci nadržovat burdě, jen mě nenapadá jiný dostupný zdroj hotových střihů.

michanuela: Odpověď mi pomohla, děkuji!

z maloměsta +622/-169

3.4.14 22:26

 

Radila bych také koupit již hotový střih. Edici retro střihů má například i Vogue. Dají se koupit buď z jejich stránek nebo jsem našla český e-shop střihy
Jejich střihy jsou sice v angličtině, ale je tam celkem slušný obrázkový návod, dle kterého to lze bez problémů ušít. Případně je přikládán i překlad nejdůležitějších slovíček a takový univerzální návod.
Pro začátek bych vám doporučila spíš něco pouze s prsními a svislými záševky, než sesazování více dílů živůtku. Při výběru látky bych volila buď drobný vzor nebo jednobarevné, ale to záleží na co si troufnete.

michanuela: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Allania +11628/-696

4.4.14 08:30

 

burda prodava strihy i online a maji extra oddeleni, ktere se jmenuje retro. Tam takove strihy jsou, budou teda asi v nemcine, jestli existuje ceska nebo slovenska mutace nevim.

michanuela: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jordaan +114386/-24134

4.4.14 00:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek