Barevná typologie Praha

Vložit odpověď
Martini90

1.12.14 13:13

Krasné odpoledne přeji!

Před časem jsem se rozhodla, že se začnu o svůj šatník více starat. Už nějakou dobu tuším, které střihy si mohu dovolit, jaký materiál na daný kus vyžaduji, ale s čím hodně tápu, jsou právě barvy.
Již jsem trochu odtušila, co si mohu nemohu dovolit, ale stejně mám pocit, že se v tom všem plácám jak kapr v bahně, proto jsem se rozhodla zajít někam na barevnou typologii.
Prošla jsem zdejší diskuzi a Peklo radí, našla jsem dva tipy, kam zajít.
A to Hanu Haulišovou z topimage.cz a Jarku Vlasákovou, na kterou se mi ale nedaří sehnat kontakt.
Proto bych se ráda optala - máte s pí. Hulišovou nějaké zkušenosti? Příp. tipy, kam jinam ještě v Praze zajít, nebo komu se vyhnout?

Mnohokrát děkuji.

P.S. Googlit umím, ale ono ani na jiných serverech moc diskuzí s referencemi není. Kdo se zajímá o typologii, tak všichni nějak doporučují pí. Oravcovou, ale do Žiliny se nedostanu, nebo narážím na diskuze „na co za to platit, kup si knížku a urči to doma sama“.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Hm tak já patřím do skupiny , která říká, že podle knížky se určíte s největší pravděpodobností leda blbě (podle slovního popisu je to podle mě nereálný). S pomocí šátků jde domácky nějak tak tipnout třeba roční období, ale řekla bych, že žádná z nás nemá takovou zásobu odstínů a navíc oni tak „dobré oko“ . A to je podle mě jádro problému, protože bych řekla, že tato práce není jen o tom naučit se teorii, ale člověk musí mít prostě i talent a ty barvy prostě vidět, jinak Vás i profesionální vizážistka může zařadit špatně. Z tohoto důvodu bych já osobně doporučovala taky výlet do žiliny ( ono vzít si jeden den volna at už pracujete nebo jste třeba matka na mateřské dovolené nikdy nezaškodí :-)).
Jinak myslím, že i Praze může být někdo kvalitní, ale já jsem měla stejný problém v Brně. Nenarazila jsem na žádné stránky, které by mě přesvědčily o tom, že dotyčná je opravdu odborník. Tak nevím, bud zda v Brně kvalitní typoložky nemáme a nebo se jen neumí tak dobře prezentovat. Tak jsem si řekla, že než aby mě zařadili špatně , tak si radši ten výlet udělám :-). Každopádně at se rozhodnete jakkoliv přeju hodně štěstí a aby Vám tento poznatek přinesl hodně užitku stejně tak jako mně :-)

Martini90: Odpověď mi pomohla, děkuji!

AnaKarenina +4687/-1312

2.12.14 20:45

 

Zkuste taky v Praze Školu Stylu Backstage. Dělají tam myslím osobní poradenství, den se stylistkou a vizážistkou…víc info http://skolastylu.cz/…-se-stylem/8.

Verhro +3897/-1106

1.12.14 15:48

 

České stránky kde ponúkajú typológiu sú len stručné, myslím že češky to možno aj nejaké vedia, ale nevedia sa predať. Neviem teda o žiadnej viac obsažnej českej stránke, kde by sa človek o tom niečo viac dočital. Oravcová to robí len 4 roky, ale za ten čas si vďaka blogu získala veľkú časť klientely práve z Čiech. V niektorom článku dokonca uvádzala, že asi polovica záujemkýň je z Čiech. Popolaritu má hlavne tu na Pekle, možno viac ako doma. Na Slovensku až tak známa nie je, tu sú iní stylisti a stylistky čo majú vybudované pozície a sú aj preváraní v médiách.

Sépia +2253/-928

21.1.15 18:34

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek