Barvení halenky na světle růžovou

Vložit odpověď
Sailorette

7.4.14 08:59

Ahoj, mám krémovou halenku (směs vlny a hedvábí) a jelikož mi se změnou barvy vlasů přestala tahle barva slušet, ale chtěla bych ji nosit dál, rozhodla jsem se ji obarvit. Nitě budou patrně umělé, takže na ně barva nechytne, rozhodla jsem se tedy pro jemně růžovou, aby kontrast látky a prošití nebyl tak markantní. Jak tedy obarvit takhle citlivý materiál a jak dosáhnout světle růžové? Jediné, co mě napadlo, vzít jen malinko červené Duhy a dát s halenkou do pračky na 40 stupňů. Myslíte, že to projde? Nebude to flekaté? Chytne to vůbec na takhle nízkou teplotu (předpokládám, že by mělo, když se občas oblečení v pračce obarví od nějakého kusu, který pouští). Nebo to mám udělat úplně jinak? Díky za rady:)

 

Růžová duha je vyloženě křiklavě růžová, tedy alespoň při barvení bavlny. Případné ředění barvy je nutno vyzkoušet na stejné látce, protože na různé materiály chytá barva různě. Vlnu s hedvábím je nutné prát na speciální program (aby se látka příliš moc netřela o sebe), takže zde je potenciální možnost nerovnoměrného probarvení. Pokud se nejedná o obnošený kousek ze sekáče, raději bych barvit tento materiál doma nezkoušela. Raději bych barvu nechala tak jak je a doladila u krku barevně vhodným šátkem nebo bižuterií.

Bugatti +50744/-5476

7.4.14 12:25

 

Duha se určitě vyrábí i přímo růžová, to bude asi lepší, než experimentovat s množstvím červené. :)
http://www.drogeriemarket.cz/public/dbimg/big-8e3948a6-4b1f-4eaa-b59e-a6033c5ed073.jpg

V pračce už jsem pár věcí barvila, flekaté nikdy nebyly a teplotu 80-90°C, která je uvedená v návodu, jsem určitě nedodržovala… Naopak tím, jak se látka v bubnu hýbe, je pravděpodobnost fleků menší než při ručním barvení, řekla bych. Barvení v pračce se hodně řešilo v tomhle vláknu na prvních dvou stránkách, doporučuju pročíst, jsou tam užitečné tipy: https://www.modnipeklo.cz/…obleceni-84/

Karoleenah +28002/-2662

7.4.14 12:17

 

ehm, Dúha je farba vhodná na bavlnu, viskózu a ľan, nie som si istá, či chytí na vašu blúzku. Na vlnu a hodváb by bolo vhodnejšie nájsť inú farbu - skúste sa poradiť napríklad v umeleckých potrebách o vhodnom druhu farby. Kedysi farbili oblečenie aj v čistiarňach, ale podrobnosti neviem (teda či to ešte v čistiarňach robievajú a na aké druhy materiálov)… + pri farbení riskujte, že výsledná ružová farba nebude mať ten správny odtieň…

trinita +2246/-280

7.4.14 19:41

 

Na čisté hedvábí bych Vám mohla doporučit barvy Cheds na bavlnu, vlnu jsem nikdy barvit nezkoušela. Pokud se jedná o kus oděvu, který již byl nošený a praný, je to u vláken živočišného původu sázka do loterie - barva obvykle chytne jinak v místech, kde materiál přišel do styku s potem, deodorantem, mastnotou a podobně. Zažehlovacím barvám na hedvábí bych se vyhnula obloukem, vlákno totiž jen obalí, nikoli probarví, což u hedvábí celkem funguje, ale spřádaná relativně krátká vlněná vlákna se obarví nestejnoměrně. Přikláním se také k názoru Bugatti - halenku nebarvěte, jen ji nějak šikovně dolaďte (nebo odložte do další změny barvy vlasů).

Betty J. +32767/-3909

8.4.14 20:54

 

Na vlnu a hedvábí Duhu nezkoušejte, to by Vám zbyly oči pro pláč. Pokud je opravdu nutné barvit, pak rozhodně barvami na hedvábí z výtvarných potřeb. Jsou vodou ředitelné (tj. rovnou si namícháte odstín, který chcete), barví se zastudena a fixují se žehličkou. Což ta halenka snese rozhodně lépe než praní na vysokou teplotu (a máchání studenou).

Martishka +903/-68

8.4.14 15:10

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek