Barvení oblečení - přírodními prostředky

modravlocka

29.06.16 08:57

Ráda bych se Vás zeptala, zda nemáte zkušenosti s barvením oblečení přírodními prostředky.
Dostala jsem darem krásné plátěné kalhoty ideální na léto, nicméně jsou čistě bílé - pro mě na kalhoty hodně nepraktická barva.
Chemickými barvami na textil (ala Duha, Druchema), se do nich pouštět nechci - nemám s nimi moc dobré zkušenosti. Barva z oblečení stále pouští, není tudíž možné oblečení vyprat v pračce s čímkoliv jiným.
Napadlo mě zkusit ořechové listy, kávu, možná i hennu nebo indigo - ale nerada bych, aby byl výsledek flekatý (to raději překousnu tu nepraktickou bílou) :-)
Zkoušela jste některá a s jakými výsledky? A jakým postupem?
Děkuji.


Reklama

 

Pokud Vám pouští Duha, tak jste ji neustálila - barva se připraví podle návodu (rozpustit v 1l horké vody, přidat 5 polévkových lžic soli - někdo říká i 2 polévkové lžíce krystalické sody a naředit na 8l), nabarvená látka se má pak máchat v silné octové vodě až nepouští barvu, případně se dají koupit ustalovače. Přírodní barvy, jako káva a podobné, budou určitě pouštět ještě víc, určitě bych je neriskovala - ostatně, když se polijete kávou, určitě to z oblečení vyperete, i když třeba ne úplně.

Mishule_obecna +2017/-722

29.06.16 23:36

 

Dobrý den,
přírodními barvami jsem barvila jen vajíčka, látky vždy chemií, ale i lněná látka pěkně chytne barvou Duha. Nicméně moc pěkný článek o barvení látek přírodní cestou je na http://www.fler.cz/…barveni-3436 nebo na http://www.chytrepleteni.cz/…_priroda.htm Ať se dílo zadaří.

paviocko +509/-93

29.06.16 09:54

 

Mě Duha vždycky chytla dobře, pro to, aby nepouštěla látka barvu, stačí vymáchat v silně osolené vodě. Hennu bych na kalhoty nedávala…

arwenn +6126/-850

29.06.16 14:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Oblečená neoblečená Lake Bell na Emmy Awards 2017

Než se budete před plesovou sezónou radovat z nových šatů, raději... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama