barvení pravého hedvábí

Vložit odpověď
Kapitan Amerika

30.10.14 16:38

Mám dotaz ohledně barvení hedvábí. Minulý rok jsem si koupila hedvábnou halenku, myslím že to je krepdešín. Bohužel mi ta barva tak úplně nesedí a chtěla bych si ji obarvit, přesněji odbarvit a pak obarvit. Zbavovat se jí nechci. Podle informací z netu, by obarvení hedvábí mohly zvládnout barvy Iberia. Máte někdo s tím zkušenosti? Jsou nějaké záludnosti které mě mohou postihnout, např. dlouholeté pouštění barvy atd.? Popř. poradíte jinou značku barev? Kdysi jsem si nechávala u švadleny šít šaty a hedvábnou podšívku mi do nich barvila, takže vycházím z toho, že to jde. Díky za rady.

Najdete v encyklopedii: Materiály

 

Jakou barvu má halenka? Odbarvení bych neriskovala, některé druhy hedvábí odbarvením ztrácí pevnost. Barvu bych vybrala tmavší, než je původní, ale počítejte s tím, že výsledný odstín může být zcela jiný /záleží na sytosti původní barvy/. Iberia jsou vhodné barvy, postupujte podle návodu, do posledního máchání přidejte ocet. Pro stálost je důležité pomalé zvyšování teploty a pomalé chladnutí. Také je důležité s oděvem stále míchat a převracet v nádobě. Pračku nedoporučuji, právě pro to pomalé chladnutí roztoku barvy. Několik dalších praní perte odděleně, barva může ještě pouštět, opět přidejte nakonec ocet a zde zavrhovanou kvalitní aviváž.

Kapitan Amerika: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Linie +19645/-3301

30.10.14 21:15

 

S tím odbarvením taky nevím, bála bych se, že mi to hedvábí zničí. Co se týče barvy, Iberia i Duha jsou v pohodě, jen používám poloviční množství vody (nebo 2× tolik barvy), když chci docílit tmavých barev- fialová, námořnická modrá, černá.

Kapitan Amerika: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Nosfi +397/-143

31.10.14 12:59

 

Doporučila bych Vám barvy Cheds, dostanete k nim koupit i ustalovač. Nicméně pokud jste halenku již nosila a prala, měla bych (na základě vlastních zkušeností) obavu z nerovnoměrného obarvení. Dalším úskalím jsou šicí nitě - pravděpodobně se také obarví poněkud odlišně (pokud jsou polyesterové, neobarví se vůbec).

Kapitan Amerika: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Betty J. +32767/-3909

1.11.14 16:34

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek