Bílá košile a sukně ke státnicím?

Vložit odpověď
ivusaki

15.5.16 22:06

U státnic budu mít vyučující, která prý dá hodně na oblečení, proto to nechci podcenit. Jedná se o starší, vcelku konzervativní paní. Ráda bych si vzala čistě bílou košili s tříčtvrtečními rukávy a knoflíčky vysoko, takže výstřih být nemusí skoro žádný. K tomu jednoduchou tmavě šedou pouzdrovou sukni ke kolenům, která je vysoká až pod prsa a k tomu černý široký pásek pod prsa. Na párku je „stříbrná“ spona, ne moc velká, ale vcelku výrazná. Na nohy černé lodičky a náušnice a řetízek se zelenými kamínky - kolečky.
„Šaty“ vypadají podobně jako na přiloženém obrázku.
Je to vhodný oděv pro tuhle příležitost?

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

Rozhodně ANO! Sama jsem starší konzervativní paní a ,moc by se mi líbilo, kdyby studentky chodily ke státnicím takto oblečené. Možná ještě zvažte ten pásek, aby celek nepůsobil příliš „sexy“.

Bugatti +50744/-5476

16.5.16 17:45

 

Jako starší paní občas zkoušející státnice snad mohu poradit.

. Na obrázku vypadá oblečení hezky, Kdyby studentky chodily ke státnicím takhle oblečené, byla bych velmi spokojená. Jen si nejsem jistá, jestli se budete cítit pohodlně. Jak bylo zmíněno, halenka se může soukat ze sukně apod.

Konzervativní zkoušející, by asi vadilo jen oblečení málo formální(extrém: roztrhané džíny a vytahaný svetr) nebo příliš „vyzývavé“ (extrém: minisukně umožňující prohlídku spodního prádla a průsvitný top bez rukávů s výstřihem až do pasu).

Decentní sukně a halenka, vhodné šaty „společenské kalhoty“ a vkusný top, to všechno by určitě bylo OK. jde o to, abyste se dobře cítila.

Hodně štěstí u státnic

gladya +186/-7

17.5.16 22:10

 

Státnice mě čekají za týden a vybírala jsem oblečení podle následujících kritérií:

  • abych měla kapsy, protože určitě budu chtít mít po ruce kapesník
  • aby se jednalo o pohodlný materiál, ve kterém budu moci sedět doporučené dvě hodiny předem na chodbě a nebudu pak zmačkaná, ačkoliv do školy bych dorazila krásně nažehlená
  • aby barva a materiál zbytečně nezvýrazňovaly fakt, že budu pravděpodobně dost zpocená a nerada bych, aby to každý viděl…
  • abych se cítila pohodlně a nemusela řešit, zda mi někde něco nevyleze, ani když si na poslední chvíli odskočím a budu pak na toaletě hystericky všecno znova urovnávat - bez zrcadla
  • aby mě nic netlačilo, až mě bude bolet břicho hrůzou:)

Vyšly mi z toho šaty z pružného materiálu, pouzdrového třihu, s kapsami:-) moje jsou světle zelené s květinovým vzorem. Nemyslím si, že bych musela vypadat jako sekretářka, abych působila seriozním dojmem.

Nicméně bych si Vaši variantu ještě hodně promyslela, protože nesplňuje žádný z výše zmíněných požadavků, naopak se budete mačkat s páskem, zmačká se Vám košile, budete ji po každé návštěvě toalety zastrkovat zpět do sukně a bude na ní vidět každá kapka potu…

711990 +42231/-9453

16.5.16 22:13

 

Hlavne by ste mali mať sako, pokiaľ je vyučujúca konzervatívna. Vynechajte ten opasok, sukňa a košela úplne stačia. Z tohto mi srší snaha byť aj trochu sexy. A to na štátniciach nepotrebujete. Hlavne dbajte na to, aby ste sa v tom cítila dobre, nič vás netlačilo, neťahalo a neškrabalo.

Kassasndra +960/-554

16.5.16 15:26

 

Souhlasím, že to asi budete pořád rovnat … košile se bude vyhrnovat apod.
Pásek vynechejte, to se podle mě už nehodí.

Pro mě bylo na státnicích hodně důležité pohodlí, abych se nemusela stresovat ještě oblečením.

Afiag +4790/-445

24.5.16 09:54

 

Spíš ne, jednak je to takové moc kancelářské, jednak košile se sukní nemusí vypadat pořád tak úpravně jako na obrázku (stačí zvednout ruku nebo se prudce pootočit a halenka má tendenci soukat se ze sukně a dělat nepříliš vzhledné „boule“). Dejte raději přednost jednoduchým „odpoledním“ šatům v neutrální barvě.

Betty J. +32767/-3909

15.5.16 23:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek