Boty ke kabátu?

Vložit odpověď
Monys01

29.11.13 20:23

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaké boty k tomuto kabátu. Moc se mi líbí ten styl co je na obrázku(hnědé),ale myslím že by byli asi lepší jednoduché černé kozačky (ale zas si nejsem jistá,aby té černé nebylo už moc). Jedny kozačky jsem našla, byla to značka Tamaris, ale byly bohužel nad mé finanční možnosti. Ocení i radu kde ty boty sehnat za co nejnižší cenu. Díky za tipy :)

 

No, Vaše otázka je poměrně široká, protože jste nespecifikovala, jestli chcete kozačky nebo kotníkové boty, na podpatku nebo bez podpatku, jestli k nim budete nosit kabelku na obrázku nebo ne, jaký je Váš přesný finanční strop…Pokusím se tedy domyslet. A předem se omlouvám za délku odpovědi, nedokázala jsem se vyžvejknout úsporněji :-)
Když jsem studovala vysokou školu a peněz nebylo nazbyt, měla jsem každou zimu jediné kozačky, černé, které jsem nosila ke všem svým tehdejším kabátům (postupně jsem si koupila hnědý, červený a černý). Outfity jsem pak doplňovala různě barevnými šálami, čepicemi a rukavicemi. K černému kabátu a černým kozačkám jsem tak třeba měla velkou smetanovou kabelu a smetanový set (tuším ještě s nějakým barevným zimním vzorem) čepice - šála - rukavice, který monotónnost černého kabátu a bot rozbil. Pokud si tedy chcete koupit jediné kozačky, doporučovala bych černé. Pokud je budete nosit s kabelkou na obrázku, pořídila bych si třeba velkou vínovou šálu v odstínu kabelky. Pokud ale nosíte tento jediný kabát, a to pouze s touto kabelkou, klidně bych šla i do hnědých bot.
Jinak ještě, co se týče nízké ceny - nevím, kde je strop pro Vás, ale z mé zkušenosti vím, že když jsem kupovávala kozačky do tisícovky (tedy nikdy kožené), nikdy nevydržely déle než zimu (někdy snad ani to ne). Teď mám kozačky za dva a půl tisíce a začínám v nich třetí zimu, kterou, myslím, ještě vydrží…Takže matematika jasná ;-)
A ještě k typu bot - Vámi navržené boty mi ke kabátu a kabelce úplně nesedí (a ty na fotce s kabátem se mi, upřímně, ani trochu nelíbí). Je to asi značně subjektivní, ale já osobně bych volila třeba něco takového - nenápadného ( tyto jsou kožené Lasocki z CCC za 1899 Kč):

Monys01: Odpověď mi pomohla, děkuji!

marketuska +1955/-284

29.11.13 23:29

 

K černému kabátu se hodí všechno. Kupte si, so se vám líbí (… kromě něčeho podobného tomu, co k tomu kabátu máte na fotce).

AnoNe +12739/-3082

29.11.13 22:35

 

Ten kabát je natolik neutrální a klasický, že boty k tomu unosíte fakt ledasjaké. Záleží to spíš na vašem stylu oblékání, jak moc nadčasová, elegantní nebo výstřední chcete být. S botami je to to samé, investujete pět tisíc do modelu, o kterém očekáváte, že vám příštích x let vydrží, protože chcete mít jedny kvalitní boty, ve kterých prochodíte celou zimu a ještě několik dalších nebo máte doma hromady bot, které budete střídat? Dáváte přednost eleganci a budete chodit na vysokých podpatcích nebo potřebujete praktické a pohodlné obutí? Milujete barvy nebo dáváte přednost střízlivému stylu oblékání? Kabát mám podobný, právě proto „aby té černé nebylo už moc“ jsem si nepořídila boty černé, ale šedé (hnědou nenosím, ale to se taky odvíjí nejen od barevných preferencí, ale i od toho, co jsou vaše barvy, které vám sedí a cítíte se v nich dobře). Chtěla jsem klasické kozačky, preferuju nadčasovou, úspornou a minimalistickou eleganci. A aby to nebyla nuda, tak variuju spíš doplňky, jako jsou šátky a šály, klobouk (ten taky ne každá bude chtít nosit a chtít se zachumlat do klasické pletené čepice je určitě možné a zkombinovat to lze), rukavice. To člověka tolik nezatíží, jako nákup kvalitních bot, to je přece jen větší investice a dá víc přemýšlení. Boty z vašeho obrázku se mně osobně nelíbí. Ani jedny.

aailyyn +8059/-1745

30.11.13 11:53

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek